شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

هلیکو باکتر پایلوری

1. با سلام
    همسر من پس از اینکه  تست UBT  او مثبت شد تحت درمان با انتی بیوتیک و پروتکل 4 دارویی قرار گرفت (کلاریترومایسین (کلاسید) + مترونیدازول و ...) الان پس از چند ماه دوباره دل درد و دل پیچه دارد.احتمال التهاب گوارشی یا سندرم روده تحریک پذیر هم فکر کنم باشه .انواع نوشابه ،میوه ها،سبزی و کاهو ،بستنی و ادویه و خیلی چیزهای دیگر منجز به دل درد در ایشان میشود.آیا صلاح میدانید که مجدد تست یو بی تی بدهد یا اندوسکوپی شود؟ متخصص گوارش (دکتر زمانی )نظرشان این است که مورد خاصی نیست و فقط با پرهیز باید تحمل کرد.شما چه توصیه ای دارید؟متشکرم.ضمنا از پاسخ شما در مورد اسپرموگرام هم ممنون.

2. mail27064 نوشته است: با سلام
    همسر من پس از اینکه  تست UBT  او مثبت شد تحت درمان با انتی بیوتیک و پروتکل 4 دارویی قرار گرفت (کلاریترومایسین (کلاسید) + مترونیدازول و ...) الان پس از چند ماه دوباره دل درد و دل پیچه دارد.احتمال التهاب گوارشی یا سندرم روده تحریک پذیر هم فکر کنم باشه .انواع نوشابه ،میوه ها،سبزی و کاهو ،بستنی و ادویه و خیلی چیزهای دیگر منجز به دل درد در ایشان میشود.آیا صلاح میدانید که مجدد تست یو بی تی بدهد یا اندوسکوپی شود؟ متخصص گوارش (دکتر زمانی )نظرشان این است که مورد خاصی نیست و فقط با پرهیز باید تحمل کرد.شما چه توصیه ای دارید؟متشکرم.ضمنا از پاسخ شما در مورد اسپرموگرام هم ممنون.

سلام،
    آیا پس از 4 تا 6 هفته پس از پایان درمان دارویی تست مجدد جهت اثبات ریشه کنی HP انجام داده اید؟ آیا پس از درمان علایم بهبود یافتند یا عدم پاسخ به درمان وجود داشت؟
    اگر شرح حال به این صورت است: (ابتلا به عفونت با HP، تجویز پروتکل درمانی، بهبود علایم، عود مجدد علایم) شاید HP به طور کامل ریشه کن نشده باشد و می بایست درمان دارویی مجدد با تغییر در داروها انجام شود.
    اگر شرح حال به این صورت است: (ابتلا به عفونت با HP، تجویز پروتکل درمانی، عدم بهبود علایم، تداوم علایم) شاید زخم مقاوم Refractory Ulcer مطرح باشد.
    با این حال تصمیم و نظر پزشک معالج با توجه به مشاهده بالین بیمار، همیشه در اولویت قرار دارد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید