شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خواب رفتن دست و پاهام و ضعف

1. سلام ...
    من یه مدته انگشت های دستم بدون این که بهش فشاری وارد بشه خواب می ره!مخصوصا انگشت کوچیکه و انگشت حلقه!واسه پاهام هم همین طوره!!گاهی از خواب که بیدار می شم می بینم خواب رفته!همین دو تا انگشت کوچیکه ی پام.
    تنفسم هم خیلی  مشکل شده!سرگیجه و ضعف هم زیاد دارم!!یه مدت پیش(تقریبا یک ماه پیش) هم این طور شدم!و الان دوباره یک هفته ایی می شه اومده سراغم.

در ضمن  من وقتی آزمایش خون داوطلبی دادم(ازدواج) بهم گفتن آهن  بدنت کمه(البته زمانی که آزمایش دادم توی دوره ی ماهانه ام بودم)!و بهم قرص دادن !واسه آزمایش اصلیم قرص هارو خوردم و آزمایش دادم وچیزی بهم نگفتن!
    ولی دقیقا از دو هقته بعد از آزمایش خونم حال من به این وضع افتاد! هیچ وقت هم این طوری نبودم!

2. سلام وخسته نباشید من دریچه میترالم کمی شل شده جدیدا یه دفعه دستام و÷اهاو وسرم گر یا احساس سوزش میکنه یه حالت گرگرفتگی میخواستم علتش را بدونم

3. faeze1366 نوشته است: سلام ...
    من یه مدته انگشت های دستم بدون این که بهش فشاری وارد بشه خواب می ره!مخصوصا انگشت کوچیکه و انگشت حلقه!واسه پاهام هم همین طوره!!گاهی از خواب که بیدار می شم می بینم خواب رفته!همین دو تا انگشت کوچیکه ی پام.
    تنفسم هم خیلی  مشکل شده!سرگیجه و ضعف هم زیاد دارم!!یه مدت پیش(تقریبا یک ماه پیش) هم این طور شدم!و الان دوباره یک هفته ایی می شه اومده سراغم.

در ضمن  من وقتی آزمایش خون داوطلبی دادم(ازدواج) بهم گفتن آهن  بدنت کمه(البته زمانی که آزمایش دادم توی دوره ی ماهانه ام بودم)!و بهم قرص دادن !واسه آزمایش اصلیم قرص هارو خوردم و آزمایش دادم وچیزی بهم نگفتن!
    ولی دقیقا از دو هقته بعد از آزمایش خونم حال من به این وضع افتاد! هیچ وقت هم این طوری نبودم!

به نظرم بهتره كه به دكتر مراجعه كنيد اصولا خواب رفتن دست و پا به دليل كم خوني هست اما شما براي اينكه خيالتئن راحت بشه يه چك آپ كامل بدين

4. بهترین کار اینه که به دکتر مراجعه کنید

5. faeze1366 نوشته است: سلام ...

با سلام
    دوست گرامی،شنیدم که اینگونه خواب رفتگیها در دستها و انگشت و یا پاها،(اگر در اثر نشستن طولانی مدت  نباشه) همونطور که خودتون گفتید میتونه از کمبود آهن خون هم نشات بگیره و بعضاً هم گفتن میتونه اثرات کمبود بعضی از ویتامینها و یامواد معدنی در بدن باشه!اما بهترین توصیه مراجعه به پزشک متخصص و انجام آزمایشات لازم هست امایادتون باشه در دوران پریودیتون از دادن تستهای خونی اجتناب کنید تا به معضلی که گفتید بر نخوردید
    موفق باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. 3296517 نوشته است: سلام وخسته نباشید من دریچه میترالم کمی شل شده جدیدا یه دفعه دستام و÷اهاو وسرم گر یا احساس سوزش میکنه یه حالت گرگرفتگی میخواستم علتش را بدونم

با سلام
    دوست عزیز،آیا فشار خونتونو اندازه گرفتید؟؟شاید کمی افت فشار داشته باشید توصیه میکنم ضمن مراجعه به پزشک عمومی ،هم تستهای لازمه رو انجام بدید تابفهمید که از بابته مقدارمواد لازم برای بدنتون ،کمبودی نیست!و در وهله بعد حتماً فشار خون خودتونو بسنجید
    موفق و شادباشید

7. faeze1366 نوشته است: سلام ...

دوست عزيز همانطور كه گفتيد كم خونى هم داريد پس احتمال زياد از كم خونى هست به يك هماتولوژيست مراجعه كنيد البته ميتونه بيمارى هاى روانى واعصاب هم درش دخيل باشند اماگذينه اول كم خونى است

8. من یک پسرم و قرص کاربامازپین مصرف میکردم.
    منتها چون شنیدم روی اسپرمها اثر میگذاره  مصرف نمیکنم، چون تصمیم به بچه دار شدن گرفتم.

سوال اولم اینه که آیا این قرص روی اسپرمها اثر داره یا نه؟
    اگر اثر داره میشه قرص دیگری که بی تاثیره روی اسپرمها برام پیشنهاد بدید؟

سوال دوم اینکه مدتیه که همین اثر خواب رفتگی رو روی بازوی خودم احساس میکنم و حتی بعضی وقتها مخصوصاً شبها دچار ناراحتی میشم و احساس میکنم بازوی من دچار کرختی شده.

آیا اثر همین کم کردن قرصه؟
    آیا پارازیتهای ماهواره روی این مطلب اثری ندارند؟

باید این رو هم بگم که تو عمرم یکبار دچار تشنج شدم و الان دو و نیم ساله گرفتار این قرصهام.

9. باسلام
    من پيشنهاد ميكنم پيش يك دكتر متخصص بريد چون بعضي وقتها غلظت خون يعني زياد بودن آهن وهموگلوبين خون هم باعث ايجاد اين مشكل ميشه .  خودمن فكر ميكردم كه كم خوني دارم ولي وقتي به پزشك مراجعه كردم معلوم شد خواب رفتن دستها ويك سري مشكلات ديگه كه داشتم به خاطر غليظ بودن خونمه

10. با سلام
    یه سوال دارم که امیدوارم کمکم کنید
    حدود 1 ماه پیش سمت راست بدنم از پوست سرم تا نوک انگشتای پام مور مور میکرد،بعد از مدتی پوستم بی حس شد و پای چپم به شدت ضعیف شد به طوری که پامو موقع راه رفتن میکشیدم و زانومو نمیتونستم تا کنم توی mri مغزم ضایعات سفید رنگ دیده میشد ، دکتر گفت که مشکوک به ms هستی، اما من دوبینی و سرگیجه ندارم بیناییم هم خوبه الان بعد از کورتون پاهام بهترن و بی حسی ندارم ، شما فکر میکنید این مدارک برای تشخیص ms کافی هستند
    و آیا من ms دارم؟

11. دوست محترم هیچکس مثل یک پزشک متخصص نمی تونه جواب درست به شما بدهد. حتما با چند پزشک دیگه در مورد بیماری تون و اختمال  ms  صحبت کنید. انشالله که مشکل شما این بیماری نیست. اگر هم خدای نا کرده این بیماری باشه جای نگرانی نیست با دارو میشه کنترلش کرد. براتون سلامتی آرزو می کنم.

12. سلام چون ارسال جدید نمیشد اینجا سوال میکنم.
    من چون صورتم جوش میزد از کرم موبر دپی پودریشو استفاده میکنم ولی پوستمو یکم خشک میکنه مجبور میشم نرم کننده بزنم.آیا ایرادی نداره استفاده کنم؟
    از چه موبری استفاده کنم جوش نزنه؟

13. با سلام حال شما من 23 سالمه اما گاهي ناحيه ي بيضه ي من درد مي كنه يعني ناحيه ي پايين شكمم مي خام ببينم علتش چيه ممنون

14. سلام دوستان عزیز
    یه سوالی داشتم
    من گاهی اوقات که زیاد روی پام میشینم یا گاهی اوقات وقتی صبح از خواب پا میشم و دستام وضعیت بدی داشته و زیر سرم یا بدنم بوده بی حس میشه
    میدونم که این امر تا حدودی طبیعی هست ولی میخوام بدونم که تا چه حد آن مجاز هست؟
    و سوال دومم که به این بحث مربوط نمیشه هم اینه که گاهی اوقات پای ادم میگیره که اصطلاحا به اون باد میگن میخواستم بدونم که طبیعی هستش یا نه و تا چه اندازه ؟
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون متشکرم.

15. 5690 نوشته است: سلام دوستان عزیز
    یه سوالی داشتم
    من گاهی اوقات که زیاد روی پام میشینم یا گاهی اوقات وقتی صبح از خواب پا میشم و دستام وضعیت بدی داشته و زیر سرم یا بدنم بوده بی حس میشه
    میدونم که این امر تا حدودی طبیعی هست ولی میخوام بدونم که تا چه حد آن مجاز هست؟
    و سوال دومم که به این بحث مربوط نمیشه هم اینه که گاهی اوقات پای ادم میگیره که اصطلاحا به اون باد میگن میخواستم بدونم که طبیعی هستش یا نه و تا چه اندازه ؟
    پیشاپیش از راهنمایی هاتون متشکرم.

سلام
    اگر اون بي حسي يا خواب رفتگي مدتش طولاني بشه و يا در حالت بدتر فانكشن اون عضو رو مختل كنه غير طبيعيه
    دقيقا متوجه نشدم حالت دومي رو كه توصيف كردين اما اگر منظور گرفتن ماهيچه هاست به علت بي تحركي مفرط ماها و گاهي ناشي از فقر مينرالها ميتونه باشه

شاد باشيد ./.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید