شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ع ف و ن ت ا د ر ا ر ی؟

1. سلام
    ببخشیدسه تا سوال داشتم:
    1.من بعلت رابطه ی مقعدی محافظت نشده ای که داشتم دچار عفونت ادراری شدم که با مراجعه به پزشک درمان شد.
    حالا سوالم اینه که اگر دوباره رابطه ی مقعدی که انجام خواهم داد باز محافظت نشده باشه دوباره دچار عفونت ادراری خواهم شد؟احتمال دچار شدن یا نشدن چقدره؟

2.ایا رابطه ی مقعدی فقط باعث عفونت ادراری میشه یا رابطه ی واژینال هم باعث عفونت ادراری خواهد شد؟

3.و برای اینکه در رابطه های بعدی م مجددا دچار عفونت ادراری نشم چه توصیه هایی میکنید؟

2. arman100 نوشته است: سلام
    ببخشیدسه تا سوال داشتم:
    1.من بعلت رابطه ی مقعدی محافظت نشده ای که داشتم دچار عفونت ادراری شدم که با مراجعه به پزشک درمان شد.
    حالا سوالم اینه که اگر دوباره رابطه ی مقعدی که انجام خواهم داد باز محافظت نشده باشه دوباره دچار عفونت ادراری خواهم شد؟احتمال دچار شدن یا نشدن چقدره؟

2.ایا رابطه ی مقعدی فقط باعث عفونت ادراری میشه یا رابطه ی واژینال هم باعث عفونت ادراری خواهد شد؟

3.و برای اینکه در رابطه های بعدی م مجددا دچار عفونت ادراری نشم چه توصیه هایی میکنید؟
    سلام بله عفونت ادراری یکی از بیماریهایی هست که عود پذیر هست اگه ادامه بدید دوباره احتمال عود وجود داره بهترین توصیه ای که میتونم داشته باشم: از روابط مقعدی پرهیز کنید اگر خیلی مایل هستید محافظت شده باشه.اگه پارتنر شما مبتلا به عفونت باشه احتمال ابتلا شدن شما با رابطه واژینال هم هست.با مصرف زیاد مایعات،تخلیه بموقع مثانه،رعایت بهداشت در هنگام اجابت مزاج طوری که شستن الت و مقعد به ترتیب از جلو به عقب باشه یعنی ابتدا الت بعد مقعد شسته شود میشه از ابتلا پیشگیری کرد.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  3. سلام
    1. در صورت عدم رعایت بهداشت ممکنه باز هم دچار بشید.
    2. رابطه واژینال هم میتونه باعث عفونت ادراری بشه.
    3. برای جلوگیری از عفونت از کاندوم استفاده کنید.

4. باید چه آزمایشی دوست دخترم بده که مشخص بشه عفونت داره یا نه که در رابطه ی واژینال و مقعدی دومرتبه من دچار عفونت ادراری نشم؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. arman100 نوشته است: باید چه آزمایشی دوست دخترم بده که مشخص بشه عفونت داره یا نه که در رابطه ی واژینال و مقعدی دومرتبه من دچار عفونت ادراری نشم؟

عفونت واژن برای خود شخص محسوسه. ترشحات نامعمول و ... از جمله نشانه‌هاش هست.
    رابطه‌ی مقعدی از جنبه‌های مختلف مشکل‌زاست و به همین دلیل توصیه به پرهیز ازش شده همیشه. ولی در صورت تمایل به انجام حتماً از کاندوم استفاده کنید تا دچار مشکلات احتمالی نشید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  6. arman100 نوشته است: باید چه آزمایشی دوست دخترم بده که مشخص بشه عفونت داره یا نه که در رابطه ی واژینال و مقعدی دومرتبه من دچار عفونت ادراری نشم؟

سلام دوست عزیز
    در وهله اول مصراً ترک رابطه مقعدی پیشنهاد میشه چون هم برای مرد و هم مخصوصاً زن در دراز مدت تبعات خوبی به همراه نداره! و دروهله بعد ایشون میتونه با مشاوره با یک متخصص زنان آزمایشات معمول در این زمینه رو انجام بده! که در مورد واژن با آزمایشات بر روی ترشحات اون!و در مورد مقعد آزمایش بر روی مدفوع انجام میشه!
    در پایان مجدداً توصیه میکنم حتی المقدور از ارتباطهای مقعدی جداً خودداری کنید.
    موفق باشید.

7. میخواستم بپرسم ایا امکان یکی شدن مجرای ادرار و حیض وجود داره؟چه جوری؟و از کجا باید فهمید این اتفاق برای کسی افتاده یا نه؟و ایا راه درمان داره؟لطفا کامل توضیح بدید.ممنون

8. alonegirl_2 نوشته است: میخواستم بپرسم ایا امکان یکی شدن مجرای ادرار و حیض وجود داره؟چه جوری؟و از کجا باید فهمید این اتفاق برای کسی افتاده یا نه؟و ایا راه درمان داره؟لطفا کامل توضیح بدید.ممنون

سوالتون خیلی نامفهومه دوست عزیز. میشه بیشتر توضیح بدید؟
    منظور یکی شدن ورودی واژن و مجرای ادراره یا خونریزی از مجرای ادرار؟

9. فکر کنم منظورشون  اینه که خون پریودی و ادرار از مجرای ادرار باشه!

10. با سلام بنده چند ماهی هست که چند ضایعه گوشتی شبیه قارچ , زگیل در ناحیه پوست زیر شکم نزدیک الت تناسلی پدیدار شده که در حال بیشتر شدن هست و بهنگام شستن سفید رنگ میشود , ممکن است عفونت ادراری باشد ؟میخواستم بدونم به چه دکتری مراجعه کنم؟ دکتر پوست یا ..؟
    با تشکر.

11. hamidreza11 نوشته است: با سلام بنده چند ماهی هست که چند ضایعه گوشتی شبیه قارچ , زگیل در ناحیه پوست زیر شکم نزدیک الت تناسلی پدیدار شده که در حال بیشتر شدن هست و بهنگام شستن سفید رنگ میشود , ممکن است عفونت ادراری باشد ؟میخواستم بدونم به چه دکتری مراجعه کنم؟ دکتر پوست یا ..؟
    با تشکر.

سلام
    مشکل شما زگیل تناسلی هست. به متخصص پوست مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. hamidreza11 نوشته است: با سلام بنده چند ماهی هست که چند ضایعه گوشتی شبیه قارچ , زگیل در ناحیه پوست زیر شکم نزدیک الت تناسلی پدیدار شده که در حال بیشتر شدن هست و بهنگام شستن سفید رنگ میشود , ممکن است عفونت ادراری باشد ؟میخواستم بدونم به چه دکتری مراجعه کنم؟ دکتر پوست یا ..؟
    با تشکر.

با سلام دوست گرامی
    یک سئوال آیا چاق هستید؟؟ معمولاً افراد چاق بدلیل چین خوردگی در این ناحیه از این ضایعات رنج میبرند! و اما دوستی  مثل شما اینگونه ضایعاتی داشت به دکتر پوست مراجعه کرد،طبق تشخیص متخصص مذبور این ضایعات ویروسی بوده و مسری است!و اغلب در افرادی که کمی چاق هستن در شیارهای چین خوردگیهای پوستیشون  ایجاد میشه!نباید دستی که به اون خورده به سایر اعضای بدن بخوره!چون موجب میشه در اون اعضا هم اینچنین ضایعات گوشتی ایجاد بشه!به تجویز ایشون چند دارو(که بدلیل حساسیت پوست نمیشه اسمشونو برد و باید دکتر متخصص بر اساس توضیحاتتون اونهارو تجویز کنن) و یک صابون ضد جوش ،مورد استفاده قرار دادن،کمی هم بهتر شدن اما بطور کلی مشکلشون هنوز برطرف نشده! بر اساس گفته های پزشک فوق الذکر،درصورتیکه با دارو، درمان حاصل نشه باید این ضایعات با انجام عمل جراحی سرپایی از روی پوست برداشته بشه!و یا اینکه فریز بشه تا کم کم از بین بره!درهرصورت ضمن اینکه توصیه میکنم شما هم از دست زدن به این ضایعات خودداری کنید ،حتماً مراجعه به متخصصین پوست رو هم فراموش نکنید.
    موفق باشید.

13. alonegirl_2 نوشته است: میخواستم بپرسم ایا امکان یکی شدن مجرای ادرار و حیض وجود داره؟چه جوری؟و از کجا باید فهمید این اتفاق برای کسی افتاده یا نه؟و ایا راه درمان داره؟لطفا کامل توضیح بدید.ممنون

با سلام
    دوست عزیز،نمیدونم شاید منظوتون یکی شدن مجرای واژن با مقعد باشه!این احتمال وجود داره که بدلیل نزدیک بودن ورودی مقعد با ورودی واژن(که به پرینه معروفه)،در ارتباطهای جنسی که با فشار بی اندازه صورت بگیره پارگی در پرینه ایجاد بشه که مجرای واژن با خروجی مقعد یکی میشه!البته بندرت این اتفاق میفته اما احتمالش هست که در اینصورت موضع دارای خونریزی خواهد شد.
    و اما اگر منظورتون چیزه دیگه ای هست باید بیشتر توضیح بدید تا بشه دقیق تر نظر داد.
    موفق باشید

14. aliyan نوشته است:
    hamidreza11 نوشته است: با سلام بنده چند ماهی هست که چند ضایعه گوشتی شبیه قارچ , زگیل در ناحیه پوست زیر شکم نزدیک الت تناسلی پدیدار شده که در حال بیشتر شدن هست و بهنگام شستن سفید رنگ میشود , ممکن است عفونت ادراری باشد ؟میخواستم بدونم به چه دکتری مراجعه کنم؟ دکتر پوست یا ..؟
    با تشکر.

با سلام دوست گرامی
    یک سئوال آیا چاق هستید؟؟ معمولاً افراد چاق بدلیل چین خوردگی در این ناحیه از این ضایعات رنج میبرند! و اما دوستی  مثل شما اینگونه ضایعاتی داشت به دکتر پوست مراجعه کرد،طبق تشخیص متخصص مذبور این ضایعات ویروسی بوده و مسری است!و اغلب در افرادی که کمی چاق هستن در شیارهای چین خوردگیهای پوستیشون  ایجاد میشه!نباید دستی که به اون خورده به سایر اعضای بدن بخوره!چون موجب میشه در اون اعضا هم اینچنین ضایعات گوشتی ایجاد بشه!به تجویز ایشون چند دارو(که بدلیل حساسیت پوست نمیشه اسمشونو برد و باید دکتر متخصص بر اساس توضیحاتتون اونهارو تجویز کنن) و یک صابون ضد جوش ،مورد استفاده قرار دادن،کمی هم بهتر شدن اما بطور کلی مشکلشون هنوز برطرف نشده! بر اساس گفته های پزشک فوق الذکر،درصورتیکه با دارو، درمان حاصل نشه باید این ضایعات با انجام عمل جراحی سرپایی از روی پوست برداشته بشه!و یا اینکه فریز بشه تا کم کم از بین بره!درهرصورت ضمن اینکه توصیه میکنم شما هم از دست زدن به این ضایعات خودداری کنید ،حتماً مراجعه به متخصصین پوست رو هم فراموش نکنید.
    موفق باشید.

با سلام ممنون از پاسخگویی شما
    بنده چاق نیستم . به دکتر پوست مراجعه کردم و ضایعه زگیل تناسلی ویروسی تشخیص داده شد,دکتر وقت برای فریز دادن بدون تجویز دارو و نگفتن میتوان از پیشرفتش جلوگیری کرد یا خیر و اینکه گفتن رفع مشکل سخته و...
    با تشکر از پاسخگویی شما.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید