شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بی حسی موضع تزریق و ...

1. خدمت همگی دوستان عزیزم

1. آیا می شه موضع تزریقات رو جوری بی حس کرد که درد یا سوزش هنگام تزریق کمتر بشه یا اصلا حس نشه؟ یعنی آیا می شه زمان تزریقات عضلانی و وریدی از اسپری یا پماد یا هر چیز دیگه ای استفاده کرد که نه سوزشی وجود داشته باشه نه دردی؟

2. قبلا یه سوالی رو لا به لای مطالبی در یه پست مطرح کرده بودم ولی کسی به اون سوال جواب نداد. می خوام بدونم آمپول یا هر داروی دیگه ای وجود داره که عفونت های احتمالی یا میکروب های احتمالی وارد شده به بدن، به خاطر رابطه ی مقعدی رو از بین ببره؟

از توجهتون ممنونم.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. تا جایی که من میدونم موقع تزریق چند سالی هست از دارو بی حسی استفاده میشه که معمولاً برای بچه ها که تحمل درد رو ندارن بکار میبرن.
    داروش هم به صورت مایع هست که موقعی که آمپول مورد نظر وارد سرنگ شد بعد سرنگ رو داخل اون مایع میکنن و احتمالاً مقداری از اون رو وارد سرنگ میکنن و سپس تزریق .........
    اینجوری درد و سوزش  خیلی کم میشه
    اما طبق معمول در کنار فواید ضرر هایی هم داره
    نمیدونم درست هست یا نه اما یکبار شنیدم یه پرستار میگفت گذشته از مواد شیمیایی که وارد بدن میشه ،روند تاثیر دارو هم کند میشه و در نتیجه طول درمان افزایش پیدا میکنه
    البته فکر کنم مصرف بیش از حدش این عوارض رو داشته باشه، نه گاهی!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. عزیزم ممنونم از پاسخت
    ولی من بی حسی موضع تزریق رو گفتم، یعنی چیزی که مصرف بشه برای بی حس کردن پوست بدن، نه چیزی که به محلول موجود در سرنگ اضافه بشه!

4. اوکییییییییی

منم تعجب کردم ندونی اینو Smile)))

این اسپری های بی حسی که معمولاً فوتبالیست ها حین بازی برای کاهش درد استفاده میکنن (یا توی تکواندو ، جودو ....) اونا بکارت نمیاد؟

5. haale نوشته است: خدمت همگی دوستان عزیزم

آیا می شه موضع تزریقات رو جوری بی حس کرد که درد یا سوزش هنگام تزریق کمتر بشه یا اصلا حس نشه؟ یعنی آیا می شه زمان تزریقات عضلانی و وریدی از اسپری یا پماد یا هر چیز دیگه ای استفاده کرد که نه سوزشی وجود داشته باشه نه دردی؟

برای بی حسی موضع تزریق میتونید کیسه یخ را حدود 1 دقیقه روی محل تزریق قرار دهید. با این کار قسمت مورد نظر تقریباً بی حس شده و هنگام تزریق سوزش کمتری حس میشود.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  6. اینم نظر خوبی هست
    اما اگر شرایطش نبود چی؟
    کیسه یخ رو که نمیشه با خودمون همه جا ببریم

اما کیسه یخ یه روش کاملاً سالم و بدون عوارض هست

7. haale نوشته است:

2. قبلا یه سوالی رو لا به لای مطالبی در یه پست مطرح کرده بودم ولی کسی به اون سوال جواب نداد. می خوام بدونم آمپول یا هر داروی دیگه ای وجود داره که عفونت های احتمالی یا میکروب های احتمالی وارد شده به بدن، به خاطر رابطه ی مقعدی رو از بین ببره؟

دوست عزیز باید اول توسط پزشک تشخیص داده بشه که به چه نوع عفونتی دچار شدید و با چه نوع میکروبی آلوده شدید و اینکه اصلا آلوده شده اید یا نه!؟ عفونت میکروبی سردرد نیست که با مسکن قابل بهبود باشه. گروه های مختلفی از آنتی بیوتیک ها برای مقابله ی تخصصی با انواع مختلف باکتری ها وجود داره. تازه، امکان آلودگی های ویروسی و قارچی هم هست... اگه با فرد مشکوکی ارتباط داشته اید یا حین رابطه خونریزی داشته اید یا زخمی ایجاد شده حتما به پزشک مراجعه کنید و آزمایش بدید. به هیچ وجه بطور خود سر و بدون تجویز پزشک آنتی بیوتیک مصرف نکنید تا بدنتون به مشکل مقاومت دارویی دچار نشه.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  8. sanjab65 نوشته است: اینم نظر خوبی هست
    اما اگر شرایطش نبود چی؟
    کیسه یخ رو که نمیشه با خودمون همه جا ببریم

اما کیسه یخ یه روش کاملاً سالم و بدون عوارض هست

پماد EMLA یا XYLO-P اگر چند دقیقه قبل از تزریق به پوست زده شود، بی حسی نسبتاً خوبی ایجاد می کند.

9. ترکیبات این دو پماد EMLA و XYLO-Pچیست؟

10. saide نوشته است: ترکیبات این دو پماد EMLA و XYLO-Pچیست؟

پماد املا (emela)ترکیب يوتکتيک بي حس کننده موضعی 5%وترکیب مساوی یک به یک لیدوکائن 2.5%و پرولیدوکائن2.5%است.. اين دارو يک امولسيون آب و روغن مي باشد که حاوي /پريلوکائين ٥بلورهاي بازي اس ت .اين مخلوط دماي ذوب پائيني دارد و به همين دليل، توانايي نفوذ از طريق پوست به انتهاي اعصاب را دارد و از شروع و هدايت تحريکات درد جلوگيري مي کند
    refrence:
    Ball JW, Bindler RC(2003
    pediatric nursing caring of children
    شاید خونده باشید..

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید