شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشكل در مورد گروه خوني من و همسرم

1. با سلام خدمت همه دوستان

سوالي كه خدمت دوستان عزيزم داشتم اينه كه گروه خوني بنده AB منفيه و گروه خوني همسرم o مثبته چند وقت پيش هم يه مطلبي در مورد گروهاي خوني خوندم كه اگر RH زن و شوهر يكي نباشه يعني يكي مثبت و ديگري منفي باشه زمان بارداري ميتونه براي مادر و جنين مشكل ساز بشه و به اين صورته كه بدن مادر بر عليه جنين پادتن توليد ميكنه و ممكنه به جنين اسيب جدي وارد كنه وحتي ممكنه به مرگ جنين هم ختم بشه.زمان ازدواج هم متاسفانه آزمايشگاه اطلاعات كاملي در اختيار ما نذاشتن. بعد از اين موضوع در مورد راههاي جلوگيري از اين عارضه تو مطلبي خوندم كه به وسيله داروي روگام ميشه از اين مشكل جلوگيري كرد حالا از دوستاني كه در اين مورد اطلاعات يا تجربه اي دارن به ما كمك كنن و ما رو از اين نگروني بيرون بيارن.با تشكر از همه دوستان

2. من هم مشکل شما رو دارم...

گروه خونی من O- و مال همسرم A+ هست...

فکر میکنم آمپول روگام رو برای مادرهای با RH- تزریق میکنن... نه مورد شما... چون عامل RH رو شما ندارید و بدن همسرتون نسبت به چیزی که نیست پادتن ترشح نمیکنه ولی توی مورد ما چون عامل RH از همسرم بهم میرسه و بدن من مخالف اونه پادتن ترشح میشه...

این طور که من تحقیق کردم این آمپول رو هفته 28 بارداری توی ران تزریق میکنن...
    بعد از زایمان هم اگه RH گروه خونی نوزاد خلاف گروه خونی مادر باشه  ، یک آمپول روگام دیگه تزریق میشه...

بقیه دوستان اگه موردی رو اشتباه گفتم لطفا روشنم کنن....

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. nafaszendegi نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان

سوالي كه خدمت دوستان عزيزم داشتم اينه كه گروه خوني بنده AB منفيه و گروه خوني همسرم o مثبته چند وقت پيش هم يه مطلبي در مورد گروهاي خوني خوندم كه اگر RH زن و شوهر يكي نباشه يعني يكي مثبت و ديگري منفي باشه زمان بارداري ميتونه براي مادر و جنين مشكل ساز بشه و به اين صورته كه بدن مادر بر عليه جنين پادتن توليد ميكنه و ممكنه به جنين اسيب جدي وارد كنه وحتي ممكنه به مرگ جنين هم ختم بشه.زمان ازدواج هم متاسفانه آزمايشگاه اطلاعات كاملي در اختيار ما نذاشتن. بعد از اين موضوع در مورد راههاي جلوگيري از اين عارضه تو مطلبي خوندم كه به وسيله داروي روگام ميشه از اين مشكل جلوگيري كرد حالا از دوستاني كه در اين مورد اطلاعات يا تجربه اي دارن به ما كمك كنن و ما رو از اين نگروني بيرون بيارن.با تشكر از همه دوستان

سلام
    دوست من نگراني زماني هست كه پدر ار.هاش مثبت و مادر منفي باشه
    چرا ؟ چون نوزاد ممكنه ار.هاش مثبت بشه و بدن مادر ار.هاش منفي عليه اون واكنش ميده
    (در حالت عكس مشكلي نيست ...يعني پدر ار.هاش منفي مادر مثبت)
    اين واكنش در بارداري اول خفيفه
    اما در بارداري دوم ممكنه بسيار شديد باشه چون در بدن مادر از قبل پادتن وجود داره
    همونطور كه گفتيد از داروي روگام استفاده ميشه
    .....مطلب نگران كننده اي وجود نداره
    اگر در بارداري تحت نظر پزشك باشيد همه اين موارد توسط متخصصين محترم زنان مد نظر قرار گرفته ميشه

4. nafaszendegi نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان

سلام
    الان داشتم پستهاتون رو میدیدم و این سوال رو دیدم
    باید بگم خدمت شما که نگران اصلا نباشید چون اگر خانم منفی و آقا مثبت باشن این قضیه صادقه و نه بالعکس
    اگر خانم منفی باشه و فرزندشون از پدر ار هاش مثبت رو به ارث ببرن چون بدن مادر در اثر جابجایی خون جنین و مادر این ار هاش رو ماده خارجی تصور کرده بر علیه اون انتی بادی میسازه که در خون مادر وجود خواهد بود که معمولا در حاملگی اول مشکلی نیست معمولا اما در بارداریهای بعدی اگر جنین دوباره مثبت بشه بلافاصله در اثر وجود و وورود  این آنتی بادیها به خون جنین عوارض خودش رو هم در مادر و هم در جنین نشون میده.
    بنابر این در تمام حاملگی های خانم هایی با این شرایط فرض رو بر این میذارن ممکن فرد قبلا تولید آنتی بادی کرده باشه بنابر این براش آمپول روگام تلقیح میکنن که معمولا در ماه 7 و دیگری بعد از زایمان خواهد بود
    امیدوارم کامل پاسخ داده باشم دوست خوبم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید