شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

با این شرایط چطور جلوگیری کنم؟

1. با سلام
    من 25 سالمه و پریود کاملا نامنظم دارم. سال پیش 3 ماه قرص ال-دی خوردم که پریودم منظم بود تو اون 3 ماه اما وقتی قطع کردم دوباره نامنظم شد. 4 ماه پیش دوباره رفتم دکتر و برای 3 ماه قرص مدروکسی پروژسترون خوردم از شب 14، شبی 2 تا، تا 10 شب، که تو اون 3 ماه دوباره منظم شدم و آخرین پریودم از 17 تیر تا 23 تیر بود. اما بعد از اون یک بار نزدیکی داشتم و چون با قطع قرصها دوباره تو این ماه پریود نشدم تست بتا دادم و منفی بود. برای همین 21 مرداد سرخود 3 بار با فاصله ی 12 ساعت، هر بار 3 تا قرص مدروکسی خوردم. اما هنوزم پریود نشدم. 24 مرداد دکتر رفتم و بهم قرص های سیپروترون و اتینل استرادیول داد که قراره از روز 5و6 پریودم بخورم. اما 2 روز پیش نزدیکی با دخول داشتم که مایع منی کاملا داخل واژنم ریخته شد.(چون شوهر من دور از من کار می کنه، بیشتر از ماهی یکی دوبار نزدیکی نداریم و چون اون دوست داره که منی رو حتماً داخل واژنم بریزه، من مخالفت نمی کنم اما ما قصد بچه دار شدن نداریم و من همیشه یا باید نگران لذت شوهرم باشم یا باردار شدن). من تا به حال از روش اورژانسی استفاده نکردم.
    آیا الان احتمال بارداری هست و من باید دوباره تست بارداری بدم؟
    آیا بعد از این روش اورژانسی با قرص هایی که قراره برای تنظیم پریودم بخورم مشکلی به وجود نمی آره؟
    ما حداقل تا 2 سال دیگه بچه نمی خوایم. بهترین روش برای جلوگیری برای ما با این شرایط چیه؟
    اگه الآن از نزدیکی 2 روز قبلم باردار شده باشم، با چه روشی می تونم این مشکل رو حل کنم؟ کورتاژ یا راه دیگه؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. شما پریود کاملاً نامنظمی دارید بطوری که پارسال بعد از قطع قرص LD مجدد پریودتون نامنظم شد.
    بهتره آزمایش تیروئید بدین شاید دچار اختلال هورمون تیروئید شده باشید.
    با توجه به نوع رابطه اخیر، چون بعد از زمان پریود رابطه انجام گرفته، و اینبار هم قرص مصرف نکردین و پریود نشدین، احتمال بارداری  وجود داره.
    هرچند آزمایش بتا پس 2 روز از رابطه میتونه جواب درستی به شما بده ولی برای اطمینان بیشتر، این آزمایش میتونه مجدد تکرار شود.
    بهترین زمان برای آزمایش خون بتا 7 تا 10 روز بعد از تأخیر در خونریزی ست که میتونه بهترین جواب رو به شما ارائه کنه تا در صورت وجود بارداری سطوح هورمون به مقدار قابل ملاحظه تری برسد.
    در صورت استفاده صحیح و به موقع از روش اورژانسی، احتمال بارداری منتفی خواهد شد.
    با مصرف قرص های ضدبارداری در روش اورژانسی (به خاطر عوارض هورمونی) تا چند روز دچار اختلال قاعدگی خواهید شد. این مورد بسته به میزان مصرف و واکنش هر فرد دارد. بعد از چند روز این مشکل برطرف خواهد شد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. با سلام به قول دوستمون ماهایی که شوهرمون دوست داره بدون کاندوم رابطه داشته باشیم ومنی روداخل واژن بریزن باید چیکار کنیم که بچه دار نشیم اگه جواب بدیدممنون میشم

4. mohammadjoon26 نوشته است: با سلام به قول دوستمون ماهایی که شوهرمون دوست داره بدون کاندوم رابطه داشته باشیم ومنی روداخل واژن بریزن باید چیکار کنیم که بچه دار نشیم اگه جواب بدیدممنون میشم

راههای زیادی بغیر از کاندوم برای جلوگیری وجود داره یکی از اونها کاندوم های زنانه است که در داروخانه ها فروش داره ولی اگر کلا از کاندوم نمیخواهید استفاده کنید

خوردن همین قرص های جلوگیری بهترین روش ممکن هست یا استفاده از روش اورژانسی همین قرصها که در همین سایت اگر سرچ کنید کاملا توضیح نحوه  درست استفاده آن هستش یا استفاده از تزریق کپسولهای ضد بارداری قابل کاشت و یا اسپرم کش ها و .... که بستگی به طرفین و نوع حساسیت انها به این وسایل داره
    که بهترین روش( به نظر من البته)همون قرص های ضد بارداری فاقد استروژن هست

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. مرسی ryhaneh-2 از راهنماییت ولی قرص خیلی حالمو بد میکنه امتحانش کردم وحشتناکه اسپرم کش هارو میشه بیشتر توضیح بدی با اسپری لیدوکائین میشه استفاده کرد چون همسرم زود انزالی هم داره مرسی

6. mohammadjoon26 نوشته است: مرسی ryhaneh-2 از راهنماییت ولی قرص خیلی حالمو بد میکنه امتحانش کردم وحشتناکه اسپرم کش هارو میشه بیشتر توضیح بدی با اسپری لیدوکائین میشه استفاده کرد چون همسرم زود انزالی هم داره مرسی

سپرم کشها موادی هستند که باعث نابودی یا ناتوان شدن اسپرم می شوند بطوریکه این اسپرمها نمی توانند باعث بروز حاملگی شوند .

اسپرم کشها در انواع مختلف ژل ها ، کرمها ، کفها ، و شیافها ساخته شده اند . اکثر این اسپرم کشها حاوی ماده نانوکسینول – ۹ (Nonoxynol-9) می باشند .
    اسپرم کشها باعث لیز شدن و لغزندگی نیز می گردند و می توانند همراه با سایر روشهای جلوگیری از بارداری استفاده شوند . تاثیر اسپرم کشها وقتی که بطور صحیح و مداوم با روشهای سد کننده ای مثل کاندومها استفاده شوند بسیار بیشتر خواهد بود .

اثر اسپرم کشها در جلوگیری از بارداری ۷۹ تا ۹۷ در صد می باشد . این مواد همچنین باعث کشته شدن بعضی از میکروبها نیز می گردند و می توانند د رجلوگیری از انتقال بعضی از عفونتها هم موثر باشند . با اینحال ، اسپرم کشها به تنهایی (بدون کاندوم) از انتقال بیماری ایدز جلوگیری نمی کند.

نحوه استفاده از اسپرم کشها

از اسپرم کشها می توان به تنهایی و یا همراه با سایر روشهای جلوگیری از بارداری استفاده نمود تا احتمال وقوع حاملگی کمترشود. ماده اسپرم کش را باید در طی نیم ساعت قبل از مقاربت در داخل مهبل قرار داد .

درمواردی که مقاربتهای متعدد وجود دارد باید اسپرم کشهای بیشتری در داخل مهبل گذاشته شود .بعد از انجام مقاربت باید به مدت ۸ ساعت با این اسپرم کشها کاری نداشته باشید و پس از این مدت ، درصورت نیاز می توانید مهبل خود را شستشو دهید.
    شستشوی مهبل باعث ضعیف شدن اثر اسپرم کشها می شود . کرم ها یا ژل ها به همراه یک دیافراگم یا کلاهک استفاده می شود . همچنین می توان از آنها همراه با کاندوم نیز استفاده نمود .

عوارض جانبی اسپرم کش ها

شما و همسرتان ممکن است نسبت به موادی که دراین اسپرم کش ها وجود دارد حساسیت یا آلرژی داشته باشید . درچنین مواردی ممکن است خارش یا قرمزی ایجاد شود.

مزایای اسپرم کش ها

مزایای اسپرم کشها عبارتند از:
    * اثر لیز کنندگی و نرم کنند گی آن باعث افزایش لذت در هنگام مقاربت می گردد.
    * می تواند باعث از بین رفتن بعضی از میکروبها شود
    * در بروز حاملگی های بعدی در آینده اختلالی ایجاد نم کند.

معایب اسپرم کش ها

معایب اسپرم کش ها عبارتنداز:
    * ممکن است در بعضی از افراد باعث حساسیت شده و ایجاد خارش یا قرمزی نماید
    * از انتقال ایدز جلوگیری نمی کند
    * باید نیم ساعت قبل از مقاربت از آن استفاده شود

و یا این سایت http://www.rokhshad.com/?p=2115 بتونه بهتون کمک کنه

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  7. mohammadjoon26 نوشته است: با سلام به قول دوستمون ماهایی که شوهرمون دوست داره بدون کاندوم رابطه داشته باشیم و منی روداخل واژن بریزن باید چیکار کنیم که بچه دار نشیم اگه جواب بدید ممنون میشم

در مورد روشهای مختلف جلوگیری از بارداری مقاله کاملی در قسمت دریافت فایل سایت موجود می باشد. از اینجا دریافت نمایید.
    روشهایی مانند IUD - آمپولهای تزریقی (DMPA - MPA/E2c) - قرص های پروژسترونی (Minipill) و اگر کلاً قصد بارداری ندارید،  وازکتومی پیشنهاد میشود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  8. با سلام بهترین راه به نظر من استفاده از کاندوم است وبعد ازان هم به دکتر مراجعه فرماییدتااز راههای پزشکی انجام شود

9. با سلام به همشهری نه من عاشق بچه ام ولی شرایط زندگیم طوری نیست بتونم بچه داربشم هنوز باید یه سه چهار سالی صبر کنیم موقتا میخوام جلوگیری کنم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید