شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد زانو و دوران پریود

1. با سلام

من تقریباً 1 سالی میشه که موقع نزدیک شدن به زمان پریودم و تا 2،3 روز اول پریودم زانوی راستم درد میگیره موقع خم و راست کردن البته شدت درد کم هست.

اما این دفع درد زانوی راستم خیلی بیشتر شد و تقریباً اکثر وقتا درد داشتم
    احساس خستگی میکنم و اینکه انگار همش زانوم یخ هست  و خیلی تمایل داشتم  به گرم کردن زانو بطوری که وقتی کف دستم رو  روش میذارم  احساس میکردم بهتره.

علت چی میتونه باشه و رابط این درد با زمان پریود برای چیه؟

در ضمن من 3 سال هست که پیوسته ایروبیک کار میکنم اضافه وزن زیادی هم ندارم در حد 5 کیلو هست.

با تشکر
    منتظر جوابتون هستم
    پیروز باشید

2. سلام.
    من هر چي جستجو كردم مطلبي پيدا نكردم چون خودمم اين مشكل رو دارم. شنيدم به خاطر كمبود كلسيم هست ولي مطمئن نيستم و منتظر جواب بقيه دوستان هستم.
    با سپاس

3. سلام
    1هفته قبل از پریود درد مقعد وحشتناکی به سراغم میاد.انگار درد از زیر شکمم فشار به مقعدم میاره.دل دردم خیلی کمه ولی درد مقعدم خیلی زیاده.خواهشا راهنماییم کنید ممنون

4. sima_65 نوشته است: با سلام

من تقریباً 1 سالی میشه که موقع نزدیک شدن به زمان پریودم و تا 2،3 روز اول پریودم زانوی راستم درد میگیره موقع خم و راست کردن البته شدت درد کم هست.

اما این دفع درد زانوی راستم خیلی بیشتر شد و تقریباً اکثر وقتا درد داشتم
    احساس خستگی میکنم و اینکه انگار همش زانوم یخ هست  و خیلی تمایل داشتم  به گرم کردن زانو بطوری که وقتی کف دستم رو  روش میذارم  احساس میکردم بهتره.

علت چی میتونه باشه و رابط این درد با زمان پریود برای چیه؟

در ضمن من 3 سال هست که پیوسته ایروبیک کار میکنم اضافه وزن زیادی هم ندارم در حد 5 کیلو هست.

با تشکر
    منتظر جوابتون هستم
    پیروز باشید

باسلام دوست گرامی
    این مطلبی رو که میخوام بگم تنها تجربیاتی است که گاهاً از دیده ها  و یا شنیده هام دریافت کردم،ریشه علمی قضیه رو باید متخصصین و دوستان با تجربه تر از من عنوان کنند،قاعدتاً با دفع خون مواد مستتر در اون هم مثل کلسیم،آهن و...  دفع شده  و اگر عضوی نیاز به این مواد داشته باشه خب معلومه که دچار کمبود میشه !!و شاید به اینصورت این کمبودرو بروز بده!از طرفی هم همه میدونیم وقتی به هردلیلی خون از بدن دفع بشه،جسم دارای ضعف خواهد شد عوارضی همچون بی بنیه بودن، بی حال بودن،سردی دست و پا،افت فشار و.... و اما در اعضایی که دارای مشکل هستن، مثلاً آرتروز مفاصل،که یکیشون همین زانو میتونه باشه! این ضعف و نقصان بیشتر نمود میکنه احتمالاً مورد شما از همین قضیه ناشی میشه! در هرحال اول توصیه میکنم در سیکلهای پریودیتون خودتونو تقویت کنید خوردن جگر،عدس،پسته و....رو فراموش نکنید و کمتر کردن نوشیدن چای را در دستور کار قرار بدید و از طرفی حتماً برای بررسی مطلب به متخصص زنان مراجعه کنید چون متخصص با توجه به توان جسمی و تغذیه ای که دارید میتونه کمک شایانی به شما بکنه
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. kiyanaaa نوشته است: سلام
    1هفته قبل از پریود درد مقعد وحشتناکی به سراغم میاد.انگار درد از زیر شکمم فشار به مقعدم میاره.دل دردم خیلی کمه ولی درد مقعدم خیلی زیاده.خواهشا راهنماییم کنید ممنون

باسلام
    دوست گرامی،اولین و آخرین توصیه در این گونه موارد مراجعه به پزشک متخصص هستش!حدسهایی میشه زد اما چون علمی نیست لذا صحیح هم نخواهد بود که عنوان بشه!در نتیجه در اولین فرصت به متخصص زنان مراجعه کنیدتا بالانس هورمونی ، مسائل رحمی و مسائلی از این دست  شما رو چک کنند.
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. aliyan نوشته است:
    kiyanaaa نوشته است: سلام

باسلام
    دوست گرامی،اولین و آخرین توصیه در این گونه موارد مراجعه به پزشک متخصص هستش!حدسهایی میشه زد اما چون علمی نیست لذا صحیح هم نخواهد بود که عنوان بشه!در نتیجه در اولین فرصت به متخصص زنان مراجعه کنیدتا بالانس هورمونی ، مسائل رحمی و مسائلی از این دست  شما رو چک کنند.
    موفق باشید.

یعنی خطرناکه؟اینجوری که شما گفتین ترسیدم.

7. سلام. من اواخر هفته ی پیش باید  پریود میشدم اما روز سه شنبه و چهار شنبه برای پریود نشدن ۲ عدد قرص ال.دی خوردم. جمعه صبح هر حد ۳-۴ قطره خون ریزی داشتم اما تا روز شنبه دیگه خونریزی نداشتم و شنبه هم در حد بسیار جزئی خونریزی داشتم. الان پریودم و میخوام بدونم اون ۲ روزی که خونریزی خیلی کمی هم داشتم جز ۵ روز دوران قائدگیم حساب میشه یا نه؟ ممنون میشم جواب بدین.

8. kiyanaaa نوشته است:
    aliyan نوشته است:

باسلام
    موفق باشید.

سلام
    دوست گرامی،منظور بنده ترسوندن شما نبود!و فکر نمیکنم مشکلی هم داشته باشید اما در این موارد و موارد مشابه بهترین کار مراجعه به پزشکه!معذالک باید بگم شاید در اون زمان تغییرات هورمونی که شما دارید باعث بشه انقباضاتی در خروجی مقعد بوجود بیاره!یا اینکه باعث ایجاد یبوسیت بشه که شما فکر میکنید درد دارید!!نمیدونم چون تخصص اشو ندارم برای همین گفته بودم حدس میزنم !!پس ضمن اینکه اصلاً نباید نگران باشید سر فرصت توسط یک پزشک ماهر ویزیت بشید تا خیالتون راحت بشه!و از طرفی دیگه اینهمه درد رو تحمل نکنید!راستشو بخواید در عجبم که چرا درد رو تحمل کردید اما برای رفعش تلاش نکردید!!!!در هرحال اگر خدای ناکرده باعث مکدر شدنتون شدم پوزش میخوام.
    شاد باشید

9. aliyan نوشته است:
    kiyanaaa نوشته است:
    aliyan نوشته است:

باسلام
    موفق باشید.

سلام
    دوست گرامی،منظور بنده ترسوندن شما نبود!و فکر نمیکنم مشکلی هم داشته باشید اما در این موارد و موارد مشابه بهترین کار مراجعه به پزشکه!معذالک باید بگم شاید در اون زمان تغییرات هورمونی که شما دارید باعث بشه انقباضاتی در خروجی مقعد بوجود بیاره!یا اینکه باعث ایجاد یبوسیت بشه که شما فکر میکنید درد دارید!!نمیدونم چون تخصص اشو ندارم برای همین گفته بودم حدس میزنم !!پس ضمن اینکه اصلاً نباید نگران باشید سر فرصت توسط یک پزشک ماهر ویزیت بشید تا خیالتون راحت بشه!و از طرفی دیگه اینهمه درد رو تحمل نکنید!راستشو بخواید در عجبم که چرا درد رو تحمل کردید اما برای رفعش تلاش نکردید!!!!در هرحال اگر خدای ناکرده باعث مکدر شدنتون شدم پوزش میخوام.
    شاد باشید

عذرمیخوام یهو فکرکردم مشکل خیلی هادی دارم حالا تپش قلب ولم نمیکنه.
    چون دردها معمولا به صورت کوتاه و نهایتا 10ثانیه ای هست زیاد بهش توجه نکردم.ازراهنماییتون سپاسگزارم.

10. yekta1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ببخشید اگر اشتباها اینجا دارم پست می زارم الان رفتم تو طرح موقت سوالات ولی نمی شد اونجا چیزی بفرستم.
    من در دوران پریود یعنی روز اول و دوم و سوم پاهام خیلی درد می کنند و ضعف می رن.البته کمرد درد و دل درد هم دارم ولی درد کمر و دلم خیلی شدید نیست.
    این احساس درد و ضعف به حدیه که  کاملا کلافم می کنه و شب راحت نمی تونم بخوابم.کل پام از بالا تا پایین درد می کنه ولی احساس ضعف بیشتر تو زانوهام هست.الان مثلا در روز سوم هستم ولی این درد هنوز هست و اصلا انگار پاهام جون ندارن Sad.
    در صورت ماساژ یا قرار دادن بالش سنگین روی پام یکمی بهتر میشه...
    هرچی علایم دوران پریود رو می خونم چیزی در مورد درد پا و زانو نوشته.
    میخوام بدونم این پا درد  ها طبیعیه؟
    و دلیلش چیه؟

11. yekta1 نوشته است: سلام ببخشید اگر اشتباها اینجا دارم پست می زارم الان رفتم تو طرح موقت سوالات ولی نمی شد اونجا چیزی بفرستم.
    من در دوران پریود یعنی روز اول و دوم و سوم پاهام خیلی درد می کنند و ضعف می رن.البته کمرد درد و دل درد هم دارم ولی درد کمر و دلم خیلی شدید نیست.
    این احساس درد و ضعف به حدیه که  کاملا کلافم می کنه و شب راحت نمی تونم بخوابم.کل پام از بالا تا پایین درد می کنه ولی احساس ضعف بیشتر تو زانوهام هست.الان مثلا در روز سوم هستم ولی این درد هنوز هست و اصلا انگار پاهام جون ندارن Sad.
    در صورت ماساژ یا قرار دادن بالش سنگین روی پام یکمی بهتر میشه...
    هرچی علایم دوران پریود رو می خونم چیزی در مورد درد پا و زانو نوشته.
    میخوام بدونم این پا درد  ها طبیعیه؟
    و دلیلش چیه؟

سلام،
    درد در ناحیه زانو و پا در دوران پریود می تواند به دلایل زیر ایجاد شود:
    - کمبود مواد معدنی، ویتامینها
    - عبور اعصاب ناحیه ران و پا از لگن و مجاورت آنها با رحم و در نتیجه ایجاد التهاب و فشار روی آنها در دوران قاعدگی
    - آندومتریوز: وجود بافت رحمی در جایی خارج از رحم
    - تغییرات هورمونی و تاثیر آن بر مفاصل و لیگامانها

تشکر شده توسط : 6 کاربر
  12. yekta1

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    خیلی ممنونم از پاسخ گویی شما
    آقای دکتر این 4 دلیلی که گفتید فکر کنم دو تاش طبیعی باشه یعنی تغییرات هورمونی ....و عبور اعصاب ناحیه ران از لگن....
    درسته دیگه؟
    در مورد کمبود مواد معدنی و ویتامین ها هم فکر کنم کمبود دارم چون کلا یکمی ضعیف هستم و
    آزمایش خون هم دادم HGB من  نزدیک 10 بود و  فکر کنم کلسیمم هم کم بود.
    پس باید برم دکتر تا بهم ویتامین اینا تجویز کنه...
    حالا اون که گفتید وجود بافت رحمی در جایی خارج از رحم؟
    اون رو از کجا می تونم مطمئن شم که ندارم ؟

13. سلام .
    در مورد درهای پریودی منم درد خیلی زیادی دارم به طوری که دیگه از شدت درد و ضعف نمیتونم راه برم و توی یه سایتی خوندم که درد پریودی با نوع پرده بکارت رابطه دارد و بعضی از انواع پرده ها باعث درد میشن و معمولا با برداشته شدن پرده درد هم کم میشه . خواستم بدونم این مورد تا چه حد صحت داره ممنون میشم راهنمایی کنین .

14. khanomi25 نوشته است: سلام .
    در مورد درهای پریودی منم درد خیلی زیادی دارم به طوری که دیگه از شدت درد و ضعف نمیتونم راه برم و توی یه سایتی خوندم که درد پریودی با نوع پرده بکارت رابطه دارد و بعضی از انواع پرده ها باعث درد میشن و معمولا با برداشته شدن پرده درد هم کم میشه . خواستم بدونم این مورد تا چه حد صحت داره ممنون میشم راهنمایی کنین .

با سلام گلم این حرفی که شنیدی صحت داره چون من خودم در زمان پریود روز اول درد دل و درد کمر داشتم که جوشانده داروهای گیاهی مثل رازیانه - آویشن و.... می خوردم کمی ساکت میشد ولی یک روز تمام درد داشتم می رفتم توی آفتاب می خوابیدم ولی از زمانی که ازدواج کردم کمی بهتر شدم وبازهم بهتر شدم از زمانی که سقطی که داشتم تقریبا 3 ماهه بود درد خیلی کم شده میخواهم بگویم با باز شدن پرده وزایمان به روش طبیعی خیلی درد بهتر می شود خانمی جونم

15. ممنون azxcv عزیزم از جوابتون .  ببخشید ولی آیا میشه با مراجعه به پزشک و برداشتن قسمتی از پرده درد رو کم کرد یعنی پزشک این کار رو میکنه ؟ . اخه این درد تا حدیه که اغلب سرکار نمیتونم برم در کل از انجام فعالیت های روزمره ام عاجز می مونم . ممنون از راهنماییتون .

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید