شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل بعد از استفاده از قرص ال دی

1. سلام
    من یه ذختر 20 ساله و مجرد هستم
    حدود یک ماه پیش برای جلوگیری از پریود برای رفتن به سفر یعنی حدودا نیمه ماه رمضان شروع به مصرف قرص ال دی کردم.
    با اینکع سعی کردم که منظم مصرفشون کنم اما یکی دوتا رو با تاخیر چند دقیقه ای خوردم.(زیر یک ساعت)
    بعد از اتمام قرصها حدود یک هفته بعد پریود من شروع شد.اما پس از هشت روز که عادی پریود من است باز هم خونریزی به مقدار کم و لکه بینی وجود دارد.من خیلی نگران این موضوع هستم و امیدوارم که این دوره پریودم تمام شود.
    لطفا به من بگویید ایا از عوارض مصرف قرص است یا خیر؟
    در ضمن دفه اول من برای استفاده از قرص بوده.
    ممنون میشم زودتر جواب منو بدین چون خیلی ناراحت و نگران هستم.
    باتشکر فراوان

2. سلام
    نگران نباش این بخاطر مصزف ال دی هستش
    زمانیکه ال دی مصرف میکنی ممکنه حتی پریود نشی اما لکه بینی و ترشحات  داشته باشی
    یا اینکه بعد از قطع قرص تا روزی که پریود بشی ترشحات و لکه بینی داشته باشی ،همینطور  بعد از اتمام دوران پریودت ممکنه به دلیل بی نظمی و دستکاری که توی سیستم بدنت ایجاد شده این علائم طبیعی هستن
    نگران نباش
    پیروز باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. mahdi2

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    گرچه قرص‌هاي ضدبارداري داراي اثرات هورموني هستند ولي گاهي شما را دچار دردسري به نام ماسک حاملگي مي‌کنند. اين ماسک در واقع لکه‌هاي پوستي است که روي صورت شما به وجود مي‌آيد. علت آن هم وجود مقادير زياد استروژن در بدن است. شما مي‌توانيد با محافظت پوست‌تان در برابر اشعه آفتاب احتمال بروز اين لکه‌‌ها را کاهش دهيد. توصيه ديگر ما اين است که در صورتي که سر و کله چنين لکه‌هايي روي صورت شما پيدا شد با پزشک‌تان تماس بگيريد. شايد پزشک صلاح بداند شما به جاي استفاده از قرص‌هاي حاوي استروژن از قرص‌هاي حاوي پروژسترون استفاده کنيد و يا کلا از روش ديگري براي جلوگيري از بارداري استفاده کنيد. معمولا تداوم مصرف استروژن از طريق اين قرص‌ها موجب تيره‌تر شدن اين لکه‌ها و يا وسعت گرفتن ضايعات پوستي خواهد شد فراموش نکنيد تيره‌ شدن قسمت‌هايي از پوست صورت خانم‌ها مثل پيشاني، برجستگي گونه، لب فوقاني و چانه نيز در دوران بارداري ممکن است رخ دهد البته اگر شما در اثر قرص‌هاي ضدبارداري اين لکه‌ها را تجربه مي‌کنيد، بهتر است حتما از کرم‌هاي ضدآفتاب استفاده کنيد تا از تيرگي و وسعت يافتن اين لکه‌ها پيشگيري کنيد.
    تاثیر قرص های پیشگیری از بارداری بر پوست
  4. هنگام عمل جراحی، امکان ترومبوآمبولیسم پس از جراحی وجود دارد و بهتر است مصرف دارو چند هفته پیش از جراحی قطع شود[۱].
  5. دیگر عوارض آن عبارتند از: بالا بردن احتمال ترومبوآمبولیسم وریدی، افزایش بیماری‌های صفراوی و تشکیل سنگ کیسه‌صفرا، تهوع، استفراغ، سردرد ملایم یا سردردهای میگرنی شدید، خون‌ریزی‌های نامنظم در دوره قاعدگی، افزایش وزن، آکنه و پرمویی [۱]{دکتر شکیلا نیکنام}
  6.  
    تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید