شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده ی بیش از 2بار از اچ دی دری ک سیکل پریود

1. سلام... من یه سوال داشتم. خیلی هم گیج شدم. مطالب سایت خوب بود اما جواب سوالمو نگرفتم
    اول اینکه من همون روز که رابطه ی جنسی داشتم بلافاصله 2 تا قرص اچ دی و 6 ساعت بعد 2 تا دیگه خوردم. اما چون بهم حالت تهوع شدید می داد دیگه نخوردم. تا پس فرداش ( یعنی کمتر از 72 ساعت ) 2تا دیگه خوردم.
    می خواستم بدونم تاثیر داشته یا اشتباه کردم؟؟ Sad
    یه چیز دیگه اینکه تو یه سیکل پریود یه بار بیشتر استفاده ازین کنتراسپیو ها مجاز نیست ، من دوبار استفاده کردم. حالا چی میشه؟ همینجوری دفعه ی قبل 23 روز پریودم عقب افتاده بود.
    قرص جلوگیری غیر از اینا نیست که اینقدر حالت تهوع نداشته باشه؟ Sad Sad

2. Maryam1990 نوشته است: سلام... من یه سوال داشتم. خیلی هم گیج شدم. مطالب سایت خوب بود اما جواب سوالمو نگرفتم
    اول اینکه من همون روز که رابطه ی جنسی داشتم بلافاصله 2 تا قرص اچ دی و 6 ساعت بعد 2 تا دیگه خوردم. اما چون بهم حالت تهوع شدید می داد دیگه نخوردم. تا پس فرداش ( یعنی کمتر از 72 ساعت ) 2تا دیگه خوردم.
    می خواستم بدونم تاثیر داشته یا اشتباه کردم؟؟ Sad
    یه چیز دیگه اینکه تو یه سیکل پریود یه بار بیشتر استفاده ازین کنتراسپیو ها مجاز نیست ، من دوبار استفاده کردم. حالا چی میشه؟ همینجوری دفعه ی قبل 23 روز پریودم عقب افتاده بود.
    قرص جلوگیری غیر از اینا نیست که اینقدر حالت تهوع نداشته باشه؟ Sad Sad

روش اورژانسی رو کاملا غلط انجام دادید سری دوم باید 12 ساعت بعد مصرف میشد
    با توجه به مصرف بیش از حد قرص امکان بارداری نیست و به احتمال تعویق در پریودتون خواهید داشت
    قرص یاسمین هم کمترین عوارض رو دارا میباشد
    بهتره روش پیشگیریتون رو عوض کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  3. انواع قرص های پیشگیری از بارداری شامل موارد زیر است:
    1- قرص های ترکیبی:
    اکثر قرص های ضد بارداری خوراکی حاوی یک استروژن و یک پروژستین در مقادیر مختلف هستند که به این قرص ها، مختلط یا مرکب می گویند که به دو شکل زیر وجود دارند:
    الف)قرص منو فازیک(یک مرحله ای):
    میزان هورمون در این ترکیب در تمام دوره ثابت است.
    قرص های مرکب موجود در ایران عبارتند از:
    - LD (Low dose) : در هر بسته تعداد 21 قرص زرد رنگ قرار دارد.
    -HD (High dose) : در هر بسته تعداد 21 عدد قرص سفید رنگ قرار دارد. میزان استروژن موجود در این قرص ها بالاتر از میزان آن در LD است.
    ب)قرص هایی مولتی فازیک:
    میزان هورمون در این ترکیب در طول دوره متغیر است و به نام های بی فازیک و تری فازیک (قرص های سه مرحله ای ) شناخته می شوند. هدف از تولید این ترکیبات، کاهش مقدار پروژستین کل مصرفی در هر سیکل، بدون از بین رفتن اثر قرص های ضد بارداری است. کاهش دوز پروژستین با شروع یک دوز پایین پروژستین و سپس افزایش آن در بقیه ی سیکل ادامه می یابد.
    این قرص ها در جلوگیری از حاملگی بسیار کارآمد هستند و به دلیل کاهش تغییرات متابولیک مربوط به پروژستین، عوارض جانبی آن کاهش می یابد.
    در قرص های بی فازیک، میزان استروژن ثابت است و مقدار پروژستین در 10 روز اول کم است و در 11 روز دوم افزایش می یابد. اما در قرص های تری فازیک دوز استروژن ممکن است ثابت نگه داشته شود یا به طور موقت در بقیه دوره افزایش یابد.
    با وجود این مزایا، فرآورده های تری فازیک معایب مشخصی نیز دارند. این معایب عبارتند از:
    * سردرگمی به علت چند رنگ بودن (این قرص ها به رنگ های نارنجی، زرد و سفید هستند.)
    * خونریزی یا لکه بینی در حین مصرف
    * عدم انعطاف پذیری به علت مشکل بودن مصرف دوز دو برابر، در صورت فراموش کردن مصرف قرص.
    با وجود این، حتی زنان نوجوان هم به خوبی این قرص ها را می پذیرند.
    2- قرص های متوالی یا پی در پی
    این قرص ها شامل دو نوع قرص در هر بسته بندی هستند یک نوع آنها شامل استروژن خالی است که از روز پنجم قاعدگی به مدت 16-15 روز مصرف می شود.
    از مزایای این قرص ها تشابه هورمونی آن با فیزیولوژی طبیعی است و میزان موفقیت آن 99- 98 درصد بوده است.
    3- قرص های Minipill
    این قرص ها فقط پروژستین دارند که روزانه مصرف می شوند. در این نوع قرص، قطع مصرف آن وجود ندارد و در دوران شیردهی و در مواردی که منع مصرف قرص های ترکیبی وجود دارد، مفید است.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید