شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

نازائی علی رغم سالم بودن زن و مرد

1. با سلام
    من 29 ساله و حدود یک ساله که ازدواج کردیم هم من هم شوهرم هر دو ازمایش دادیم و سالمیم.ولی تا حالا حامله نشدیم می خواستم بدونم ایا عفونت واژن و رحم و ژل لوبریکانت باعث ناباروری می شود یا نه؟
    با تشکر از راهنماییتون

2. slso_hasti_2008 نوشته است:
    با سلام
    من 29 ساله و حدود یک ساله که ازدواج کردیم هم من هم شوهرم هر دو ازمایش دادیم و سالمیم.ولی تا حالا حامله نشدیم می خواستم بدونم ایا عفونت واژن و رحم و ژل لوبریکانت باعث ناباروری می شود یا نه؟
    با تشکر از راهنماییتون

عفونت های معمولی نه ولی عفونت های شدید واژن و رحم که موجب مثلا چسبندگی رحم / لوله های رحمی یا از بین رفتن پوشش درونی اندومتر میشن باعث نازایی میشن پس اگر شما دچار عفونتی شدید آن را جدی بگیرید و حتما به پزشک مراجعه داشته باشید تا شدید نشه مخصوصا که هنوز بچه ندارند و درمان صحیح صورت بگیرد تا دچار عوارض رحمی نشوید ولی ژل لوبرکانت نه

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. slso_hasti_2008 نوشته است:
    با سلام
    با تشکر از راهنماییتون

سلام دوست عزیز باید ببینی ژل لوبریکانتی که استفاده می کنی اسپرم کش هست یا نه .
    ولی به طور کل ژل لوبریکانت حرکت اسپرم ها رو کند می کنه .

4. سلام
    تا 1 سال اقدام برای بارداری و عدم نتیجه گیری کاملا طبیعیه و نازایی محسوب نمیشه.
    اگه بعد از 1 سال تلاش بازهم باردار نشدید به پزشک مراجعه کنید و پیگیر دلیل نازایی باشید. اگه هیچ کدوم از شما هیچگونه مشکلی نداشته باشید و در سلامت کامل به سر ببرید ممکنه که مسئله شما نازایی بدون دلیل باشه که برخی از زوج ها دچارش هستند. به هر حال بدون مراجعه به پزشک و انجام آزمایشات هیچ نظر قطعی نمیشه داد.
    به امید موفقیت...

5. احتمال ناباروری می تواند یکی از موارد زیر باشد:
    بلوک مسیر اسپرم
    عفونتهای منتقله از راه جنسی
    اختلال در تولید اسپرم
    ترومای ناحیه تناسلی
    انسداد لوله های فالوپ به علت بیماریهای التهابی یا اندومتریوز
    آنومالی های مادرزادی که مشتمل بر اختلالات سیستم رحم و سرویکس است.
    اختلالات هیپوتالاموس، غده هیپوفیز، آدرنال و تیروئید
    سطح بالای هورمون پرولاکتین
    یائسگی زودرس

درمانهای موجود برای ناباروری شامل موارد زیر است:
    القای تخمك گذاری

IUI يا انتقال اسپرم به داخل رحم
    ICSI يا تزريق اسپرم به داخل سيتو پلاسم تخمك
    IVF يا تلقيح آزمايشگاهی
    اعمال جراحی لاپاراسكوپی
    هيستروسكوپی

برای تشخیص نازایی از راديوگرافي از رحم و لوله‌های رحمی يا همان هيسترو سالپنگوگرافی انجام می شود. با اين كار مي‌توان فهميد كه آيا لوله‌های رحمی باز يا بسته است، رحم سالم است يه خير، شكل غير عادي دارد يا نه؟ در مواردي كه يك ضايع پاتولوژي ديده شود، بايد با يك روش ديگری مثل هيستروسكوپی انجام گيرد.
    گاهی به دنبال اين آزمايشات و بررسی ها، لاپارسكوپی نيز لازم است. نهايتاً بر اساس مجموعه يافته ها، نقشه درمانی مشخص می شود.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید