شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

چگونگی گفتن بوی بد دهان

1. با عرض سلام خدمت آقای دکتر و همه دوستان.
    من با همسرم زندگی خیلی خوبی داریم و همدیگه رو هم خیلی دوست داریم ولی یه مشکلی هست!
    متاسفته دهان ایشون بو میدهد ولی من نمیدونم چه جور باید این قضیه رو حل و بهشون بگم.چون میترسم ناراحت بشن!این مشکل روی بحث نزدیکیمون هم تاثیر گذاشته که من مقداری سرد شدم.
    خواهشا منو راهنمایی کنید که چه جور این مسئله رو باهاش در میون بذارم که ناراحت نشه.
    ممنون میشم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. vander نوشته است: با عرض سلام خدمت آقای دکتر و همه دوستان.
    من با همسرم زندگی خیلی خوبی داریم و همدیگه رو هم خیلی دوست داریم ولی یه مشکلی هست!
    متاسفته دهان ایشون بو میدهد ولی من نمیدونم چه جور باید این قضیه رو حل و بهشون بگم.چون میترسم ناراحت بشن!این مشکل روی بحث نزدیکیمون هم تاثیر گذاشته که من مقداری سرد شدم.
    خواهشا منو راهنمایی کنید که چه جور این مسئله رو باهاش در میون بذارم که ناراحت نشه.
    ممنون میشم.

سلام دوست عزيز :
    من يه پيشنهاد خدمتتون دارم. به عطاري مراجعه كنيد و از ايشان براي بر طرف كردن بوي بد دهان دارويي را درخواست كنيد. پس از دريافت آن براي اينكه همسرتان متوجه نشوند اينطور اعلام كنيد اين دارو براي سلامتي دستگاه گوارش مفيده و سعي كنيد هر دو نفرتان از آن ميل كنيد. اگر به اين روش بوي بد دهان ايشان بر طرف شد مشكل شما نيز بر طرف مي گردد.
    اسم داروي گياهي خاطرم نيست. ولي اگه به عطاري خوب مراجعه كنيد مشكلتان بر طرف خواهد شد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام دوست خوبم

این مسئله ای شما درگیر اون هستید و شاید بعضی از دوستانم با این مشکل مواجه باشند که به چه طریقی به نزدیکترین شخص زندگی یک مطلب مهم رو بیان کرد که دچار آسیب نشه،شما ذکر نکردید با همسرتون چقدر راحت هستید و رابطتتون تا چه حدی هست !ولی باید بهتون بگم که این خیلی مهمه که با همسرتون رابطه نزدیک از همه لحاظ داشته باشین به هر حال مشکل ایشون مشکل شما هم هست و همینطوری که ذکر کردین این موضوع شما رو ناراحت میکنه پس مطمئنا ایشون در اجتماع هم  این مشکلی که شما رو درگیر کرده بقیه هم دچارش هستن پس لازمه هر چه زودتر با بیان خوب و لحن دوستانه بهشون بگید شاید گفتن ا"نکنه دندونات خراب شده"؟ "یا معدت درد نداره" ؟و امثال این حرفا اونو متوجه اینکار کنید یا مثلا بهشون در یه وقت خوب و جو خیلی صمیمی آدمس بهشون بدید و البته خودتونم بخورید و بگید که من دهانم بو میده مسلما ایشونم از شما خواهد پرسید که دهان اونم بوی نامطبوع میده که میتونه شروع یک بحث مفید باشه و بسادگی این مشکل حل بشه
    موفق باشد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  4. برای پیگیری علت بوی دهان، ابتدا باید به دندانپزشک مراجعه کنید. پوسيدگی دندان، عفونت لثه،‌ عفونت دندان و مشكلات گوارشی از مهمترين عوامل ايجاد كننده بوی بد دهان هستند.
    ملاقات های دوره ای با دندانپزشك را فراموش نكنيد. مراحل اوليۀ بيماری های لثه، پوسيدگی های مخفی دندانی،‌ پر كردگی هايی كه بايد تعويض شوند و پوسيدگی هايی كه عود مجدد پيدا كرده اند توسط دندانپزشك قابل تشخيص است.
    بوی بد دهان به طور مزمن همچنين با برخي بيماريهای عمومی بدن همراه است. افراد مبتلا به بيماری قند كه قندشان تحت كنترل نيست ممكن است دهانشان به دليل كتواسيدوز (يكي از عوارض بيماري قند نوع 1 كه در اثر افزايش زياد قند خون ايجاد می شود) بوی كمی ناخوشايند ناشی از شيرينی بدهد. اين موارد بايد توسط پزشك درمان شوند.
    اگر همسر شما مشكل دندانپزشكی نداشته باشند با مراجعه به يك متخصص گوارش مي‌توان اين مشكل را حل كرد.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید