شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درد خفيف بيضه در بعضي اوقات

1. سلام خدمت همه اساتيد گرامي
    يه چند ماهيه بيضه من (گاهي چپ گاهي راست) يه درد خفيفي ميگيره كه نهايتا يكي دو روز طول ميكشه بعد خودش خوب ميشه
    بيشتر موقع راه رفتن هم حس ميشه

نميدونم علتش چيه
    آيا نيازه به پزشك برم تا معاينه بشه؟

در ضمن اينم بگم كه بنده 2 3سالي هست عادت زشت خود ارضايي هم انجام ميدم
    هفته اي دو سه بار تقريبا
    ممكنه از اون باشه؟

2. علت درد بیضه ها میتونه بخاطر خود ارضایی که طی 3 سال انجام داده باشید بوجود آمده و ممکن است دچار واریکوسل شده باشید.
    برای تشخیص این مورد باید توسط اورولوژی (پزشک متخصص کلیه و مجاری ادراری) معاینه شوید تا اگر این مورد صحیح تشخیص داده شود نسبت به تعیین درجه واریکوسل و اقدامات درمانی انجام شود.
    حتی المقدور از انجام کارهای سخت یا بلند کردن اجسام سنگین خودداری کنید چون ممکنه باعث افزایش درد در ناحیه بیضه ها شود.
    برای تسکین درد می توانید از اسپری بی حسی که در روابط جنسی بکار می رود، به مقدار لازم بر روی کیسه بیضه اسپری کنید.
    باتوجه به اینکه درد خفیف به مدت دو روز طول میکشه، بهتره در اولین فرصت توسط متخصص مربوطه معاینه شوید تا توصیه های لازم در زمان معاینه داده شود

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام

پسری 24 ساله مجرد , که به مدت 8 ساله خود ارضایی داره و تقریبا هر روز این کار رو انجام میده , بعضی مواقع هم روزی 2 الی 3 بار این کار رو انجام میده و حدود 2 سالی هم میشه که هر بار که خود ارضایی داره تقریبا یکی دو ساعت بهش طول میده به صورتی که هر دفعه نزدیک به انزال میرسه به خاطر لذت بیشتر از این کار دست میکشه و دوباره شروع میکنه .

مشکل این دوستم اینه که بعد از انزال بیضه (چپش و زیر شکمش) درد شدیدی میگیره و بعد از گذشت 20 دقیقه دوباره حالش خوب میشه و در حالت عادی هیچگونه دردی نداره . از دوستان عزیزم  میخوام که این دوستم رو راهنمایی کنن ؟

با تشکر.

4. husky نوشته است: سلام

پسری 24 ساله مجرد , که به مدت 8 ساله خود ارضایی داره و تقریبا هر روز این کار رو انجام میده , بعضی مواقع هم روزی 2 الی 3 بار این کار رو انجام میده و حدود 2 سالی هم میشه که هر بار که خود ارضایی داره تقریبا یکی دو ساعت بهش طول میده به صورتی که هر دفعه نزدیک به انزال میرسه به خاطر لذت بیشتر از این کار دست میکشه و دوباره شروع میکنه .

مشکل این دوستم اینه که بعد از انزال بیضه (چپش و زیر شکمش) درد شدیدی میگیره و بعد از گذشت 20 دقیقه دوباره حالش خوب میشه و در حالت عادی هیچگونه دردی نداره . از دوستان عزیزم  میخوام که این دوستم رو راهنمایی کنن ؟

با تشکر.

خود ارضایی به مدت 8 سال که تقریباً هر روز که گاهی اوقات روزی 3 بار انجام شود و برای افزایش لذت و به منظور جلوگیری از انزال تا 2 ساعت وقفه ایجاد می کنند ، جزء انحرافات جنسی محسوب می شود و نیاز به درمان دارد.
    با توجه به درد بیضه سمت چپ بعد از انزال می تواند باعث واریکوسل شود. برای ترک خود ارضایی یا عدم تمایل به چنین روابطی 2 راه پیشنهاد می شود.
    1- استفاده از اسپری لیدوکائین به آلت تناسلی، مبنی بر بی حس شدن و کاهش نعوظ آلت که این باعث می شود شخص تمایلی به خود ارضایی نداشته باشد چون آلت بی حس شده و لذتی از خود ارضایی نمی برد.
    2- مصرف قرص سیپروترون استات در مردانی که دچار انحرافات جنسی هستند باعث کاهش میل جنسی می شود و با توجه به نیاز شخص می تواند روزی 2 قرص به مدت یک ماه، هر دوازده ساعت 1 قرص مصرف کند، سپس به مدت یک ماه، هر دوازده ساعت نصف قرص مصرف کند.
    سیپروترون استات 50mg یک قرص آنتی آندروژنی محسوب می شود و با مصرف آن باعث کاهش هورمون تستوسترون و کاهش میل جنسی می شود.
    این قرص در بسته های 50 عددی با افزایش تعرفه در داروخانه ها موجود است. نکته ای که در مورد تهیه این قرص وجود دارد این است که اگر قصد دارید با بیمه آن را تهیه کنید حتماً باید یکی از متخصصین زنان و زایمان - متخصص پوست و مو یا متخصص غدد آن را تجویز کنند. لذا اگر یک پزشک عمومی آن را تجویز کند هیچ داروخانه ای نسبت به ویزیت آن اقدام نمی کند.

5. سلام

خیلی ممنونم از جوابت,
    Hamshahri عزیز .

کاملا قبول دارم که این یک انحراف جنسی شدید هست , فقط یه چیزی که هست درد بیضه دوستم , وقتی شروع میشه که به خودارضاییش طول میده , و در مواقعی که خودش میخواد زود تر به انزال برسه هیچ دردی نداره و کاملا طبیعیه.

میخواستم بدونم که دلیلش چه چیزی میتونه باشه که هروقت بهش طول میده درد داره , چرا وقتی که زود به انزال میرسه درد نداره ؟

6. با سلام .این مشکل ممکنه در اثر فشار زیادی باشه که در حین این عمل روی الت و اندام تناسلی وارد میشه و کشش های بیش از حد باعش کشیده شدن رگهای اون منطقه بشه و از طرفی هم ممکنه واریکوسل باشه چون یکی از علایم واریکوسل همینه .به هر حال تا ارولژ نبینه نمیشه قطعی گفت که مشکل چیه .بهتره به متخصص مراجعه کنن .من یه جایی رو میشناسم که برای درمان خود ارضایی مشاوره میدن و کمک میکنن تا ترک کنید این عادت رو اگه دوست داشتی بگو تا به ایملت بفرستم

7. سلام حدود 1 ماه پیش دردی از ناحیه پایین کشاله ران نزدبک به کیسه بیضه هام حس میکردم ولی دکتر نرفتم تا حدودی بر طرف شد الان حدود 5 روزه از همون نقطه به کشاله رانم و پشت زانوم میزنه رفتم پیش دکتر اورولوژی میگه چون بیضهات درد نمیکنه برو پیش جراح رفتم جراح میگه از کمرته بهم قرص ناپروکسن و آمپول ویتامین ب1وب12و قرصش رو داده گفت اگه خوب نشدی باید ام آر ای کنی اینم بگم من حدود 45 روزه منی ازم خرج نشده این غیر عادی نیست ؟ شما چی دستور میدید؟

8. سلام  بیضه ی من هم درد میگیره بعضی اوقات که میشینم و در حقیقت میسوزه مشکل چیه؟
    قبلا مشکل تولید اسپرم داشتم.

9. mohammadhamid55 نوشته است: سلام  بیضه ی من هم درد میگیره بعضی اوقات که میشینم و در حقیقت میسوزه مشکل چیه؟
    قبلا مشکل تولید اسپرم داشتم.

برای تشخیص علت درد و سوزش بیضه ها، بهترین راه این است که با مراجعه به ارولوژی، جهت تشخیص واریکوسل یا هیدروسل معاینه شوید.
    سایر اقدامات درمانی پس از معاینه پزشک انجام خواهد شد. شاید براتون آزمایش اسپرموگرام تجویز کردند که وضعیت اسپرم ها مشخص شود.

10. سلام
    یکسالی هستش که بیضه سمت چپم متورم بزرگ شده ولی من زیاد بهش اهمیت ندادم حالا از شما میخوام بپرسم که برای چی هسنش و درمانی هم داره؟

11. سلام.ممنون از راهنمایی دوستان.
    یک سوال:آزمایش اسپرم چجوری گرفته میشه؟ یعنی باید بری تو یک اتاقی خود ارضایی کنی؟! من یکم خجالت میکشم!
    میشه یکم توضیح بدید؟
    ممنون

12. Arash34 نوشته است: سلام
    یکسالی هستش که بیضه سمت چپم متورم بزرگ شده ولی من زیاد بهش اهمیت ندادم حالا از شما میخوام بپرسم که برای چی هسنش و درمانی هم داره؟

ابتدا باید توسط اورولوژیست (متخصص مجاری ادراری) معاینه شوید تا علت تورم بیضه مشخص شود که آیا مربوط به واریکوسل است یا هیدروسل.
    هیدروسل مایعی است كه اطراف بیضه را احاطه می‌كند و موجب تورم كیسه بیضه می‌شود. حتی به علت التهاب یا صدمه‌ به كیسه بیضه، ممكن است به هیدروسل مبتلا شوند. التهاب ممكن است ناشی از عفونت اپیدیدیم یا عفونت بافت بیضه باشد. هیدروسل معمولاً دردناك نبوده ولی چنانچه دچار تورم كیسه بیضه شود باید به پزشك مراجعه نمائید تا علل دیگر را بررسی نماید. پس از تشخیص نوع بیماری، اقدامات درمانی زیر نظر پزشک انجام خواهد شد.

13. MAHDI_JAVAN نوشته است: سلام.ممنون از راهنمایی دوستان.
    یک سوال:آزمایش اسپرم چجوری گرفته میشه؟ یعنی باید بری تو یک اتاقی خود ارضایی کنی؟! من یکم خجالت میکشم!
    میشه یکم توضیح بدید؟
    ممنون

نمونه مایع منی از طریق استمناء یا آمیزش جمع آوری میشود. از کاندوم استفاده نشود چون دارای مواد اسپرم کش هستند.
    اگر در منزل قرار است انزال کنید ابتدا ظرف نومنه گیری را از آزمایشگاه تهیه نمایید، (این ظرف فقط استریل و درب دار است) بلافاصله نمونه را ظرف مدت 15 دقیقه به آزمایشگاه تحویل دهید. توصیه میشود جمع آوری اسپرم 2 تا 3 روز پس از آخرین مقاربت گرفته شود. اگر در محیط آزمایشگاه قرار است استمناء کنید این باعث نمی شود که خجالت بکشید چون قرار نیست در حضور جمع این کار را انجام دهید.
    مایع منی تازه به صورت لخته میباشد که در مدت 20 تا 30 دقیقه بعد از انزال مایع میشود. بعد از مایع شدن viscosity یعنی حالت چسبندگی آن اندازه گیری میشود. حجم مایع منی volume نباید کمتر از ۱.۵ سی سی باشد. حجم کمتر از این در مقابل اسیدیته واژن به اندازه کافی حالت بافری نخواهد داشت.
    حجم کم مایع منی میتواند به علت انسداد، جمع آوری ناقص کمبود اندروژنی و یا انزال رتروگراد (به عقب) مایع منی باشد. حرکت اسپرم مهمترین معیار سنجش کیفیت مایع منی و میزان باروری به حساب میاد و بایستی ۱ تا ۳ ساعت بعد از جمع آوری مایع منی بررسی شود. اینکه اسپرمی که حرکت نمی کند مرده یا زنده است نیز اهمیت دارد که با تست تورم هیپو اسموتیک انجام می شود.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  14. منم چند وقت پیش درد خفیفی داشتم و میترسیدم. هفته پیش رفتم اورولوزی و سونوگرافی که خدا رو شکر مشکلی نبوده. تو گزارش سونوگرافی نوشته:

کلیه ها و مثانه دارای دیواره صاف و منظم است و ضایعه فضاگیر در آن دیده نمیشود.

اندازه و بافت هر دو بیضه طبیعی است و توده زاید دیده نمیشود و شواهدی به نفع هیدروسل یا واریکوسل در آن دیده نمیشود. قطر وریدا بین 1.5تا2.5 میلی متغیر است.
    خواستم واسه اطمینان تست اسپرم هم بدم که دکتر گفت لازم نیست. حالا یه سوال داشتم. اگر قبلا حادثه جدی یا ضربه بدی به بیضه خورده باشه یا مشکلی قبلا بوجود اومده حتما در سونوگرافی نشون داده میشد دیگه؟

15. bigm نوشته است: منم چند وقت پیش درد خفیفی داشتم و میترسیدم. هفته پیش رفتم اورولوزی و سونوگرافی که خدا رو شکر مشکلی نبوده. تو گزارش سونوگرافی نوشته:

کلیه ها و مثانه دارای دیواره صاف و منظم است و ضایعه فضاگیر در آن دیده نمیشود.

اندازه و بافت هر دو بیضه طبیعی است و توده زاید دیده نمیشود و شواهدی به نفع هیدروسل یا واریکوسل در آن دیده نمیشود. قطر وریدا بین 1.5تا2.5 میلی متغیر است.
    خواستم واسه اطمینان تست اسپرم هم بدم که دکتر گفت لازم نیست. حالا یه سوال داشتم. اگر قبلا حادثه جدی یا ضربه بدی به بیضه خورده باشه یا مشکلی قبلا بوجود اومده حتما در سونوگرافی نشون داده میشد دیگه؟

اگر قبلاً ضربه ای به بیضه شما وارد میشد که منجر به هیدروسل میشد، در هنگام معاینه و سونوگرافی قابل تشخیص بود.
    آزمایش اسپرم هم لازم نیست انجام دهید چون شواهدی از واریکوسل یا تغییر اندازه غیر طبیعی بیضه ها مشاهده نشده.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 3
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید