شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

دلیل جلو گیری از استفراغ کردن بچه؟

1. با سلام

یه موردی رو شنیدم که میخواستم دلیلش رو بدونم

چند روز پیش پسر همسایمون که (6 سال داره ) یه چند جرعه تینر رو به اشتباه به جای آب خورده بود و مادرش هم که جریان رو فهمیده بود  و دیده بود که حال پسرش خوب نیست به دکتر مراجعه کرده بود .

حالا دکتر هم بعد از معاینه یه آمپول زده بود (اسمش رو نمیدونم) و با اصرار(توصیه کرده بود که  اصلا) نذارید بچه استفراغ بکنه ....

من هر چی فکر میکنم دلیلش رو نمیفهمم که چرا دکتر گفته که نذارید بچه استفراغ بکنه و سرگرمش کنید و ......؟

2. سلام
    ممکنه آمپول تزریق شده روی مکانیزم معده اثر مستقیم داشته باشه و باعث خنثی شدن اثر تینر شده که با تخلیه مواد داخل معده درست عمل نمیکرده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. amirali1 نوشته است: با سلام

چند روز پیش پسر همسایمون که (6 سال داره ) یه چند جرعه تینر رو به اشتباه به جای آب خورده بود و مادرش هم که جریان رو فهمیده بود  و دیده بود که حال پسرش خوب نیست به دکتر مراجعه کرده بود .

حالا دکتر هم بعد از معاینه یه آمپول زده بود (اسمش رو نمیدونم) و با اصرار(توصیه کرده بود که  اصلا) نذارید بچه استفراغ بکنه ....

من هر چی فکر میکنم دلیلش رو نمیفهمم که چرا دکتر گفته که نذارید بچه استفراغ بکنه و سرگرمش کنید و ......؟

سلام
    اين توصيه به دليل اينه كه بچه ماده اي رو خورده كه محركه
    قسمتي از مري پوشش محافظ نداره و اگر بچه در دفعات استفراغ كنه باعث تحريك موضعي لوله گوارش ميشه
    البته چون مقدار ماده خورده شده كم بوده اين پيشنهاد شده و اين پروتكل ثابت در مسموميتها نيست !!!!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. amirali1 نوشته است: با سلام

با سلام هیدروکربنها(نفت و موادشیمیایی مشابه ان ومحصولات نفت )می توانند موجب پنومونیت ثانویه شوند بطور کلی هر چه ويسکوزیته (وزن مخصوص)کمتر وقابلیت تبخیر هیدرو کربن ها بیشتر باشد سمیت ریوی بیشتر است بعلت پایین بودن فشار سطحی این مایعات ،بداخل مجرای تنفسی براحتی وارد می شوند  صدمات حاصله از اسپیراسیون این مواد در نسج ريه است نه در جذب ان در دستگاه گوارش. پس از خوردن هیدرو کربن ها ایجاد استفراغ ويا با لاواژ معده بدلیل خطر اسپیراسیون بخصوص در چند ساعت اول ممنوع است

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید