شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رابطه داروهای ضد وسواس و کافئین

1. titanic

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام میخواستم بدونم برای کسی که وسواس داره و از داروهای ضد وسواس مثل  فلوکستین و فلووکسامین و کلونازپام استفاده میکنه مشکلی در مصرف  قهوه و نسکافه وجود داره یا نه؟ممنون.

2. titanic نوشته است: با سلام میخواستم بدونم برای کسی که وسواس داره و از داروهای ضد وسواس مثل  فلوکستین و فلووکسامین و کلونازپام استفاده میکنه مشکلی در مصرف  قهوه و نسکافه وجود داره یا نه؟ممنون.

کافئین موجود در قهوه موجب می شود فرد پس از نوشیدن آخرین فنجان، احساس بیقراری و خواب خوبی نداشته باشد. البته این موضوع باتوجه به واکنش و میزان مصرف هر فرد متفاوت است و احتمال دارد درصورت عادت به مصرف آن یا نوشیدن مقدار کم قهوه باعث اختلال در روند درمانی نداشته باشد.
    كافئين يكى از آكالوييدهايى است كه در حالت آزاد در قهوه وجود دارد و متعلق به اسيد كافئينيك است.
    همزمان با این داروها از ترکیبات حاوی کافئین، به مقدار زیاد مصرف نکنید. ولی مصرف روزانه 2 فنجان قهوه باعث اختلال در روند درمانی با قرص های ذکر شده نمی کند.
    بهتر است نوشیدن قهوه در صورت مصرف داروهای آرام بخش محدود گردد که زیاده روی در آن باعث محرک اعصاب می شود و علائم استرس را تشدید میکند.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. با سلام...راستش این سوال من برای بخش گوارش هست ولی اونجا نتونستم مطرح کنم... من از 12 سالگی مبتلا  به کولیت عصبی هستم ولی من هر وقت بهش فکر میکنم دچار حمله کولیت میشم... حتی توی ی دوره 2 الی 3 ماهه هم از کولیت هیچ خبری نبود...به نظر شما این مشکل اصلا کولیت هست یا اینکه فقط ی وسواس فکریه...لازم به ذکره من دچار وسواس و استرس هم هستم...علائمی هم که دارم تنها نفح و سرو صدای روده هست
    ممنون میشم جواب بدین

4. Firuze نوشته است: با سلام...راستش این سوال من برای بخش گوارش هست ولی اونجا نتونستم مطرح کنم... من از 12 سالگی مبتلا  به کولیت عصبی هستم ولی من هر وقت بهش فکر میکنم دچار حمله کولیت میشم... حتی توی ی دوره 2 الی 3 ماهه هم از کولیت هیچ خبری نبود...به نظر شما این مشکل اصلا کولیت هست یا اینکه فقط ی وسواس فکریه...لازم به ذکره من دچار وسواس و استرس هم هستم...علائمی هم که دارم تنها نفح و سرو صدای روده هست
    ممنون میشم جواب بدین

احساس نفخ و سر و صدای روده فقط به دلیل کولیت بوده که از 12 سالگی تا کنون با آن درگیر بودید.
    افرادی كه مبتلا به کولیت عصبی هستند اغلب ممکن است دستگاه گوارششان به صورت غيرعادی به بعضی مواد يا استرس ها واكنش نشان دهند كه منجر به علائمی مانند: دل پيچه، احساس نفخ و بزرگی شكم، سرو صدای روده، يبوست يا اسهال متناوب می شوند.
    داروهای معينی مي‏تواند به تنظيم كار دستگاه گوارشی شما كمك كنند. ممكن است يك يا چند نوع از اين داروها با نظر پزشك برای شما تجويز شود ولی بهرحال درمان دارويی به كنترل علائم كمك می کند.
    مهمترين پيشنهاد برای كنترل روده تحريك‏ پذير، شامل تغيير رژيم غذايی و كاهش فشارهای روحی است.
    از مصرف مواد غذایی محرک زا حتی المقدور پرهيز كنيد. مثلاً چای کمتر بنوشید یا ترشی و ادویه های تند را به حداقل برسانید.
    روزانه حداقل 6 ليوان آب بنوشيد ولی از خوردن غذاهای آبكی مانند: آش يا آبگـوشت بصورت پرحـجم در يك وعده خودداری كنيـد.
    از مصرف زياد حبوبات (نخود، لوبيا، عدس و لپه) که دچار نفخ می شوند پرهيز كنيد.

فشار روحی و اضطراب يا افسردگی منجر به تشديد علائم روده تحريك‏ پذير مي‏گردد. فراگيری اينكه چگونه فشار روحی را كنترل كنيم به بهبود وضعيت مزاجی كمك خواهد كرد. ابتدا علل فشار روحی را در زندگيتان مشخص كنيد و راههاي تازه برای كنار آمدن با آن را ياد بگيريد. ورزش مرتب راه مهمی بری رهايی از فشار روحی است. همچنين ورزش با بهتر كردن حركات روده‏ به درمان عارضه فوق كمك مي‏كند. در مواردی استفاده از داروهای ضد اضطراب خفیف مانند کلردیازپوکساید بنا به تشخیص پزشک مصرف می شود.

5. ببخشید کنترل علائم راه دیگه ای نداره؟ یعنی فقط با دارو؟ مثلا هیپنوتیزم یا طب سوزنی؟ اخه نمیخوام به دارو وابسته بشم...چون این بیماری تا اخر عمر باهام میمونه و میخوام راه کم عوارض تری رو پیشنهاد بدین
    ممنون

6. Firuze نوشته است: ببخشید کنترل علائم راه دیگه ای نداره؟ یعنی فقط با دارو؟ مثلا هیپنوتیزم یا طب سوزنی؟ اخه نمیخوام به دارو وابسته بشم...چون این بیماری تا اخر عمر باهام میمونه و میخوام راه کم عوارض تری رو پیشنهاد بدین
    ممنون

طب سوزنی می تواند موجب راحتی از دردهای مزمن شود. برخی افراد از طب سوزنی برای شل و راحت کردن ماهیچه های دچار گرفتگی و بهبود کار روده استفاده می کنند، شما هم در صورت نیاز می توانید امتحان کنید.
    به هرحال در کولیت عصبی، بروز التهاب در روده بزرگ اتفاق می افتد که غالباً ین بیماری با استرس های روحی تشدید می شود و با استراحت و آرامش بهبود نسبی می یابد.
    باید سعی کنید از مصرف غذاهای مضر پرهیز کنید و با ايجاد شرايط مناسب روحی، این بيماری را كنترل نمائید.
    اگر با مصرف شیر دچار مشکل می شوید سعی کنید از نوع کم چرب آن میل نمائید و همچنین سوسیس و کالباس هم مصرف نکنید.
    با توجه به اینکه احساس نفخ می کنید بايد از مواد غذايی حاوی فيبر مانند: نان‌های فيبردار و سيب‌زمينی كمتر استفاده كنید.

7. titanic نوشته است: با سلام میخواستم بدونم برای کسی که وسواس داره و از داروهای ضد وسواس مثل  فلوکستین و فلووکسامین و کلونازپام استفاده میکنه مشکلی در مصرف  قهوه و نسکافه وجود داره یا نه؟ممنون.

استفاده زياد ميتونى خواب فرد رو اشفته كنه وچون استرس ووسواس وغيره رابطه مستقيمي با خواب فرد داره اون ها رو هم تحت شعاع قرار بده

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید