شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خواب پریشان

1. سلام دوستان
    یه مشکلی پیش اومده که فکر کنم برای خیلیا پیش بیاد و دوس داشتم یه تاپیکی ایجاد بشه تا توش در مورد این موضوع بحث بشه
    همسر من چند ماهی هست که هر شب خواب پریشون میبینه و اصلا خواب درست نداره
    صبحم که پا میشه سردرد داره
    نمی دونم چیکارش کنم
    یه سری گفتم شب قرص آرامبخش (مثل کلردیازپوکساید) بوخور که تنت آروم بگیره شاید آروم بخوابی اما مخالف 100% دارو شیمیاییه
    هر روز جوشونده بابونه و بهار نارنج و گاوزبان بهش میدم که همش آرامبخشه
    اما بیفایدس
    فک کنین اول زندگی هر روز که بیدار میشین نگا به همسرت کنی به جای لبخند و ناز و دلبری اشک بیاد تو چشاش بگه بازم تا صبح بیدار بودم سرم داره میترکه چرا این بلا سر من اومده ...
    تا شب رمقی براتون می مونه؟
    به خدا دیگه خسته شدم کمکم کنین
    مرسی

2. سلام
    از گفته هاتون متوجه شدم که تازه ازدواج کردید. دلیل این خواب ها میتونه استرس ناشی از این تغییر بزرگ در زندگی ایشون باشه که البته بسیاری از خانم ها در ابتدای زندگی مشترک دچارش میشن اما بدن هرکس نسبت به این استرس به جور واکنش نشون میده.
    بهترین راه حل مراجعه به مشاور یا متخصص اعصاب و روان هست دوست من. چرا تا الان این کارو نکردید؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. سلام دوستان و الیناز خانوم
    مرسی بابت جوابت
    اما تازگی ازدواج ما در اون حدی نیست که باعث این خواب پریشون بشه
    ما دو ساله که عقدیم و 1ساله که رفتیم خونه خودمون
    اون الان 2ماهه که اینجوری شده
    حرفی حدیثی چیزی جدیدم نبوده که براش استرس زا باشه مثلا بگم بچه بیاریم یا یه چی اینجوری که بترسه به روش نیاره یا استرس بگیره و اینا
    کلا من همه تلاشم اینه که حتی استرسی هم که از بیرون بهش وارد میشه کم کنم نه که خودم تشدید کنم
    حرف که گوش نمیده چیکار کنم؟
    دکتر اعصاب و روان؟
    باورتون میشه هنوز دکتر زنان نرفته؟
    من که موندم
    کاش زود این دوران بد تموم شه خسته شدم
    مرسی از جوابتون

4. دکتر زنان هم تا حالا نرفتن؟!!!!!
    ببینید به هر حال این مسئله ممکنه به این زودی رفع نشه. منشا این خواب ها و پریشونی ها باید ریشه یابی بشه که این فقط کار متخصصه. این که بشینید و بگید به زودی حل میشه کار عاقلانه ای نیست. به قول معروف با حلوا حلوا دهان شیرین نمیشه. به نظر من باهاشون صحبت کنید و هرجور شده قانعشون کنید حداقل به مشاور مراجعه کنن. به هر حال بعد 3 سال دیگه میدونید چطوری باهاشون صحبت کنید. بگید به نفع خودشونه که به پزشک مراجعه کنن و دیگه این همه مشکل رو تحمل نکنن و ...
    موفق باشید...

5. سلام دوست عزیز
    نمیدونم چطور بگم صحبت کردن فایده ای نداره
    میشینه خوب گوش میده فکر میکنی الان پا میشه همه اونایی که گفتی رو انجام میده
    بعد میبینی همونی هست که قبل از صحبت بوده
    باز همون کارا و افکار و ...
    منم دیگه حرفی نمی زنم
    متوسل شدم به دعا و نذر
    فکر می کنم اینا بیشتر اثر داره تا حرف زدن من
    شاد باشید

6. peugeot206 نوشته است: سلام دوستان
    یه مشکلی پیش اومده که فکر کنم برای خیلیا پیش بیاد و دوس داشتم یه تاپیکی ایجاد بشه تا توش در مورد این موضوع بحث بشه
    نمی دونم چیکارش کنم
    یه سری گفتم شب قرص آرامبخش (مثل کلردیازپوکساید) بوخور که تنت آروم بگیره شاید آروم بخوابی اما مخالف 100% دارو شیمیاییه
    اما بیفایدس
    فک کنین اول زندگی هر روز که بیدار میشین نگا به همسرت کنی به جای لبخند و ناز و دلبری اشک بیاد تو چشاش بگه بازم تا صبح بیدار بودم سرم داره میترکه چرا این بلا سر من اومده ...
    مرسی

سلام به دوست عزيزم واقعه ناراحت شدم باخوندن اين مطلب مخصوصا بند آخرش رو ،به گفته دوستمون بهترين چيزى كه به ايشون ميتونه كمك كنه يه مشاورورانشناس ودرصورت نياز روانپزشك هست،درسته بعضى افراد عقيده دارند كه روانشناس وروانپزشك ومشاور براى افراد روانيه ويابى فايده است ويا اصلا كلا با پزشك رفتن مشكل دارند ولى شماهمسرش هستيد وبهتره از شناختهايى كه ازايشون داريد استفاده كنيد البته نه به صورتى كه حالت زور وفشار رو داشته باشه چون ممكنه اصر سو داشته باشه سعى كنيد زياد باهاش باشيد واز درونش بپرسيد كه چى ميگذره شايد بعضى مسايل هست كه به شمانميگه واز درون آزارش ميده ودركل سعى كنيد ازاينى كه هستيد هم صميمى تر بشيد حتى اگرم هم صميمى هستيد!!! ور درمورد بهارنارنج وگل گاوزبان بايد بگم سعى كنيد هرروز هم استفاده نكنيد مثلا هر پنج روز استفاده سه روز وقفه تا بدن بهش عادت نكنه،انشاالله خدا آرامش به شما وهمسرتون عنايت كنند

7. peugeot206 نوشته است: سلام دوستان
    نمی دونم چیکارش کنم
    اما بیفایدس
    مرسی

سلام دوست عزیز
    قاعدتاً هرکسی با خوندن مشکل شما ناراحت میشه! تا اونجائیکه بنده شنیدم و چند موردشو دیدم به این حالات میگن افسردگی!! دقیقاً حالت بهت زدگی به اونها دست میده و بااینکه در گفتگوها به شما نگاه میکنن اما فکر شون جای دیگه است!البته در انجام فرمانها یی که بهشون داده میشه هم یک خط درمیون بدون هیچ گلایه ای انجامشون میدن! بله اینها حالات افسردگیست!که باید تحت نظر متخصص روانپزشک مداوا بشن!در هرحال با توجه به افرادی که من دیدم بنظر میاد یک اتفاق و یا یک شوک باعث این حالت در افراد میشه!مثلاً دوست دوران دبیرستان بنده با خوندنه یک کتاب مذهبی اینطور منقلب شده بودن!(طبق گفته های پدرشون)و تنها راهش هم اول مراجعه به روانپزشک و دوم مسافرت رفتنه!
    ضمن آرزوی بهبودی برای  ایشون ،موفقیت و سلامتی براتون مسئلت میکنم

8. peugeot206 نوشته است: سلام دوستان
    نمی دونم چیکارش کنم
    اما بیفایدس
    مرسی

سلام
    من هم اوايل ازدواج دچارمشكل همسرشما شده بودم يعني صبح كه از خوابيدار ميشدم سردرد شديد داشتم اما چون سر كار ميرم مجبوربودم تحمل كنم و دنبال درمان بروم البته من مثل همسرتون درمقابل دكتررفتن ايستادگي نميكردم  برعكس خودم دنبال درمان رفتم و دكتر گفت دچار افسردگي شدم گفت اصلا تنها نبايد باشم و مسايل و مشكلات گذشته رو حل كنم  گفت تو با حل نكردن مشكلات و سعي در فراموشي اونها باعث شدي كه در ذهن ناخوآگاهت قرار بگيره و شبها تو خواب به سراغت بياد و باعث بشه خواب هاي بد بيني كه ناشي از ذهن ناخوآگاهت هست و همين ناآرامي در خواباعث سردرد در روز ميشه
    خلاصه با كمك دكتر و همسرم اين دوران گذشت و الان خيلي خوب هستم
    در ضمن بگم كه در ظاهر كسي فكر نميكرد كه من مشكلي داشته باشم و همه منو به عنوان يه شخص شاد و سرحال مي شناختن در اصل در اون زمان مشكلات را درون خوذم ميريختم و هيچ وقت سعي در حل اونا نميكردم
    اميدوارم تجربه من بهتون كمك كنه

9. دوست عزیز قرص طپش قلب هم خیلی موثره.ببینید میتونن مصرف کنن یا نه.چون به هر حال بی ضرر ترین دارو ست.

10. سلام دوست خوبم

متاسفم که همسرتون به این مشکل دچار شدن ولی بهترین راه حل پی بردن به درون همسترتون هست و گوش دادن به حرفای دلش .شاید دچار افسردگی شده؟شاید شما برای اون عوض شدین؟و ...پس مشکلاتتو اول با خودش حل کن

11. سلام دوست عزیز خوشحالم نگران خودت و همسرت هستی
    من به شما دو پیشنهاد دارم
    اول با همسرتون صحبت کنید علاوه بر افسردگی عدم رضایت جنسی هم باعث سر درد میشودکه این نوعی تمارض هم محسوب میشه اگه از نظر ارضاشدن همسرتون مشکل داره حتما مشاوره بشه این مشکل حل میشه
    دوم در مورد دارو های شیمیایی ارام بخش که بهتر استفاده نشود توصیه من دم کرده میوه به مباشد به را با پوست خرد کنید داخل قوی دم کنید به مدت 20دقیقه و بعدبنوشید بسیار کمک کننده خواهد بود حداقل یکبار امتحان کنید و نتیجه را به من نیز بگویید

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید