شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

از بین بردن درد مقاربت در پرده ارتجاعی

1. با سلام
    می خواستم بدانم آیا امکان داره برای کسی که پرده ارتجاعی داره و در زمان نزدیکی و حتی معاینه داخلی درد بسیاری داره به صورتی که باعث ترس و استرس و بی میلی جنسی شده از طریق جراحی پرده را بردارند؟ و اگه امکان داره احتیاج به چه جور جراحی داره ؟ آیا عوارضی نداره؟ آیا ایرادی نداره که قبل از معاینه داخلی یا تست پاپ اسمیر اسپری دندان استفاده بشه تا در زمان معاینه و نمونه برداری درد حس نشه ؟

2. در مورد ازاله پرده های ضخیم مثل پرده ارتجاعی که پس از دخول های متعدد، باز هم سالم باقی مونده باشه، در صورت تمایل می توانید به پزشک زنان مراجعه کنید.
    پزشک برای پاره کردن پرده از تیغ بیستوری با کمک وسیله ای به نام اسپکولم که برای باز کردن دهانه واژن بکار میرود استفاده می کند و به منظور کاهش درد و سوزش بکارت از آمپول لیدوکائین یا اسپری بی حسی استفاده می کند. اسپری های تأخیری حاوی 10% لیدوکائین بوده که بعد از 10 دقیقه از اسپری شدن ناحیه بکارت، باعث بی حسی آن قسمت می شود.

قبلاً یکی از کاربران به دلیل داشتن پرده ارتجاعی، با مشکل ازاله بکارت مواجه بود. دوستان راهنمایی های خوبی به ایشون ارائه دادند.

پاره كردن پرده توسط پزشك در مطب

تشکر شده توسط : 13 کاربر
  3. سلام
    من اوایل شروع رابطه با نامزدم هستم. اما تاحالاا به دلیل درد بسیار زیاد نتونستیم رابطه کامل داشته باشیم. نمی دانم مشکل از تنگی واژن است یا پرده بکارت یا ...؟؟؟ اما به پزشک که مراجعه کردم گفت پرده از نوع دیواره دار است و باید یک ماه تلاش کنیم تا برداشته شود و اگر خونریزی زیاد بود باید برویم بیمارستان . و اگر هم کلا نشد باید به عنوان اخرین راهکار به جراحی فکر کنم. از انوقت من خیلی بیشتر دچار و حشت و ترس شدم و اصلا دیگه رابطه ای با هم نداریم. همسرم هم خیلی مراعات می کند اما می دانم که در عذابه و این موضوع که چندماه دیگه میریم سر خونه زندگیمون و من این مشکل رو دارم هم بدتر عذابمون میده. آیا کسی می تونه راهنمایی کنه؟؟؟

4. shimanshi نوشته است: سلام
    من اوایل شروع رابطه با نامزدم هستم. اما تاحالاا به دلیل درد بسیار زیاد نتونستیم رابطه کامل داشته باشیم. نمی دانم مشکل از تنگی واژن است یا پرده بکارت یا ...؟؟؟ اما به پزشک که مراجعه کردم گفت پرده از نوع دیواره دار است و باید یک ماه تلاش کنیم تا برداشته شود و اگر خونریزی زیاد بود باید برویم بیمارستان . و اگر هم کلا نشد باید به عنوان اخرین راهکار به جراحی فکر کنم. از انوقت من خیلی بیشتر دچار و حشت و ترس شدم و اصلا دیگه رابطه ای با هم نداریم. همسرم هم خیلی مراعات می کند اما می دانم که در عذابه و این موضوع که چندماه دیگه میریم سر خونه زندگیمون و من این مشکل رو دارم هم بدتر عذابمون میده. آیا کسی می تونه راهنمایی کنه؟؟؟

بهترین کار از نظر من مراجعه به پزشک و جراحی هست
    شما تلاشتون رو بکنید اما دیدید که بعد مثلا 4 یا 5 بار نتونستید و درد زیاد داشتید نیاز نیست این درد رو تحمل کنید به پزشک مراجعه کنید تا با یک عمل کاملا ساده و بی خطر و کم زمان با یک بی حسی بکارتتون برداشته میشه
    زیاد نگران نباشید خیلیها مثل شما بودند و مشکلشون حل شد ترس هم نداشته باشید

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  5. shimanshi نوشته است: سلام

برای کنترل یا کاهش درد، بهترین کار ایجاد معاشقه طولانی است. تحریک نقاط حساس بدن مثل کلیتوریس و سینه ها باعث افزایش میل جنسی خواهد شد. بنابراین این کار سبب میشود تا شما به مرحله ارگاسم نزدیک شوید. رسیدن به ارگاسم، آستانه درد را بالا میبرد و باعث میشود که درد یا خیلی کم شود یا قابل تحمل گردد. به عنوان مثال در زمان ارگاسم اگر شخص گاز گرفته شود درد را احساس نمی کند یا درد بسیار جزئی خواهد بود.
    در کل برای آمیزش بهتر و کم درد مبنی بر ازاله بکارت باید به نکات زیر توجه نمائید:
    ۱- معاشقه طولانی تا رسیدن به مرحله ارگاسم. ماساژ قبل از دخول وقتی کاملا آماده شدین و نیاز به رابطه داشتید، حتماً درد کمتری را متوجه می شوید.
    ۲- استفاده از ژل لوبریکانت جهت تسریع در عمل دخول و کاهش درد در زمان ازاله بکارت.
    3- استفاده از پمادهای بی حس کننده. مثلاً اسپری تأخیری حاوی 10% لیدوکائین بوده و استفاده از این اسپری بعد از 10 دقیقه سوزش نه چندان زیاد، پرده و اطراف اون و قسمتی از واژن به طور کامل بی حس خواهد شد و باعث افزایش تحمل شما در زمان ازاله  بکارت خواهد شد
    در بعضی از موارد پرده با نزدیکی پاره نمی شود. در این حالت باید با پزشک زنان مشورت نمائید تا وی به روش جراحی پرده را باز نماید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. درود بر شما

دوستان پاسخ های کاملی نوشتند اما لازم ديدم که موردی را تاکيد کنم.

برای پرده هايی که اذيت می کنند يا درد زياد دارند يا ارتجاعی هستند ممکن است بعد از پاره شدن به دليل اينکه از جای مناسبی پاره نشده اند زائده گوشتی به جا بماند که در هنگام آميزش ، کمی از لذت بکاهد.

پس اگر اين پرده ها با جراحی از نقطه خوبی  باز شوند و زائده گوشتی باقی نگذارند بهتر خواهد بود.

شاداب باشيم

ژاسينا

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  7. سلام
    میخواستم بدونم این موضوع راسته که میگن اگه دختری باکره باشه و در پریودی نزدیکی انجام بشه هیچ خطری برای بکارت ندارد و پرده هیچ آسیبی نمیبیند ؟ ممنون میشم اگه کسی جواب بده

8. feri_253 نوشته است: سلام
    میخواستم بدونم این موضوع راسته که میگن اگه دختری باکره باشه و در پریودی نزدیکی انجام بشه هیچ خطری برای بکارت ندارد و پرده هیچ آسیبی نمیبیند ؟ ممنون میشم اگه کسی جواب بده

سلام
    این موضوع به هیچ عنوان صحت نداره. پرده بکارت در هر زمانی که دخول انجام بشه آسیب میبینه.
    در ضمن در زمان پریود نزدیکی نباید انجام بشه دوست عزیز.
    در سایت "نزدیکی زمان پریود" رو جستجو و مطالعه کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  9. سلام خدمت دوستان خوبم
    ببخشید من مجبورم سوالمو اینجا مطرح کنم پرده من هلالی هستش اما دکتر به من هیچ توضیحی در این مورد ندادند و جستجوی من برای اطلاعات دقیق بی فایده بود؛اگر دوستان در این مورد اطلاع دارند لطفا مرا راهنمایی کنند.سوال دیگه که واقعا نگران کنندس اینه من روز 12 پریدم خونریزی داشتم و الان 3 روزه ادامه داره البته خیلی کمه ٰبه دکتر مراجعه کردم گفت هیچ مشکل خاصی ندارم و حتی گفتن هیچ عفونتی ندارم حالا این خونریزی در زمان اولیشن دلیلش چیه؟خیلی مضطربم خیلی لطفا دوستان مرا راهنمایی کنن.

10. با سلام
    شرمنده که اینجا پیام می زارم.چون بخشی که مربوط به سوال من هست پر شده.
    من 3 روز پیش با نامزدم نزدیکی داشتم و در این نزدیکی پرده ی نامزدم پاره شد. البته این مساله با رضایت و خواسته ی هر 2 ما بود. چون من کلا به این خرافات که اگه دختری پرده نداشته باشه حتما قبلا رابطه داشته ، اعتقادی ندارم و ارزش زن رو بالاتر از این می دونم. و اعتقادی هم ندارم که این عمل فقط باید شب عروسی باشه.
    اما از 3 روز پیش نامزدم هنوزخونریزی داره.و کمی هم درد کمر. که البته 2-3 بار حالش بهتر شده و خونریزی کمتر شده اما هنوز ادامه داره.و خودش میگه به شکل لخته هستش و بعیده که مربوط به پریودیش باشه. من خودم بهش گفتم احتمالا به خاطر تنگ بودن واژن ممکنه یک مقدار جراحت برداشته باشه و به مرور خوب میشه و باید التیام پیدا کنه. حالا خواستم شما راهنماییم کنید. این که ادامه دار بودن خونریزی طبیعیه  و خوب میشه یا که نه؟

11. Pedi88 نوشته است: با سلام
    شرمنده که اینجا پیام می زارم.چون بخشی که مربوط به سوال من هست پر شده.
    من 3 روز پیش با نامزدم نزدیکی داشتم و در این نزدیکی پرده ی نامزدم پاره شد. البته این مساله با رضایت و خواسته ی هر 2 ما بود. چون من کلا به این خرافات که اگه دختری پرده نداشته باشه حتما قبلا رابطه داشته ، اعتقادی ندارم و ارزش زن رو بالاتر از این می دونم. و اعتقادی هم ندارم که این عمل فقط باید شب عروسی باشه.
    اما از 3 روز پیش نامزدم هنوزخونریزی داره.و کمی هم درد کمر. که البته 2-3 بار حالش بهتر شده و خونریزی کمتر شده اما هنوز ادامه داره.و خودش میگه به شکل لخته هستش و بعیده که مربوط به پریودیش باشه. من خودم بهش گفتم احتمالا به خاطر تنگ بودن واژن ممکنه یک مقدار جراحت برداشته باشه و به مرور خوب میشه و باید التیام پیدا کنه. حالا خواستم شما راهنماییم کنید. این که ادامه دار بودن خونریزی طبیعیه  و خوب میشه یا که نه؟

این موارد معمولا بعد ازاله بکارت پیش میاد چیز نگران کننده ای نیست اگر احیانا بعد یه مدتی بهبود پیدا نکردند به پزشک مراجعه کنن تا علت بررسی شود

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  12. سلام من 18 سالمه از سر کنجکاوی یه شی به قطر 1.5سانت رو تا 4 سانت کردم واژنم اروم اروم نه درد داشتم نه خونریزی ممکنه پردم اسیب دیده باشه؟ انگشتم هم لاغره  یه بند گاهی میکنم توش اما اصلا درد و خونریزی ندارم

13. mynet67 نوشته است: سلام من 18 سالمه از سر کنجکاوی یه شی به قطر 1.5سانت رو تا 4 سانت کردم واژنم اروم اروم نه درد داشتم نه خونریزی ممکنه پردم اسیب دیده باشه؟ انگشتم هم لاغره  یه بند گاهی میکنم توش اما اصلا درد و خونریزی ندارم ایمیل من girl_shab@yahoo.com است لطفا جواب بدین نگرانم

باسلام
    بهتر است از فروکردن هر جسم خارجی به داخل واژن که باعث از بین رفتن پرده بکارت می شود جدا" خوداری کنید.
    با توجه به  توضیحات شما و  اندازه ذکر شده از بین رفتن پرده بکارت حتمی می باشد.
    برای اطمینان می توانید به پزشک متخصص زنان  مراجعه کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  14. mynet67 نوشته است: سلام من 18 سالمه از سر کنجکاوی یه شی به قطر 1.5سانت رو تا 4 سانت کردم واژنم اروم اروم نه درد داشتم نه خونریزی ممکنه پردم اسیب دیده باشه؟ انگشتم هم لاغره  یه بند گاهی میکنم توش اما اصلا درد و خونریزی ندارم ایمیل من girl_shab@yahoo.com است لطفا جواب بدین نگرانم

سلام
    پرده بکارت در حقیقت بخش خارجی اندام جنسی است . به همین دلیل دقیقا در ورودی دهانه واژن تعبیه شده است. پرده بکارت در فاصله 2 یا 4 سانتی دهانه واژن قرار دارد اما ورودی دهانه واژن در برخی از افراد در همان ابتدای اندام تناسلی است و به سادگی قابل رویت و تشخیص است و در برخی نیز در عمق است و مشاهده آن به طور معمول امکان پذیر نیست. پرده هم انواع مختلفی دارد با توجه به اندازه فرو رفتن شی که گفتین احتمال آسیب دیدگی هست و اگه درد و خونریزی نداشتین پرده شما ارتجاعی می باشد
    بیشتر مراقب خودتون باشید و جدا از وارد کردن هر چیزی حتی کمترین اندازه ممکن به داخل واژن خودداری کنید حتی هستن کسانی که با مالش و فشار شدید دچار مشکل شدن
    حتما برید نزد پزشک تا معاینه بشین

15. با سلام مطمئن ترین راه معاینه پرده توسط پزشک هست.. و بطور دقیق نمی شه گفت آیا آسیبی به پرده تون وارد شده یا نه.. ولی با توجه به عدم وجود حس، درد، خون ریزی یا مقاومت احتمال آسیب به پرده تون کمه..

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید