شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استخوان دنبالچه غیر عادی

1. با عرض سلام من استخوان دنبالچه ام چند ساله در اومده از جاش و بصورت یه زایده بالای باسنم شده وقتی که میشینم بعضی وقتا اذیتم میکنه اینم اضافه کنم که پوست روش یه جورایی ساییده شده. رفتم دکتر بهم بالشتک داد که روش بشینم و گفت که استخوان دنبالچه ت بطور غیر عادی رشد کرده و اگه اذیتت میکنه میتونی عملش کنی .اما من الان بهش عادت کردم . سوال من این که اگه عمل نکنم ممکنه در آینده برام مشلکل ساز بشه؟ با توجه به این که الان 22 سالمه؟ سوال دومم هم اینه که عملش چطوریه؟ استخونو میتراشن و ممکنه جاش بمونه؟
    با تشکر

2. maryumaa نوشته است: با عرض سلام من استخوان دنبالچه ام چند ساله در اومده از جاش و بصورت یه زایده بالای باسنم شده وقتی که میشینم بعضی وقتا اذیتم میکنه اینم اضافه کنم که پوست روش یه جورایی ساییده شده. رفتم دکتر بهم بالشتک داد که روش بشینم و گفت که استخوان دنبالچه ت بطور غیر عادی رشد کرده و اگه اذیتت میکنه میتونی عملش کنی .اما من الان بهش عادت کردم . سوال من این که اگه عمل نکنم ممکنه در آینده برام مشلکل ساز بشه؟ با توجه به این که الان 22 سالمه؟ سوال دومم هم اینه که عملش چطوریه؟ استخونو میتراشن و ممکنه جاش بمونه؟
    با تشکر

سلام
    دوست عزیز این که اگه اذیتت می کنه جراحی کن اصلآ قانع کننده نیست..جراحی استخوان دنبالچه و خارج کردن اون نادره و این برای زمانیه که مشکل خیلی حاد باشه و یا بیمار به درمان جواب نده.
    درصد موفقیت جراحی بسیار زیاده اما عوارض هم زیاده و احتمال بهبود نیافتن زخم و عفونت محل جراحی دلیل نزدیک بودن به مقعد هست.و به علت اینکه بر اثر نشستن فشار به پوست اون محل میاد احتمال دیر خوب شدن محل جراحی هم هست.
    شما از بالشتک استفاده کنید و از نشستن در محل های سرد پرهیز کنید.گرم نگه داشتن به بهبود درد کمک میکنه.

اگر امکانش هست درباره مواردی که براتون مشکل ساز شده بیشتر توضیح بدید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. مشکلم بیشتر تو همون نشستنه . مثلا روی صندلی های دانشگاه که سفت هستن برام سخته و همیشه یه چیزی میذارم روشون مثلا کاپشنم تا بتونم راحت بشینم. وقتی هم صاف میشینم روی اون میشینم چون جاش دقیقی بالای سوراخ مقعده. الانم در شرف ازدواج هستم و نگران عکس العمل همسرم با این قضیه...

4. اگر مشکل ساز باشه برای بارداری و زایمانه.
    مشکل غیر عادی و بیماری لاعلاج و نقصی نیست که همسرتون برخورد نادرستی داشته باشن.
    برای نشستن از همون بالشتک حتمآ استفاده کنید..
    به یک فیزیوتراپیست مراجعه کنید ...و ورزش کنید..

5. man1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام من 24 ساله هستم .حدود 2سال قبل وسایل سنگین از زمین بلند کردم وکمر درد گرفتم و بعد مدتی خوب شد.اما ابنو بگم وسط کمرم یعنی درد از ستون مهره ام نبود.محل درد درست رو باسن راستمه و10 ساتن با ستون مهره ام فاصله داره درست یه نقطه درد میکنه از اون وقت هر وقت دست به چیز سنگینی میزنم دردش شروع میشه.الانم درد میکنه گاهی دردش به پای راستم میزنه وبیشتر اوقات همون یه نقطه درد میکنه.چند روزه اون محل درد موقع خم شدن یا تحرک تق تق میکنه.با ورزش دردش بیشتر شد.آیا من دیسک کمر دارم؟یا مشکل دیگه ای هست؟چون اصلا وسط کمرم یا طرف ستون مهره ام درد نمیکنه

6. سلام دوستان 2 تا سوال داشتم :
    اول اینکه آیا درسته که میگن کسی که مشکل استخوان دنبالچه پیدا کنه این مشکل تا آخر عمر باهاش میمونه و هیچوقت بهبودی کامل رو کسب نمیکنه ؟
    و دوم اینکه چرا مشکل استخوان دنبالچه بیشتر در خانمها دیده میشه راستش من تا الان ندیدم مردی این مشکل رو داشته باشه ؟

7. سلام

البته این بستگی به علت درد داره.بهبود پیدا می کنه اما نه کامل.بازم بستگی به نوع و دلیل درد داره.
    دلیل اینکه زنان بیشتر از مردان این مشکل رو دارن شکل استخوانبندی لگن هست که در زنان و مردان متفاوته و مواردی مثل زایمان هم هست که این مشکل رو برای خانما بیشتر میکنه.

8. selena_2

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام خسته نباشید یه سوالی داشتم  26سالمه ماهای اخر بارداریم  نمیتونستم رو پشتم بخابم چون موقع بلند شدن درد خیلی شدیدی  از استخانهای باسنم پایینتر از کمرم میگرفت انگار دونه دونه استخونهام همدیگرو میساییدن حرکتشونو احساس میکردم  که نفسم قطع میشد الان 5سال میگذره باز گاهی وقتها موقع راه رفتن یا خابیدن همون درد دارم  میخاستم بدونم این درد از حاملگی روم مونده یا الان علت دیگه ای داره؟ ومیخام دوباره باردار بشم ایا اون دردا تشدید میشن؟

9. خدمت همه دوستان خوبم

دوستان ديدم كه بحث در مورد مشكل استخوان دنبالچه زياد شده اولش خواستم وارد بحث بشم اما ترجيح ميدم سايتي رو در اين مورد بهتون معرفي كنم تا هم شبهات از بين بره و هم دوستان جواب سوالشونو به صورت تخصصي پيدا كنن.

براي ورود به سايت مورد نظر اينجا رو كليك كنيد.

10. سلام دوستان
    با کمی مراعات میتونین از شدت درد وبهبود استخوان دنبالچه اطمینان کسب کنین.لطفا خودتون رو زود به دست عمل جراحی ندین جراحی راه آخر هست.

11. man1 نوشته است: سلام من 24 ساله هستم .حدود 2سال قبل وسایل سنگین از زمین بلند کردم وکمر درد گرفتم و بعد مدتی خوب شد.اما ابنو بگم وسط کمرم یعنی درد از ستون مهره ام نبود.محل درد درست رو باسن راستمه و10 ساتن با ستون مهره ام فاصله داره درست یه نقطه درد میکنه از اون وقت هر وقت دست به چیز سنگینی میزنم دردش شروع میشه.الانم درد میکنه گاهی دردش به پای راستم میزنه وبیشتر اوقات همون یه نقطه درد میکنه.چند روزه اون محل درد موقع خم شدن یا تحرک تق تق میکنه.با ورزش دردش بیشتر شد.آیا من دیسک کمر دارم؟یا مشکل دیگه ای هست؟چون اصلا وسط کمرم یا طرف ستون مهره ام درد نمیکنه

سلام
    بهترين كار براي اينكه مطمئن بشيد اين هست كه پيش دكتر مغز و اعصاب بريد با ام ار اي مشكلتون تشخيص داده ميشه. ممكنه كه يه فشار جزئي به كمرتون اومده باشه كه با فيزيوتراپي حل ميشه.ممكنه اسيب جدي تر باشه.اما حتما سريع اقدام كنيد.چون اگه ديسك داشته باشيد توي مراحل اوليه با يه درمان ساده حل ميشه اما اگه مشكلتون حاد بشه خداي ناكرده شايد به جراحي هم نياز پيدا كنيد

12. سلام
    اگر جاي اين موضوع اينجا نيست پيشاپيش عذر خواهي ميكنم
         نزديك به يك ماهه كه درمفاصل بدنم احساس درد ميكنم البته درد از زانوهام شروع شد .چند روز اول فقط وقتي بصورت چهار زانو مينشستم درد ميگرفتن ولي الان هميشه يك درد خفيف در زانوهام حس ميكنم وهمچنين هر روز مفاصل ديگه هم دارن مثل زانوم ميشن  ،وقتي مثلا يك رب رو صندلي ميشينم گردن و كمرم درد ميگيره ويك درد مبهم ومقطعي رو گاه گداري توي بعضي مفاصل ديگم مثل مچ دست ،مچ پا حتي بعضي وقتها تو انگشتاي دستم احساس ميكنم (بيشتر مفاصلم صداهم ميدن) .
    نميودنم چرا اين جوري شدم آخه من ازبچگي تا همين دو ماهه پيش هميشه ورزش ميكردم وتغذيه خوبي داشتم واقعا نگران شدم من كه تا همين 2ماه پيش هفته اي 3جلسه فوتسال بازي ميكردم و خيلي هم آماده بودم الان نميتونم چند دقيقه چهار زانو بشينم نميدونم چه اتفاقي داره برام ميافته .با يكي از دوستام كه دانشجوي پزشكيه صحبت كردم ووقتي از احتمال بيماري ام اس صحبت كرد خيلي نگران شدم تواين سايت خيلي گشتم وبعضي از علائم ام اس رو هم دارم مثل ضعيف شدن چشم چپم از1سال پيش, خواب رفتن دستهام هنگام خواب ,‌ حالت برق گرفتگي لحظه اي در بدن البته وقتي كه كه به جسم ديگه اي دست ميزنم, يخ زدگي قسمتي از بدن، خواب زياد, لخت شدن بدن, تنبلي و بي حسي, خستگي زودرس, ضعف عمومي بدن,‌ كم شدن ميل جنسي,  افسردگي,‌ داشتن لرزش خفيف هنگام حركت(البته تمام علائم بصورت خفيفه).من هيچ چيزي از پزشكي نميدونم شايد علائم ام اسي كه گفتم خنده دار باشه ولي ميخواستم از اين فرصت ارشمند استفاده كنم ونظر آقاي دكتر صادقي وساير دوستان رو بپرسم .البته ميدونم كه براي مشكل مفاصلم بايد پيش يك متخصص برم وقتيكه تازه زانوهام درد گرفته بود  پيش متخصص اورتوپد رفتم بعد از عكس راديولوژي ويك سري آزمايشات كامل آمپول ويتامين  D3ويك سري توصيه هايي رو تجويز كردند .

13. دوست عزیز تنها توصیه من به شما اینه که هر چه سریعتر پیش یه متخصص برید و حتی یه لحظه هم وقتو تلف نکنید پزشک متخصص با آزمایشات متوجه میشه که خدایی نکرده این علایمه ام اسه یا استخوان پوکی و یا هر چیز دیگه ای . هر چه سریعتر به پزشک مراجعه کن دوست عزیز.
    ایشالا که چیزی نیست
    موفق باشی

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید