شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تفسیر ازمایش کالرداپلر بیضه ها

1. سلام .
    این نتیجه آزمایش کالر داپلر بیضه هاست . می شه بفرمائید چه بیماری وجود داره .
    SCROTAL USG : Both testes show normal size,smooth contour & homogeneous echotexture & are
    within the scrotum . right testicle is 47 mm & left 48 mm in length . no intratesticular
    mass or any infiltrative process noted .Epidiiymides & medistinum tests are unremarkable
    No hydrocele & by velocity Doppler study , standing position & Valsalva maneuver mild right
    moderate left varicocele noted &

2. در نتیجه آزمایش کالر داپلر گفته شده که هر دو بیضه ها اندازه طبیعی دارند و بدون ورم بیضه ها مشاهده شده اند.
    ولی هنگام معاینه در موقعیت مانور والسالوا در حالت ایستاده، به طور متوسط و در حد خفیف می توان به ​​واریکوسل سمت چپ اشاره کرد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. Hamshahri نوشته است: در نتیجه آزمایش کالر داپلر گفته شده که هر دو بیضه ها اندازه طبیعی دارند و بدون ورم بیضه ها مشاهده شده اند.

ولی هنگام معاینه در موقعیت مانور والسالوا در حالت ایستاده، به طور متوسط و در حد خفیف می توان به ​​واریکوسل سمت چپ اشاره کرد.

این مانور والساوا چیه ؟ عمل جراحی یا درمانه خاصی لازم داره ؟
    ممنون .

4. در حالت مانور والسالوا پزشک از بيمار می خواهد نفس عميقی بکشد و چند ثانيه آن را نگه دارد و به پايين زور بزند. اين مانور به پزشک کمک می کند بزرگی غيرطبيعی وريدها را لمس کند. حتی اگر معاينه جسمی نتيجه قطعی ندهد، پزشک ممکن است در خواست سونوگرافی از کيسه بيضه کند. اين آزمون برای ايجاد تصاوير دقيق از ساختار درون بيضه استفاده می شود.
    به هرحال واریکوسل خفیف (درجه 1) که ممکن است به سختی با معاینه کشف بشه در اینصورت با انجام مانور والسالوا (یعنی فرد بینی و دهان خودشو بگیره) بهتره میشه معاینه و احتمال واریکوسل را تشخیص داد و در این حالت اتساع عروق قابل مشاهده می گردد.
    چونکه شما احساس درد و ناراحتی در ناحیه بیضه ها ندارید، بنابراین تنها اقدامی که لازم است انجام دهید این است که از انجام فعالیت های سنگین مثل بلند کردن اجسام سنگین یا ورزشهای سنگین که باعث زور زدن مثل وزنه برداری می شوند حتی المقدور خودداری کنید. کلاً در واریکوسل درجه 1 که احساس درد و ناراحتی نمی کنید و حتی مقدار گرید آن در حدی نیست که بر اسپرم ها تأثیر منفی داشته باشد نیاز به جراحی هم ندارید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. سلام ببخشید دوستان من مدتیه که متوجه شدم بیضه سمت چپم در قسمت پایینش یک چیز به اندازه نخود که نه سفته نه شل بهش چسپیده در حالی که بیضه راستم اینجوری نیست نمیدونم قبلا بوده یا تازه بوجود اومده هیچ دردی هم نداره این طبیعیه یا خیر؟ در ضمن بیضه سمت چپم پایین تر از بیضه راستمه یعنی افتادگی داره آیا اینم طبیعی هست یا نه؟ در قسمت طرح سوالات امکان ارسال جدید نبود مجبور شدم همینجا بپرسم هر چند که بی ربطم نیست چون بحث بیضه است با تشکر

6. adel62 نوشته است: سلام ببخشید دوستان من مدتیه که متوجه شدم بیضه سمت چپم در قسمت پایینش یک چیز به اندازه نخود که نه سفته نه شل بهش چسپیده در حالی که بیضه راستم اینجوری نیست نمیدونم قبلا بوده یا تازه بوجود اومده هیچ دردی هم نداره این طبیعیه یا خیر؟ در ضمن بیضه سمت چپم پایین تر از بیضه راستمه یعنی افتادگی داره آیا اینم طبیعی هست یا نه؟ در قسمت طرح سوالات امکان ارسال جدید نبود مجبور شدم همینجا بپرسم هر چند که بی ربطم نیست چون بحث بیضه است با تشکر

با سلام
    شما حتما به یک پزشک ارولوژیست مراجعه کنید تا بیضه تان را معاینه کند و شاید یک سونوگرافی نیز برایتان درخواست شود. و ماهیت این توده مشخص شود.میتواند یک کیست ساده باشد به احتمال خیلی زیاد.
    به این چیزی که شما اشاره کزدید معمولا افتادگی بیضه نمی گویند.اما با این حال باید بررسی شود. و معاینه گردید.

7. Hamshahri نوشته است: در نتیجه آزمایش کالر داپلر گفته شده که هر دو بیضه ها اندازه طبیعی دارند و بدون ورم بیضه ها مشاهده شده اند.

بعضی وقت ها احساس درد و سنگینی در بیضه هام دارم ولی همیشگی نیس ... تازگی ها بیشتر شده
    حتی بیضه سمت راستم بیشتر .... ایا احتیاج به جراحی دارم  ؟
    این مدت یه مقدار ورزش بدنسازی و فیتنس انجام می دادم ( در حد سبک )
    آیا کسی که واریکوسل داره و جراحی به روش میکروسرجری می کنه ... درد بیضه ها به کلی برطرف میشه ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید