شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سرد مزاج یا گرم مزاج؟

1. با سلام

آقای دکتر از کجا میشه تشخیص داد یک نفر در روابط جنسی سرد مزاج یا گرم مزاج است؟
    و آیا با توجه به اینکه خانم ها سرد مزاج تر اند نسبت به آقایان ,آیا یک خانم گرم مزاج و یک اقای سرد مزاج می توانند روابط خوبی با هم داشته باشند؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. در مورد گرم مزاجی یا سرد مزاجی دیگران در رفتار و گفتار آنها در مورد کلیت روابط جنسی قابل تشخیص است.
    معمولاً افراد سرد مزاج اطلاعات جنسی کمتری دارند و افراد گرم مزاج اطلاعات جنسی بیشتری دارند. در واقع بصورت غیر مستقیم و از روی پاسخهایی که به سوالات کلی داده می شود می توان فهمید فردی سرد مزاج است یا گرم مزاج.
    مردهایی كه گرم مزاج هستند، تلاش می كنند از صحبت کردن بيش از اندازه با زنان و گفتگوی گرم و نزديك به محتوای جنسی، بیشتر در این زمینه بپردازند.
    در مورد روابط خانومی که گرم مزاج تر از شوهرش هست، درصورت تفاهم مشترک تو سایر ملاکهای زندگی میتونند روابط خوبی با هم داشته باشند.

تشکر شده توسط : 11 کاربر
  3. zamino

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام!به نظر من با وجود اين همه منابع اطلاعاتي واسه دونستن اين جور روابط كمتر كسي پيدا ميشه كه در اين سن از روابط بين زن ومرد بي خبر باشه!پس سردمزاجي يا گرم مزاجي افراد به تمايلشون براي بروز اين جور احساسات يا ترس اونا از بروز حالتشون بر ميگرده!سردي بيش ازحد طرفين مي تونه مشكلات زيادي رو به وجود بياره وحتي باعث از بين رفتن صميميت طرفين بشه...پس بهتره چنين افرادي با مراجعه به متخصص يا روانپزشك اين مشكلو برطرف كنن.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. romance

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    به نظر من کیفیت رابطه جنسی مطلوب بیشتر به گرم مزاجی خانم بستگی داره، چون همونطور که خودتم گفتی آقایون گرم مزاج ترند و خانمها سرد مزاج. به عبارت دیگه آقایون همیشه آمادگی برقراری رابطه جنسی و دارن ولی خانمها نه.  بنابراین این خانمها هستند که باید تو رابطه جنسی گرم و باذوق باشند و اگه اینطور باشن سرد مزاج ترین مردو هم سر ذوق می یارن...

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  5. با سلام
    علاوه بر فاکتور های ارثی در این زمینه نوع تغذیه و ورزش و برخی مسائل دیگر هم میتوانند در طبع لحظه ای انسان تاثیر گذار باشند.

بطور کلی روابط دو فردی که از نظر طبع جنسی تزدیک بهم  نیستند ؛ اغلب مشکل ساز است و زمینه را برای مشکلات دیگر د زندگی -که شاید در ابتدا وجود نداشته باشند- را بوجود میآورد.
    بنظر من دو فرد که میخواهند با هم ازدواج کنند حتما باید شباهت در طبع ، را مدنظر داشته باشند چون دیری نخواهد گذشت که تفاوت در این زمینه خود را بشدت نشان خواهد داد و تاثیرمنفی خودش را بسرعت در تمام موضوعات زندگی خواهد گذاشت.
    وقتی دونفر از نظر طبع باهم یکسان هستند در زندگی معمولا تمایلات جنسی همسانی دارند و بهتر میتوانند یکدیگر را راضی نگه دارند و همین منجر به زندگی بهتر و مستحکمتر میشود.

طبع سرد و سرد مزاجی اگر خیلی شدید باشد درمان پزشکی - روانشناسی دارد.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  6. کلا برا ی تشخیص سرد مزاجی و گرم مزاجی 5فاکتور کلی وجود داره که این نسبی است و با تغییر نوع غذا و فعالیتها عوض میشه
    1 هرچه انسان لاغرتر گرم تر و بالعکس
    2 هرچه علاقه به ترشی و تندی بیشتر گرمتر و هرچه علاقه به شیرینی سردتر
    3 هرچه پوست سبزه تر گرمتر و هرچه سفیدتر سردتر
    4 محل تولد هرچه به جنوب نزدیک تر گرمتر و هرچه شمالی تر سردتر
    5 تعداد دفعات میل جنسی در هفته

با این 5فاکتور تقریبا میشه تشخیص داد کسی سرد هست یا گرم .

در مورد سوال دومتون هم اگر بتونن به توافق برسن و کسی که سرد هست با تغذیه مناسب مزاجش رو گرمتر و همچنین کسی که گرم هست سرد تر بکند

زندگی ارومی ان شاالله خواهند داشت

تشکر شده توسط : 12 کاربر
  7. خوب حالا یک نفر بدونه که سرد مزاجه. راه حلی براش هست؟ مثلاً روشی که بتونه گرم مزاج تر بشه؟

8. hanieh1117 نوشته است: خوب حالا یک نفر بدونه که سرد مزاجه. راه حلی براش هست؟ مثلاً روشی که بتونه گرم مزاج تر بشه؟

اصولا درمان سردمزاجي در خانم‌ها اغلب شامل درمان‌هاي غيردارويي است، هرچند در برخي موارد از درمان دارويي نيز در افرادي تحت‌نظر متخصصان مربوطه مي‌توان بهره برد. فرآيند درمان سردمزاجي در خانم‌ها عموما شامل استفاده از روش‌هاي صحيح در شيوه زندگي و ارتباط با همسر است. تعديل و تغيير شيوه زندگي شامل ورزش مرتب، استراحت کافي، روش‌هاي کنترل استرس و اجتناب از مصرف سيگار يا ساير مواد مخدر،تغذیه ی مناسب و .... است. همچنين مي‌توان از روش‌هاي تقويت ماهيچه‌هاي لگن با استفاده از روش Kegel بهره برد. در اين روش فرد ماهيچه‌هاي لگن خود را سفت مي‌کند به طوري که انگار مي‌خواهد جلوي ادرار کردن خود را بگيرد و تا پنج مي‌شمرد سپس خود را شل کرده و مجددا تکرار مي‌کند.

روش‌هاي ديگر مورد استفاده عبار‌ت‌اند از: توجه به مسايل پزشکي و روان‌شناختي زمينه‌اي که مي‌توانند در ارتباط با ناتواني جنسي باشند مانند بيماري‌ افسردگي، اضطراب، ساير بيماري‌هاي عصبي، بيماري ديابت، بيماري‌هاي قلبي عروقي، جراحي‌هاي لگني و سرطان‌ها و مشکلات تيروييدي و... همچنين توجه به عوامل ديگر مانند بالا رفتن سن، حاملگي، يائسگي و داروهايي که مي‌توانند بر زندگي جنسي فرد تاثير بگذارند، مي‌تواند در رفع مشکل موثر افتد. درمان‌هاي دارويي از جمله استفاده از استروژن، پروژسترون در افرادي که دچار مشکلاتي در ارتباط با اين دو هورمون مهم زنانگي‌اند استفاده مي‌شود. هرچند استفاده از تستوسترون که يک هورمون مردانه است توسط سازمان غذا و داروي آمريکا تاييد نشده است، به‌صورت موردي در برخي افراد تجويز مي‌شود. استفاده از داروهاي سيلدنافيل و تادالافيل نيز در خانم‌هايي که دچار عوارض جنسي ناشي از مصرف داروهاي ضدافسردگي شده‌اند غيرمرسوم نيست.

دارويي به نام تيبيولون که توسط سازمان غذا و داروي آمريکا تاييد شده است و براي درمان پوکي استخوان استفاده مي‌شود، در يک مطالعه جديد در افزايش ميل جنسي موثر بوده است. اما مهم‌ترين نکته اين است که هرگز نبايد به توصيه افراد ناآگاه از درمان‌هاي دارويي يا غير دارويي استفاده کرد استفاده از هر نوع دارويي براي درمان اختلالات جنسي بايد توسط يک درمانگر مشکلات جنسي (در ایران متخصص زنان) باشد که در اين خصوص تخصص دارد و بايد حتما منحصر به فرد و پس از بررسي تجويز شود.

در درمان سرد مزاجی یه خانوم خودش و البته بیشتر از خودش همسرش تاثیر داره اگه اقایی به مسایل نظافت و بهداشت شخصی خودش ، تمکین همسر،روحیات همسر و ... اهمیت بدن مشکل سرد مزاجی برای همسرشون یا ایجاد نمیشه و یا اگه مشکل زمینه ای نباشه رفع میشه .فراموش نکنیم خريد وسايل آرايش ، لباس نو و متنوع ، تغيير رنگ مو و ظاهرو سر وصورت و...
    در گرم کردن خانومها و افزایش رغبتشون به مقاربت با همسرانشون تاثیر داره ،رفتار آدمي تابع روحيات اوست و روحياتش تابع عوامل محيطي است كه از طريق گوش و چشم و ... به فكر او راه مي يابد.شايد باور نكنيد كه تغيير لباس و وضع ظاهري بدن و خانه تا چه اندازه در روحـيـه زنـان مـؤثر است .بيشتر آنان آن قدر كه از اين عناصر تاءثير مي پذيرند از چيز ديگر متاءثر نمي شوند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 14 کاربر ديگر
  9. بغیر از توضحیاتی که asila داد نوع تغذیه هم در افزایش میل جنسی موثر هستش مثل خوردن پیاز یا زنجفیل یا دارچین عرق رازیانه تخم کدو بادوم  و مخصوصا افشرده گل سرخ و... که به راحتی  از داروخانه قابل تهیه است در گرم شدن موثر و خوردن چیزهایی مثل چای  و چیزهای کافئین دار و عرق کاسنی و...در سرد شدن موثر هست که تمام خوراکی های موثر رو میشه از عطاری ها پرسید

تشکر شده توسط : 7 کاربر
  10. سلام
    من طع سردی (سرد مزاجم). آیا این مورد در تعیین جنسیت فرزنم نقش دارد ؟ و اگر دارد برای صاحب پسرشدن چه باید کرد؟
    ممنون.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  11. tabassomkhantab نوشته است: سلام
    من طع سردی (سرد مزاجم). آیا این مورد در تعیین جنسیت فرزنم نقش دارد ؟ و اگر دارد برای صاحب پسرشدن چه باید کرد؟
    ممنون.

عوامل زیادی رو تعیین جنسیت فرزند تاثیر داره که یکی از اونها نوع مزاج هست.یکی دیگه نحوه ورود منی از طریق مرد هستش که در تعیین جنسیت نقش بیشتری داره  اما خوردن کاسنی برای پسر دار شدن هم موثر هست

12. ryhaneh_2 نوشته است: کلا برا ی تشخیص سرد مزاجی و گرم مزاجی 5فاکتور کلی وجود داره که این نسبی است و با تغییر نوع غذا و فعالیتها عوض میشه

در مورد سوال دومتون هم اگر بتونن به توافق برسن و کسی که سرد هست با تغذیه مناسب مزاجش رو گرمتر و همچنین کسی که گرم هست سرد تر بکند

دوست عزیز منو یه کم متعجب کردید
    من آدمی هستم که کاملا پوست سفیدی دارم و بهترین علاقه ام خوردن شیرینی و شکلات هست. اصلا هم آدم لاغری نیستم ولی تقریباً هر روز میل به برقراری رابطه جنسی دارم
    آیا میشه به خاطر مطالب اول که گفتم قضاوت کرد که آدم سرد مزاجی هستم؟ یا به خاطر میل جنسی ام نتیجه گرفت که گرم مزاجم؟!

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  13. kimiya_mf نوشته است:
    ryhaneh_2 نوشته است: کلا برا ی تشخیص سرد مزاجی و گرم مزاجی 5فاکتور کلی وجود داره که این نسبی است و با تغییر نوع غذا و فعالیتها عوض میشه

دوست عزیز منو یه کم متعجب کردید
    من آدمی هستم که کاملا پوست سفیدی دارم و بهترین علاقه ام خوردن شیرینی و شکلات هست. اصلا هم آدم لاغری نیستم ولی تقریباً هر روز میل به برقراری رابطه جنسی دارم
    آیا میشه به خاطر مطالب اول که گفتم قضاوت کرد که آدم سرد مزاجی هستم؟ یا به خاطر میل جنسی ام نتیجه گرفت که گرم مزاجم؟!

فاکتورهای فوق بطور علمی نیستند مثلاً رنگ پوست اصلاً نمیتونه مزاج دیگران رو معلوم کنه.
    علاقه به ترشی یا شیرینی جات صرفاً تمایل افراد به خوردن اونها رو نشون میده و ربطی به سرد و گرم مزاجی نداره.
    ولی در مورد شما چون هر روز میل به برقراری رابطه جنسی دارید یعنی اینکه گرم مزاجید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید