شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ناراحتی های گوارشی بعد از تناول هر گونه غذا دررستورانها

1. سلام دوستان

قریب 20سالی میباشد که با خوردن هرگونه خوراکی گرم یا سرد در 99درصد رستورانها بعد از 10ساعت دچار دل درد خفیف ودر صورت عدم مداوا ظرف مدت یک هفته با دل دردی شدید همراه با تکرر دفع مواجه میشوم همه گونه ازمایشات را داده ام نه زیاردیا ونه هیچ گونه انگلی در ازمایش مثبت نبوده
    متاسفانه چند سال اول را بدلیل عدم اشنایی با بیماریم با انواع انتی بیوتیکها که تجویز پزشگان متخصص بود گذران کردم و توصئه پزشگان نخوردن غذا در خارج از منزل بود که گاها شرایطی پیش می امدمجبور بودم در خارج از منزل غذا بخورم که با سختی ومشکلات مواجه میشدم تا اینکه بتجربه فهمیدم انار و سیر تاثیر بسزایی در درمانم دارد که چون میوه انار همیشگی نبود گزینه سیر بسیار موثر بود ودر حال حاضر تنها چیزی که باعث رهایی از این بیماری ازار دهنده ام میشود خوردن 10حبه سیردر طی 7روز میباشد که بعد هر بار تناول غذا در بیرون به این گیاه معجزه گر نیازمندم توضیح اینکه تمامی خانواده از همان غذایی که من دربیرون میخورم استفاده می کنندو هیچ مشگلی ندارند و بتجربه این را متوجه شدم که در موقع بیماری میوه هندوانه و پرتقال مشگل را بیشتر میکنندولی در مواقع دیگر این دو میوه هیچ عارضه ای ایجاد نمی کنند و کلا با هیچ نوع خوراکی مشگل هضم وگوارشی ندارم فقط باانواع فلفل مشگل حساسیت منجر به کهیر دارم  هم اکنون بعد 15سال سیر درمانی خیلی بهتر شدم ولی باز هم این مشگل همچنان پا بر جاست و برای من خیلی جای سوال پیش امده که چرا سیستم گوارشی من اینقدر با وجود اینکه هیچ مشگلی با بد هضم ترین خوراکی ها ندارم  اینقدر حساس است بطوریکه هر رستوران جدیدی که در شهر افتتاح میشود دوستان بشوخی مرا دعوت میکنند برای شناسایی کیفیت بهداشتی غذا

2. دوست عزیز منظورتون فست فود هست یا همه نوع غذا؟

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. ضمن سلام و تشکر

متاسفانه هر گونه غذایی که در رستورانهای سطح کشور استفاده نمودم با این مشگل مواجه شدم

وتک توک رستوارنی را سراغ دارم که بعد از صرف غذا این مشگل را برایم پیش نیاورده ظاهر امر نشان دهنده الودکی میکروبی است ولی با وجود یک خانواده 6نفری حتی یکبار هم چنین ناراحتی برای انها پیش نیامده با وجودی که 2فرزندم خردسال میباشند و سیستم گوارشی انها باید حساستر باشد

4. معضل اصلی مشکلات سیستم گوارشی، غذاهای پخته شده ای هستند که در اثر حرارت دیدن زیاد تمامی آنزیم های مفید برای سیستم گوارشی را از دست داده اند و همچنین افزایش سن که بتدریج تولید آنزیم های هضم غذا را در بدن کاهش می دهد.

محققین علوم تغذیه  معتقدند که ۱۰ غذای زیر می تواند به عنوان بدترین مواد برای مردم بویژه سالمندان یا کسانی که از سیستم گوارشی ضعیفی برخوردارند شناخته شوند.

۱ )نعناع

این ماده می تواند هم برای معده مفید باشد و هم نقش مخرب داشته باشد. کسانی که از سوزش دل شکایت می کنند باید در مصرف این سبزی و قرص نعناع محتاط باشند. مصرف زیاد این سبزی می تواند ترشح اسید معده و کار عضله وصل کننده مری به معده را مختل کند. این اثر منفی می تواند در هر چیزی که در آن نعناع به کار رفته باشد مانند قرص نعناع و چای با اسانس نعناع و آدامس های با طعم نعناع نیز بوجود آید.

۲ )آبمیوه ها و آب های گازدار محتوی شکر

برخی از افراد دچار عارضه عدم تحمل لاکتوز در شیر و مواد دیگر هستند اما برخی نمی دانند که ممکن است دچار عارضه عدم تحمل فروکتوز باشند در حالیکه از هر ده نفر، سه نفر قادر به هضم فروکتوز موجود در آبمیوه هایی که به آن شکر افزوده شده و یا آب های گازدار مانند سودا نیستند و سیستم گوارشی آنان بعد از مصرف این مواد مختل می شود. توصیه می شود از مصرف آبمیوه هایی که به آن شکر افزوده می شود خودداری و از آبمیوه های بدون شکر افزوده استفاده کنیم.

۳ )لوبیا

لوبیا و باقالی به علت داشتن ماده ای به نام اولیگوساکارید، تولید گاز روده ای می کنند و به علت داشتن مولکول بزرگ شکر در ساختار مولکولی، قابل هضم برای روده کوچک نیستند و بدن انسان دارای آنزیم خاص برای شکستن این ملکول نیست.

۴ )قهوه

اسید موجود در قهوه با تولید زیاد اسید هیدروکلریک در بدن می تواند جداره روده را تحریک کند و بویژه برای کسانی که دچار زخم معده و یا اختلالات گوارشی هستند موجب سوءهاضمه و پس روی غذا از معده شوند. قهوه های بدون کافئین نیز همین اثر منفی را می تواند داشته باشد و باعث همین واکنشها در بدن شود. در عوض جوشانده شیرین بیان در ضمن اینکه می تواند باعث یادآوری طعم قهوه شود باعث تسکین معده و ترمیم زخم معده می شود.

۵ )کلم بروکلی

مصرف این سبزی برای کسانی که دچار عارضه های گوارشی هستند ماده مناسبی نیست و تولید گاز می کند. بروکلی حاوی فیبر نامحلول است و مولکول این گونه فیبرها تنها در روده بزرگ شکسته و جذب بدن می شوند یعنی در همان جایی که ماده غذایی تولید گاز می کند. همچنین بروکلی (مانند لوبیا) حاوی مقادیر کمی ماده رافینوز (نوعی قند با ترکیب ملکولی پیچیده) است که باعث تولید گاز می شود.

۶ )گوجه فرنگی

گوجه فرنگی می تواند باعث بی نظمی در کارکرد مری و همچنین سوزش معده در سیستم گوارشی افرادی شود که به نوعی دچار اختلال گوارشی هستند. این ماده اسید دار قرمزرنگ، با تولید اسید می تواند معده را بیش از اندازه تحریک کند و باعث اختلال مری شود. سس های گوجه فرنگی نیز می توانند همین اثر را داشته باشند.

۷ )شیر و مشتقات آن

تقریبا ۱۵ درصد جمعیت هر کشوری دچار عارضه عدم تحمل لاکتوز هستند. آدمی تنها موجودی است که بعد از گذراندن سن کودکی به نوشیدن شیر ادامه می دهد و بسیاری از افراد توانایی هضم و شکستن ملکولهای شیر را بعد از سن کودکی از دست می دهند. این عارضه به علت فقدان آنزیم لاکتوز در بدن بوجود می آید. این آنزیم به طور طبیعی توسط سلولهای جداره روده کوچک ساخته می شود. بنابراین کسانی که دارای عارضه عدم تحمل و هضم شیر هستند، زمانی که لاکتوز مصرف می کنند به علت عدم هضم، تبدیل به باکتری روده می شود که منبعی برای تولید گاز روده است. مصرف بستنی و پنیرهای فاقد لاکتوز می تواند این مشکل را حل کند.

۸ )غذاهای چرب

مصرف غذاهای چرب و سرخ کردنی می تواند باعث اختلال سیستم گوارش و برگشت غذا از معده شود. غذاهای چرب مدت طولانی در معده می مانند تا هضم شوند به همین خاطر معده مجبور می شود اسید اضافی برای هضم آن ترشح کند. دقیقا این حالت ترشح مضاعف اسید معده وقتی رخ می دهد که پرخوری صورت می گیرد و اسید اضافی به تدریج باعث اختلال طولانی مدت در کارکرد سیستم گوارشی می شود.

۹ )نوشیدنی های خنک به همراه وعده های غذایی

سوءهاضمه تنها به دلیل ترشح زیاد اسید معده نیست بلکه به خاطر کاهش آن نیز هم بوجود می آید. عمل هضم تا بخش زیادی وابسته به اسید معده و آنزیم های گوارشی است. زمانی که شما به همراه وعده های غذایی خود نوشیدنی های سرد مانند آب خنک و نوشابه یا دوغ سرد می خورید، در کارکرد آنزیم های گوارشی که مسئول هضم غذا هستند اختلال ایجاد می کنید. بهترین دما برای هضم غذا حدود ۵۰ درجه سانتیگراد است و نوشیدنی های خنک می تواند این دمای مناسب را پایین آورده و بهره وری عمل گوارش را تا حد زیادی خنثی کند.

متخصصین تغذیه توصیه می کنند که می توانید به همراه غذا نوشیدنی های گرم بنوشیم و نوشیدنی های سرد را در فاصله زمانی میان دو وعده غذایی بنوشیم.

۱۰ )شکلات

در حالیکه فواید شکلات مانند کاهش خطر سکته قلبی و تقویت سیستم قلب و عروقی اثبات شده است اما می تواند باعث سوزش معده و سوءهاضمه بشود. شکلات دارای مقادیر زیادی تئوبرومین است. تئوبرومین ماده ای است که در برخی دیگر از گیاهان و میوه ها مانند کاکائو، چای و قهوه وجود دارد و می تواند باعث کم کارکردی عضلات مری شود که به نوبه خود منجر به اسهال می شود. شکلات همچنین دارای مقادیری کافئین است که موجب ترشح اضافه اسید معده می شود.

یادمه گفتید دیابت هم دارید میتونید به اینجا هم یه سر بزنید شاید مفید باشه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. بنا بر تحقيقات دانشمندي به نام (Rey ) زياده روي در مصرف سير، موجب سردرد و ضعف بينايي مي شود. براي جلوگيري از اين مضرات چند راه پيشنهاد شده است:
    الف) پختن سير در آب و اضافه كردن كمي نمك يا كره يا روغن بادام به آن.
    ب) استعمال گيشنيز به همراه مصرف سير يا بعد از مصرف سير.
    مواظب مصرفتون باشید.
    استفاده از خاکشیر یا انجیر و زیتون سیستم گوارش بدن انسان را تنظیم می‌کند...
    شاید مشکلتون به خاطر دیابتی که دارید هم باشه به پزشک گفتید؟

6. nima667769 نوشته است: بنا بر تحقيقات دانشمندي به نام (Rey ) زياده روي در مصرف سير، موجب سردرد و ضعف بينايي مي شود. براي جلوگيري از اين مضرات چند راه پيشنهاد شده است:
    مواظب مصرفتون باشید.

باسلام وعرض تشکر
    خانم nimaباید خدمتتان عرض کنم شما وچندین نفر از جوانان کوشا و ساعی این سایت مایه دل گرمی سایر کاربران هستید بجهت منش واحساس تعامل بالایی که دارید و من دقت کردم در اکثر سوالات شما وبعضی دیگر از عزیزان با حوصله و با

حداکثر توان سعی در ارایه راه کاری برای عزیزانی که سوالی دارندمیباشید جا دارد همین جا از دوست ارجمند وفرهیخته مان اقای دکتر صادقی وسایر مدیران لایق وتوانمند این سایت  تشکر کنم بجهت ایجاد چنین بستر پر باری واینده نگر

من از هشدار شما در مورد مصرف سیر سپاسگزارم سوای مطلب شما خود سیر دارای بوی نامطبوعی میباشدکه مشگلات زیادی بعد از مصرف ایجاد میکندکه در همان اوایل استفاده از سیر بعلت تجربه کمتر با دوستان در برنامه های کوه مشگلاتی

داشتم یکی از هم نوردها پزشگی بودند متخصص بیماری های ریوی ایشان بمن توصیه نمودند که مصرف سیر را کم کن چون احتمال ابتلا به سیروز کبدی در مصرف بالای سیر میباشد وبیشتر تاکید بر عدم خام خواری سیر داشتند که متاسفانه در مورد

بیماری من فقط مصرف سیر تازه موثر میباشد من نمی دانم که این حرف ایشان درست بود یا اینکه برای کم کردن مسایل جنبی مصرف سیر خام در میان دوستان بود چون حتی ترشی 2ساله ان هم اثری ندارد بناچار من غذاخوردن در خارج از منزل را سعی کردم کم کنم وناخودگاه برای جبران این کمبود حالا خودم یک پا اشپز حرفه ای برای اهل منزل شدم و بتجربه راه کارهایی

راهم برای کمتر شدن عوارض بوی نامطبوع ان بدست اوردم که بد نیست کاربران از ان مطلع باشند برای استفاده از سیر تازه برای درمان سیر را باید با کاردی تیز ونازک به قطعاتی که قابل قورت دادن باشد برش داد وبعد انها را با شیر ولرم ویا هر

نوشیدنی ولرم که تمایل داریم نوش جان کنیم توضیح اینکه ولرم بودن نوشیدنی مهم است در غیر این صورت امکا ن دردسر برایمان میباشد بخاطر رفلکس بدن نسبت به مایعات سرد موقع بلع ولی با این ترفند لذت خوردن سیر دیگر از بین می رود

در مورد بیماری دیابت هم باید عرض کنم که اول این مشگل پیش امد وبعدا دیابت ولی یاداوری خوبی گردید پیپگری میکنم  
    وتوصیه شما برای مصرف گشنیز همراه با سیر برایم تازه بود این هم از نعمتهای این سایت خوب وکاربران فرشته خو

ان است در پایان این مورد را هم بگویم که من دیسگ کمر دردناکی داشتم وهمینطور پارگی مینیسگ که گوش شیطان کر  بعد از چند سال مصرف سیر خام در حد ماهی 100گرم حالا از درد های راجعه کمر و زانو خبر ی نیست البته من هم دیگر کوه را تخصصی میروم

7. بله با توجه به اینکه سیر دارای اسیدوز هم هست بله اون بیماری هم ایجاد میشه..
    یه راهکارایی جایی دیدم یکم بعید به نظر میرسه برای رفع بوی بد سیر بعد از مصرف
    ه گزارش واحد مرکزی خبر ،محققان آمریکایی ثابت کرده اند نوشیدن یک لیوان شیر حین خوردن سیر یا پس از وعده غذایی محتوی سیر به میزان قابل توجهی بوی بد سیر را در دهان کاهش می دهد.

در واقع چربی و آب موجود در شیر ترکیب سولفور اَلیل دو متیل موجود در سیر را خنثی میکند ،‌ مولکول بدبویی که دستگاه گوارش بدن نمی تواند آن را به هنگام هضم بشکند و مراحل سوخت و ساز را روی آن انجام دهد و بلافاصله از طریق ریه ها و تعریق آزاد می شود.

به گزارش پایگاه اینترنتی رادیو کانادا متخصصان دست اندر کار این تحقیق معتقدند برای دستیابی به نتیجه بهتر باید در طول مدت صرف غذای محتوی سیر ، یک لیوان شیر چرب نوشید.

مصرف آب ،‌قارچ و ریحان نیز به کاهش بوی سیر کمک می کند اما میزان کاهش بوی سیر توسط این سه عامل در مقایسه با مصرف شیر کمتر است.

8. منهم چنین تجربه ای را  بدون اینکه اطلاعاتی داشته باشم صرفا با روشهای ازمون خطا برای کم کردن تبعات بوی سیر بدست اوردم ولی بدلیل نداشتن منبع ان را بصورت ضمنی عنوان کردم خوب

خوشبختانه سطح مطالعات شما بالاست و حافظه خوبی دارید که فلبداهه مطالب را با دقتی در خور پاسخگو هستید حالا با خیال راحت تری میتوانم بگویم سیر خام همراه با یک لیوان شیر چرب

ولرم به  هنگام صبح معجزه ای میکند باور نکردنی حس من بر اثر تجربه 20ساله ام با سیر میباشد تقریبا مثل یک رگلاج کننده قوی که حداقل من مثلش را ندیدم عمل میکنداگر منع پزشگی

نداشته باشیم مصرفش عالیست ودیگر اینکه حد مجاز خوردن سیر هنگام دفع مشخص میشود اگر دفع همراه با بوی تند سیر بود یعنی مازاد نیاز بدنتان مصرف میکنید وباید کم تر مصرف کنیدحداکثر مصرف معدل روزی 2حبه سیر کافیست  

مادامی که این بوی تند هنگام دفع نباشد مصرف سیر خام بروشی که توضیح دادم کمک خوبی در روند سلامت همه اعضای بدن میباشد

9. nima667769 نوشته است: بنا بر تحقيقات دانشمندي به نام (Rey ) زياده روي در مصرف سير، موجب سردرد و ضعف بينايي مي شود. براي جلوگيري از اين مضرات چند راه پيشنهاد شده است:

مواظب مصرفتون باشید.

sبا سلام
    دوست گرامی من بعد از مراجعه به سایت سرخون که زحمت ارایه ادرس انرا شما کشیده بودید وبامطالعه ان تقریبا علایم بیماریم را خیلی نزدیک به نوع بیماری که در ان مقاله ارایه شده بود دیدم باید بشما تبریک بگویم بخاطر این همه استعدادی که در تشخیص

بیماریها دارید و مشتاقانه منتظر افتتاح مطب شما هستم تا از دانش شما بنحو احسنت بهره ببریم نام این بیماری گاستروپارزی
    دیابتی عنوان شده بود ولی هیچ راه درمانی برای مقابله با ان عنوان نشده بود فقط برای کم کردن مشگلاتش یک داروی ضد تهوع

معرفی شده بود واشاره ای به استفاده از انتی بیوتیک در بعضی موارد که من سیر را جایگزین انتی بیوتیک کردم حال این بیماری یک مورد تازه معلوم شده است یا سابقه در علوم معلوم پزشگی داشته و کلا مثل سایر بیماریها قابل درمان است یا اینکه مثل

دیابتبایدبا ان مدارا کرد واینکه چرا توی این مدت طولانی حتی یک پزشگ متخصص اشاره ای به این نوع بیماری در مراجعات من نکردندحتی با بردن چندین نوبت برگه های ازمایشگاه که حاکی از قند خون بوده!!!!!!

10. nima667769 نوشته است: بنا بر تحقيقات دانشمندي به نام (Rey ) زياده روي در مصرف سير، موجب سردرد و ضعف بينايي مي شود. براي جلوگيري از اين مضرات چند راه پيشنهاد شده است:

مواظب مصرفتون باشید.

sبا سلام
    دوست گرامی من بعد از مراجعه به سایت سرخون که زحمت ارایه ادرس انرا شما کشیده بودید وبامطالعه ان تقریبا علایم بیماریم را خیلی نزدیک به نوع بیماری که در ان مقاله ارایه شده بود دیدم باید بشما تبریک بگویم بخاطر این همه استعدادی که در تشخیص

بیماریها دارید و مشتاقانه منتظر افتتاح مطب شما هستم تا از دانش شما بنحو احسنت بهره ببریم نام این بیماری گاستروپارزی
    دیابتی عنوان شده بود ولی هیچ راه درمانی برای مقابله با ان عنوان نشده بود فقط برای کم کردن مشگلاتش یک داروی ضد تهوع

معرفی شده بود واشاره ای به استفاده از انتی بیوتیک در بعضی موارد که من سیر را جایگزین انتی بیوتیک کردم حال این بیماری یک مورد تازه معلوم شده است یا سابقه در علوم معلوم پزشگی داشته و کلا مثل سایر بیماریها قابل درمان است یا اینکه مثل

دیابتبایدبا ان مدارا کرد واینکه چرا توی این مدت طولانی حتی یک پزشگ متخصص اشاره ای به این نوع بیماری در مراجعات من نکردندحتی با بردن چندین نوبت برگه های ازمایشگاه که حاکی از قند خون بوده!!!!!!

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید