شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه 1   

دليل خون اومدن از مقعد

1. سلام و خسته نباشي من 27 سالمه و از ديشب از مقعدم خون مياد نميدونم چيه خيلي نگرانم.خون شفاف بدون هيچ دردي.وقتي ميرم دستشويي زياد ميشه.ميترسم برم دستشويي.شما ميدونيد علتش چيه دارم ميميرم از نگراني.اينم بگم كه 3 ماه پيش رابطه جنسي با بي حسي از پشت داشتم اين كه نميتونه دليلش باشه؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. سلام
    ممکنه دچار فیشر (شقاق) و یا هموروئید (بواسیر) شده باشید. بهتره به جراح عمومی مراجعه کنید و تا بیماریتون تازه س با دارو درمان شه.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  3. با سلام

اول به یک متخصص گوارش مراجعه کن یا متخصص داخلی تا معاینه بشی.

احتمالاً همینطور که دوستمون گفتن یا فیشر هست یا هموروئید.
    سرچ کن و علائم این دو بیمار یرو بخون ببین کدومش رو داری.

سابقه یبوست داری؟

رابطه 3 ماه پیش بنظر نمیاد مشکلی ایجاد کرده باشه.

تا زمانی که بری دکتر از مواد غذایی ملین استفاده کن و اینکه گفتی میترسی بری دستشویی خیلی برات خطرناک هست و باعث میشه موقع دفع فشار بیشتری بهت بیاد و وضع خرابتر بشه.

زود به زود برو دستشویی تا راحت تر مدفوع خارج بشه.

و میتونی البته با رعایت بهداشت زمانیکه میخواهی بری دستشویی یا روزی 1 یا 2 بار مقعد رو چرب کن تا خروج راحتتر باشه اینکار رو حتماً انجام بده.

پیگیری کن و نذار زمان رو از دست بدی
    نگران چیزی هم نباش

4. سلام
    منم تقريبا اين مشكل را دارم .اما هر چند وقت 1بار سوزش در مقعد دارم  و گاهي لكه هاي خون مشاهده ميكنم از مقعدم.كه گاهي اوقات با چرب كردن سوزش كمتر ميشه... مشكل خاصي هست كه بايد به دكتر رفت؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. سلام من موافق اینم که به یه متخصص گوارش یا جراح عمومی مراجه کنی

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. sami22 نوشته است: سلام
    منم تقريبا اين مشكل را دارم .اما هر چند وقت 1بار سوزش در مقعد دارم  و گاهي لكه هاي خون مشاهده ميكنم از مقعدم.كه گاهي اوقات با چرب كردن سوزش كمتر ميشه... مشكل خاصي هست كه بايد به دكتر رفت؟

با سلام
    دوست عزیز،بنظرم شما دارای هموروئید خفیف هستید چون خودم هم اینگونه مشکلی رو دارم ضمن مراجعه به پزشک متخصص جراح، و با تجویزایشون،از پماد گیاهی ام جی که عوارضی هم نداره استفاده کردم خیلی بهتر شدم خونریزی هم قطع شد. در هرحال هرچه زودتر به درمانش بپردازید زودتر بهبودی حاصل خواهد شد توصیه همگان اینه که به پزشک جراح مراجعه کنید.البته از اون پماد هم با راهنمایی مسئول دارو خونه  میتونید استفاده کنید در داروخانه ها به وفور یافت میشه!راستی از میل کردن مواد خوراکی قابض کننده که باعث میشه مدفوع خیلی بد دفع بشه خودداری کنید و از موادی که دارای آب متنابهی هستند و نیز مواد خوراکی ملین مثل انگور،کیوی،خیار و.... بیشتر استفاده کنید سعی کنید درروز حداقل سه الی چهار لیوان آب بنوشید
    شاد باشید.

7. bahane_2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من حدود 1 سالو نیم پیش با نامزدم رابطه مقعدی داشتم الان با گذشت زمان مشکل خاصی ندارم فقط هر 2 یا 3 روز یه بار وقتی عمل دفع انجام میشه مقعدم خارش داره و وقتی با دستمال روش فشار دادم فقط چند تا لکه اندازه سر سوزن خون می بینم این 2 3 روز یه بار اتفاق می افته چون وقتی چربش می کنم خوب میشه. حتما لازمه برم دکتر؟ در ضمن من روغن ویتامین E رو می مالم رو مقعد یعنی کپسولش رو سوراخ می کنم و می زنم شنیده بودم که خوبه مشکلی که نداره؟

8. bahane_2 نوشته است: سلام من حدود 1 سالو نیم پیش با نامزدم رابطه مقعدی داشتم الان با گذشت زمان مشکل خاصی ندارم فقط هر 2 یا 3 روز یه بار وقتی عمل دفع انجام میشه مقعدم خارش داره و وقتی با دستمال روش فشار دادم فقط چند تا لکه اندازه سر سوزن خون می بینم این 2 3 روز یه بار اتفاق می افته چون وقتی چربش می کنم خوب میشه. حتما لازمه برم دکتر؟ در ضمن من روغن ویتامین E رو می مالم رو مقعد یعنی کپسولش رو سوراخ می کنم و می زنم شنیده بودم که خوبه مشکلی که نداره؟

سلام دوست عزيز

خون اومدن غير طبيعيه بهتره توسط پزشك ويزيت شين. بدون تجويز پزشك هر چيزيو استفاده نكنين مقعد ناحيه ي  حساسيه.

9. اگر خونریزی ادامه پیدا نکند و ایجاد درد نکند مشکلی وجود ندارد نگران نباشید

10. bahane_2 نوشته است: سلام من حدود 1 سالو نیم پیش با نامزدم رابطه مقعدی داشتم الان با گذشت زمان مشکل خاصی ندارم فقط هر 2 یا 3 روز یه بار وقتی عمل دفع انجام میشه مقعدم خارش داره و وقتی با دستمال روش فشار دادم فقط چند تا لکه اندازه سر سوزن خون می بینم این 2 3 روز یه بار اتفاق می افته چون وقتی چربش می کنم خوب میشه. حتما لازمه برم دکتر؟ در ضمن من روغن ویتامین E رو می مالم رو مقعد یعنی کپسولش رو سوراخ می کنم و می زنم شنیده بودم که خوبه مشکلی که نداره؟

دوست عزیز
    اگه مبتلا به یبوست هستید بهترین راه اینه که نوع تغذیه خودتون رو عوض کنید و غذاهای فیبر دار رو بیشتر مصرف کنید ورزش و پیاده روی رو هم در کنار اون انجام بدید.نوشیدن 8 تا 10 لیوان آب روزانه فراموش نشه
    در مورد خونریزی هم باید حتما به یه متخصص جراح مراجعه تا شما رو معاینه کنه که ببینه شما از کجا خونریزی دارید ممکن هست نیاز باشه  کولونوسکوپی انجام بدید که آیا روده زخم هست یا نه.
    می تونید هر روز به مدت نیم ساعت داخل اب ولرم بشینید و در هنگام دفع اصلا زور نزنید
    بهتره سرسری نگیرید و از رابطه مقعدی به شدت پرهیز کنید!

11. سلام منم مثه دوستمون خون میاد ازمقعدم  فقط هم یوبس هستم هم هموروید دارم منم برم عکس؟واجبه؟ اخه ازسرطان میترسم؟

12. taranom65 نوشته است: سلام منم مثه دوستمون خون میاد ازمقعدم  فقط هم یوبس هستم هم هموروید دارم منم برم عکس؟واجبه؟ اخه ازسرطان میترسم؟

بلی حتما پیگیری کنید و پیش متخصص جراح برید ایشون بسته به وضعیت شما کارهای لازم رو انجام میدن

13. taranom65 نوشته است: سلام منم مثه دوستمون خون میاد ازمقعدم  فقط هم یوبس هستم هم هموروید دارم منم برم عکس؟واجبه؟ اخه ازسرطان میترسم؟

دوست من
    خونريزي مقعدي ميتونه يكي از انديكاتورهاي بد خيمي باشه اما بايد بررسي بشه !!!
    اما حتما بايد چك بشه (با كولونوسكوپي يا معاينه توسط پزشك ....بسته به نوع و شدت مشكل )

با ترس از مراجعه به پزشك فقط باعث ميشيد به جاي اينكه مشكل با يه پماد يا شياف خوب بشه كار به جراحي بكشه !!!

اتفاقا بريد دكتر كه از شر اون ترس خلاص شيد
    به هر حال اون ترس خودش براي آدم اضطراب آوره !

مويد باشيد ./.

14. با سلام
    دوستان عزیز،در مورد هموروئید میتونید با کمی وقت گذاشتن و جستجو در سایت مطالب بسیار جالب و آموزنده ای پیدا کنید،معذالک چند نکته رو جهت اطلاع شما در ذیل جمع بندی کردم ،خدمتتون عرض میکنم انشالله ضمن رعایت این موارد؛با مراجعه به متخصصین جراح،مشکل همه رفع بشه!
    1- این نوع بیماری،در جامعه ما شایع هست و در اغلب افراد دیده شده که بسیاریش به علت عادات بد غذایی و عدم توجه به مسائل تغذیه بوجود میاد!پس ضمن اینکه باید پیگیر درمانش باشید معتقدم اینهمه هم نباید  نگران باشید! چون استرس داشتن چیز رو حل نمیکنه!فقط بدونید این مسئلهء تنها شما نیست!!بلکه بیشتر اشخاص ازش رنج میبرن و بایدبهش رسیدگی کنن! این بندرو به این خاطر عنوان کردم که دیدم بیشتر کاربران خیلی از این بابت استرس دارن!درصورتیکه باید بدونند که این بیماری قابل درمانه و نباید اینقدر نگرانی و استرس به خودشون راه بدن!!اما باید پیگیرش باشن
    2- خب همونطور که عنوان شد در خورد و خوراک باید دقت نموده و از خوردن و آشامیدنی هایی که قابض هستن باید خودداری کرد!مثلاً استفاده زیاد از ماست و امثالهم باید تحت کنترل دربیاد!
    3- استفاده از خوراکیهای ملین باید بیشتر در سبد غذایی قرار بگیره!خوراکیهایی همچون انگور،کیوی(البته نه بصورت افراطی)،و.... میتونه مثمر ثمر باشه
    4- خونریزی های پراکنده یکی از علائم وجود هموروئید،شقاق به حساب میاد و اگر به درمان این امراض همت گمارده نشه،خونریزیها ،شدید تر شده و کار به عمل جراحی میکشه!پس دوستان باید این مطلب رو سر سری نگیرن!اما با حفظ آرامش ،به مداوای مورد فوق بپردازند.
    5- از نشستن به مدت زیاد روی یک سطح باید خودداری کنن!مثلاً افرادی که کارشون بیشتر پشت میز هست و یا کارهای رایانه ای انجام میدن باید هر یک ساعت یکبار به مدت 5 الی 10 دقیقه از پشت میزشون بلند بشن تازیاد به قسمت تحتانی بدنشون فشار نیاد!!
    6- پس از اجابت مزاج، در هنگام شستشو از آب ولرم استفاده بشه!چون آب زیاد سرد،موجب ایجاد درد در این ناحیه میشه!
    7- هنگام دفع مدفوع،نباید زیاد زور زده بشه!!!زیرا فشار بیشتر به خروجی مقعد،باعث بیرون زدگی انتهای روده بزرگ شده و باعث تشدید هموروئید میشه!
    8- گاهاً فرد باید در یک لگن و یا یک تشت و یا یک وان که مخلوطی از آب ولرم و بتادین هست به مدت 10الی 15 دقیقه بشینه تامیکروبهای موجود در این ناحیه ازبین رفته و موضع،ضد عفونی بشه!
    9- پس از هر شستشو حتماً با دستمال خشک مناطق خیس،خوب خشک بشن!تا این ناحیه از ایجاد قارچهای پوستی در امان بمونه
    10- مدت بین تعویض البسه زیر حتماً کوتاهتر بشه!مثلاً هر یکروز درمیون این البسه عوض شده!و ضمناً از شورتهای نخی، بیشتر استفاده بشه
    11- شبها درصورت امکان،بدون لباس زیر باشید!تا این قسمت بیشتر هوا بخوره!
    12- جداً از داشتنه روابط مقعدی باید خودداری کرد! چون در تشدید این بیماری تاثیر گذاره!
    13- از نشستن بر روی سطوح سفت و سخت،حتماً خودداری کنید! ترجیحاً بر روی مبل و یا حتی یک بالشت باید نشست!تا فشاری به مقعد نیاد!
    14- دوستان میتونن از پماد گیاهی و بی ضرر ام جی هم استفاده کنن !تجربه نشون داده که پماده موثری در این زمینه هست!
    و...
    و النهایه مراجعه به پزشک ،یکی از بهترین راهکارهایست که میشه توصیه کرد
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  15. bahane_2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ببخشید من خو ن ریزی زیادی از مقعد ندارم فقط در حد چندتا لکه قرمز سر سوزن رو دستمال دیدم واقعا سر سوزن. من دیگه 1 سالو نیم هست که رابطه مقعدی ندارم. فقط احساس می کنم دستشویی می کنم التهاب ایجاد می شه! همیشه هم این طور نیست! منم می تونم از کرم ام جی استفاده کنم؟ چون من زیاد حاد نیست و فقط گاهی اوقات هست. روغن کپسول ویتامین E رو چطور؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 5
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید