شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1   

کیست تخمدان، اسپرم ضعیف و ناباروری

1. با سلام 7 سال است که ازدواج کرده ام 2سال با قرص جلوگیری میکردم 5سال قصد بارداری دارم ولی موفق نشده ام  داروهای کمک باروری استفاده کردم شوهرم از نظر تعداد اسپرم کمی ضعیف است که دکتر iui را تجویز کرد قبل از ان سنوگرافی کیست اندومتردر تخمدان سمت راست تشخیص داده شد اسفند 89لاپاراسکپی وهیسستروسکوپی انجام دادم الان 10ماه از عمل میگذرد در این مدت چند بار سونوگرافی کردم کیستی وجود نداشت ولی تخمدانم همچنان درد میکند عادت ماهیانه هم چند بار تاخیر داشتم امکان دارد کیست عود کرده باشد ولی سونوگرافی نشان ندهد؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام و خسته نباشید
    آیا با وجود pco در تخمدان احتمال بارداری کمتر میشه؟ واینکه برای درمانش چه قرصی تجویز میشه؟ آیا برای کسی که قصد بارداری داره امکان داره به جز قرص ال دی قرص دیگه ای جایگزینش بشه؟ آخه شنیدم مصرف ال دی بارداریو به تاخیر میندازه، درسته؟
    ممنون از پاسگوییتون...

3. با سلام و خسته نباشید
    آیا با وجود pco در تخمدان احتمال بارداری کمتر میشه؟ واینکه برای درمانش چه قرصی تجویز میشه؟ آیا برای کسی که قصد بارداری داره امکان داره به جز قرص ال دی قرص دیگه ای جایگزینش بشه؟ آخه شنیدم مصرف ال دی بارداریو به تاخیر میندازه، درسته؟
    ممنون از پاسگوییتون...

4. morijun نوشته است: با سلام و خسته نباشید
    ممنون از پاسگوییتون...

سلام

1. تخمدان پلی کلیستیک در صورت عدم پیگیری و درمان میتونه باعث نازازیی بشه.
    2. معمولا اولین خط درمان قرص های ضد بارداری مانند ال دی، یاسمین و ... هستن.
    3. قرص ال دی مانند دیگر قرص ها تا زمانی که مرتب مصرف شه از بارداری جلوگیری میکنه و با قطع قرص احتمال بارداری وجود خواهد داشت.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  5. با سلام
    مدت 3 ماه است که برای بارداری اقدام کرده ام و در آزمایشاتم مشکل خاصی نبود. ولی به تاز
    گی درد شدیدی در نوک پستاتهایم دارم و دکتر گفت که از آنها شیر می آید و آزمایش پرولاکتین و .. نوشت. من دچتر استرس زیادی شده ام . و 6 روز زودتر پریود شدم.آیا ممکن است پرولاکتین من بالا نباشد؟ در ضمن 30 ساله هستم و تیرویید گره ای دارم و تحت درمان هستم.
    با تشکر

6. arezooyemami نوشته است: با سلام
    مدت 3 ماه است که برای بارداری اقدام کرده ام و در آزمایشاتم مشکل خاصی نبود. ولی به تازگی درد شدیدی در نوک پستاتهایم دارم و دکتر گفت که از آنها شیر می آید و آزمایش پرولاکتین و .. نوشت. من دچتر استرس زیادی شده ام . و 6 روز زودتر پریود شدم.آیا ممکن است پرولاکتین من بالا نباشد؟ در ضمن 30 ساله هستم و تیرویید گره ای دارم و تحت درمان هستم.
    با تشکر

سلام

اتفاقا شواهدی که من می بینم دلایل خوبی برای پرولاکتین بالای شماست.
    نتیجه ی تست این موضوع رو مشخص میکنه.

7. باسلام
    25سال دارم ونزدیک 3سال ونیم ازدواج کردم ازیک سال پیش اقدام ب بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتیم تااینکه بعدازمراجعه ب دکترمتوجه شدم تخمدان راستم کیست داره حدود2 ماه پیش لاپراسکوپی انجام دادم جواب پاتولوزی رو ک گرفتم دکترم گفت کیستت ساده نبوده ولی سرطانی هم نبوداین مسئله منونگران کرده میترسم دوباره عودکنه لطفاراهنماییم کنید اگه نیازب بررسی بیشترداره اقدام کنم باتشکر

8. tanaz5151 نوشته است: باسلام
    25سال دارم ونزدیک 3سال ونیم ازدواج کردم ازیک سال پیش اقدام ب بارداری کردم ولی نتیجه نگرفتیم تااینکه بعدازمراجعه ب دکترمتوجه شدم تخمدان راستم کیست داره حدود2 ماه پیش لاپراسکوپی انجام دادم جواب پاتولوزی رو ک گرفتم دکترم گفت کیستت ساده نبوده ولی سرطانی هم نبوداین مسئله منونگران کرده میترسم دوباره عودکنه لطفاراهنماییم کنید اگه نیازب بررسی بیشترداره اقدام کنم باتشکر

عزیزم نوع کیست چی بوده حتما سوال کنید؟
    آیا شوهرتون هم آزمایش اسپرموگرامو دادن؟
    برای درمان کیست اقدامتون چی بوده؟

9. سلام
    خدمتتون عرض كنم كه من گاهي اوقات بعد از پريودم
    مثلا روز 12 يا 13 البته از روز اول پريود روز 12 يا 13 احساس ميكنم جايي كه تخمدان ها است درد ميكنه و با اينكه پريود تمام شده خون اندك در ترشحات روزانه ميبينم علتش ميخواستم بدونم چيه؟البته من هفته هاي اول بعد پريودم ترشحاتم خيلي نسبتا زياده به نظر شما غير عادي است؟

10. arefeh110 نوشته است: سلام
    مثلا روز 12 يا 13 البته از روز اول پريود روز 12 يا 13 احساس ميكنم جايي كه تخمدان ها است درد ميكنه و با اينكه پريود تمام شده خون اندك در ترشحات روزانه ميبينم علتش ميخواستم بدونم چيه؟البته من هفته هاي اول بعد پريودم ترشحاتم خيلي نسبتا زياده به نظر شما غير عادي است؟

با سلام و خسته نباشید و با اجازه پزشکان عزیز اینکه بنده پزشک نیستم بلکه میکروبیولوژی خوندم و تازه با سایت آشنا شدم و به علت پژوهش های برتر جز پژوهشگران برتر کشورم
    اما در جواب سوال شما دوست عزیزم:
    دردناکی پریود در مرحله اول به ساختار رحم بستگی داره که دیواره آن ضخیم هستش و با تخریب و ریزش اون و پر رگ بودن این دیواره موجب درد ناکی و همچنین ترشحات فراوان میشه.
    راهکار ها:
    1) در این مواقع دراز بکشید و پاهایتان را به سمت شکم جمع کنید
    2) از دوش گرفتن جدا خوداری کنید
    3) از خوردن چای و مواد کافیین دار مانند نسکافه و نوشابه و.... پرهیز کنید
    4) ورزش صبگاهی آرامبخش هستش
    5) کارهای سنگشن اصلا انجام ندهید

برای اطمینان به یک متخصص مراجعه کنید

11. arefeh110 نوشته است: سلام

سلام

دوست من،
    در اواسط سیکل ماهانه تخمک گذاری رخ میده
    و درد در ناحیه ی شکم، ترشحات و لکه بینی در این ایام طبیعی هست.
    نکته ای که مهمه اینه که اگه این ترشحات از نظر بو، رنگ، غلظت و ... غیر طبیعی هستن و خارش یا سوزش دارن اونوقت ممکنه نشونه ی عفونت باشه که بایستی به متخصص زنان مراجعه کرد تا معاینه ی بالینی انجام بشه.
    بر خلاف نظر این دوستمون دوش گرفتن در ایام پریود هیچ منعی نداره.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  12. سلام خسته نباشيد،3ماه است كه اقدام به بارداري كردم،قبل از شروع بارداري آزمايشات و سونو مشكلي نداشت،اما حالا كه بعد از 3ماه به خاطر عقب افتادن پريود،سونو دادم،پزشك گفت كه تخمدان ها بزرگتر از حالت طبيعي هستن و نمايpcoدارند.خيلي نگرانم اين مشكل بزرگيه؟آيا قابل درمانه؟مي تونم مادر بشم؟يه مدتيه كه پريودم نامنظمه،موهاي ضائد هم دارم.
    ممنون مي شم بهم جواب بديد.  
    ارسال پاسخ

13. 1367as نوشته است: سلام خسته نباشيد،3ماه است كه اقدام به بارداري كردم،قبل از شروع بارداري آزمايشات و سونو مشكلي نداشت،اما حالا كه بعد از 3ماه به خاطر عقب افتادن پريود،سونو دادم،پزشك گفت كه تخمدان ها بزرگتر از حالت طبيعي هستن و نمايpcoدارند.خيلي نگرانم اين مشكل بزرگيه؟آيا قابل درمانه؟مي تونم مادر بشم؟يه مدتيه كه پريودم نامنظمه،موهاي ضائد هم دارم.
    ممنون مي شم بهم جواب بديد.  
    ارسال پاسخ

عزیزم یعنی تخمدان پلی کیستیک داری بله قابل درمانه وان شاا..اگر مشکل فقط همین باشه مامان هم میشی ولی حتما همزمان همسرت هم آنالیز مایع منی بده تا اون هم مشکلی نداشته باشه

14. سلام من تنبلی تخمدان دارم شوهرم هیچ مشکلی نداره.چند دورست که تحت درمانم ولی فایده ای نداشته.فقط یه بار با تزریق آمپول چند تا فولیکول بود که بزرگه 17 بود .قرصای متفورمین .کلومفین .خیلی چیزای دیگم خوردم .حالت طبیعی و حتی با مصرف قرص متفورمین و کلومفین فولیکولم 11 بوده .چی پیشنهاد میکنید؟

15. aphd نوشته است: سلام من تنبلی تخمدان دارم شوهرم هیچ مشکلی نداره.چند دورست که تحت درمانم ولی فایده ای نداشته.فقط یه بار با تزریق آمپول چند تا فولیکول بود که بزرگه 17 بود .قرصای <a>متفورمین</a> .کلومفین .خیلی چیزای دیگم خوردم .حالت طبیعی و حتی با مصرف قرص <a>متفورمین</a> و کلومفین فولیکولم 11 بوده .چی پیشنهاد میکنید؟

سلام

پیشنهاد من به شما، ادامه ی روند درمان هست
    در ادامه ی این روند در صورت لزوم کلومیفن به همراه آمپول HCG یا HMG تجویز خواهد شد.
    توصیه ی اکیدی دارم که اگه اضافه وزن دارید کاهشش بدید و به BMI مطلوب برسید.
    اسپرموگرام همسرتون رو هم بذارید تا ببینیم وضعیت ایشون از نظر قدرت باروری به چه صورته.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 6
رفتن به صفحه : 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید