شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

رفتن به صفحه : 1   

آرشیو سوالات آنالیز و بررسی آزمایش اسپرم - 1

1. barbod1358 نوشته است: با سلام،
    31 ساله هستم و 1.5 سال از ازدواجم می گذرد.
    نتیجه آزمایش اسپرمم را در زیر آورده ام.
    اگر ممکن است برایم تفسیرش کنید. پیشاپیش ممنونم.
    volume        3.3
    viscosity   normal
    pH           8
    liquefaction time  30 min
    sperm count-ml         27
    abnormal forms           9
    motility         57
    w.b.c-hpf       rare
    r.b.c-hpf       rare
    epithelial cells       few
    juvenil sperm       rare

سلام
    دوست عزیز آزمایش شماکاملا نرماله و هیچ مشکلی نداری، بهتره خانمتون رو مورد بررسی دقیق قرار بدید.    موفق باشید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    ولی دوست عزیز پزشکم حسابی منو ترسوند و گفت تعداد اسپرمها فوق العاده کم هستش و کمبود شدید ویتامین و پروتئین دارم و برای بچه دار شدن احتمالا" به مشکل بر خواهم خورد.

3. barbod1358 نوشته است: سلام
    ولی دوست عزیز پزشکم حسابی منو ترسوند و گفت تعداد اسپرمها فوق العاده کم هستش و کمبود شدید ویتامین و پروتئین دارم و برای بچه دار شدن احتمالا" به مشکل بر خواهم خورد.

سلام تعداداسپرم بين 20 تا 60 ميليون در ميلي ليتر متغير است وبسته به ازمايشگاهه كه رفتيدكمي فرق ميكند اما 20 حداقل است.البته دادن اين ازمايش شرايطي دارد مثل:چند روز قبل از ازمايش نزديكي نباشد.نمونه در ازمايشگاه گرفته شود يا سريع برده شود و...احتمالا منظور پزشكتان sperm countبوده كه خيلي بالا نيست ولي حداقل نرمال را دارد بهترين مثاوران در اين زمينه متخصصين اورولوژيست هستند بهتر است به 1 متخصص ديگر هم نشان دهيد بقيه ي ازمايشتان هم نرمال است
    موفق باشيد

4. با سلام

من واریکوسل داشتم عمل کردم واز قبل عمل تا3 ماه بعدعمل قرص ویتامینE ،کلومیفن و ویتامین C مصرف میکردم(تاحدودا4ماه پیش)
    3ما
    ه بعد عمل کیفیت اسپرمم خوب شد تعداد 85 تحرک 50% و شکل نرمال 34%

که خوشبختانه بعد از5 ماه بعد عمل بچه دار شدیم و خانمم الان 2 ماه بارداره

دکتر بهم 3 ماه پیش گفت دیگه قرص قرص نخور و من هم نخوردم اما علیرغم اینکه بچه دار شدیم اما آزمایش اسپرمی که هفته ی قبل دادم کیفیت اسپرمم خیلی پایین اومده

تعداد 36 تحرک 36% و شکل نرمال 24% ،خواستم سوال کنم که چرا این اتفاق افتاده ؟ بخاطر نخوردن قرصهاست ؟ باید دوباره قرص بخورم؟ دوباره به حالت عادی برمیگرده یا نه؟ ویا اینکه ممکنه هنوز واریس داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. باتشكر .ميشه لطفا بگيد جواب اين آز اسپرم چيست ؟مشكلي نداره؟

volume                       2.5
    color                       milky
    liquefaction               45
    viscosity                     many     normal men    moderate
              ph                                    8
    sperm count                    80
    abnormali forms                  0
    motility                   70
    rapid progression                 80
    slow  progression                  10
    no progressive  motility                     10
    w.b.c                     3-4
    r.b.c                         0-1
    ep.cell                           3-4

6. 0060 نوشته است: با سلام

من واریکوسل داشتم عمل کردم واز قبل عمل تا3 ماه بعدعمل قرص ویتامینE ،کلومیفن و ویتامین C مصرف میکردم(تاحدودا4ماه پیش)
    3ما
    ه بعد عمل کیفیت اسپرمم خوب شد تعداد 85 تحرک 50% و شکل نرمال 34%

که خوشبختانه بعد از5 ماه بعد عمل بچه دار شدیم و خانمم الان 2 ماه بارداره

دکتر بهم 3 ماه پیش گفت دیگه قرص قرص نخور و من هم نخوردم اما علیرغم اینکه بچه دار شدیم اما آزمایش اسپرمی که هفته ی قبل دادم کیفیت اسپرمم خیلی پایین اومده

تعداد 36 تحرک 36% و شکل نرمال 24% ،خواستم سوال کنم که چرا این اتفاق افتاده ؟ بخاطر نخوردن قرصهاست ؟ باید دوباره قرص بخورم؟ دوباره به حالت عادی برمیگرده یا نه؟ ویا اینکه ممکنه هنوز واریس داشته باشم؟؟؟؟؟؟؟

دوست عزيزاين قرصها هيچ وقت هميشگي تجويز نميشوند وشما بهتر است دوباره به متخصص اورولوژي مراجعه كنيد تااز نظر واريكوسل مجددبررسي شويد باردار شدن خانمتونو هم بهتون تبريك ميگم واميدوارم بارداري موفقي داشته باشند

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. asman55

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام ، اصطلاح  azospermia یا azoospermia باواحد میلیون ( یا ده میلیون ) در آزمایش اسپرم که همه ی قسمت های آن نرمال باشند چه معنایی دارد ؟

8. asman55 نوشته است: با سلام ، اصطلاح  azospermia یا azoospermia باواحد میلیون ( یا ده میلیون ) در آزمایش اسپرم که همه ی قسمت های آن نرمال باشند چه معنایی دارد ؟

ازواسپرم يعني فقدان ونبود اسپرم در مايع مني ونبايد مثبت باشه

9. asman55

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام

1- آیا اسپرم با حجم ده میلیون  را می توان با چشم غیر مسلح در مایع منی مشاهده کرد؟

2- چه طوری می توان حرکات اسپرم رادر زیر میکروسکوپ  مشاهده کرد؟(طرز استفاده آن را بگویید )

( با تشکّر )

10. ddddd نوشته است: باتشكر .ميشه لطفا بگيد جواب اين آز اسپرم چيست ؟مشكلي نداره؟

volume                       2.5
    color                       milky
    liquefaction               45
    viscosity                     many     normal men    moderate
              ph                                    8
    sperm count                    80
    abnormali forms                  0
    motility                   70
    rapid progression                 80
    slow  progression                  10
    no progressive  motility                     10
    w.b.c                     3-4
    r.b.c                         0-1
    ep.cell                           3-4

با سلام
    آزمایش شما خیلی خیلی خوبه و هیچ مشکلی هم نداره ، موفق باشید

11. asman55 نوشته است: با سلام

1- آیا اسپرم با حجم ده میلیون  را می توان با چشم غیر مسلح در مایع منی مشاهده کرد؟

2- چه طوری می توان حرکات اسپرم رادر زیر میکروسکوپ  مشاهده کرد؟(طرز استفاده آن را بگویید )

( با تشکّر )

نه دوست عزيز نميتوان ديدومشاهده اون نياز به تخصص ازمايشگاه ووسايل خاص داره

12. asman55

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام علیکم                                            

آزمایش زیر را تحلیل کنید؟ ( با تشکر)

Volume : 2.5                 Liquefaction : 30            Viscosity :Moderate             PH : 7.8  

Total Sperm Count :  Azospermia  10*6/ml (20_80)                                            l

13. asman55 نوشته است: سلام علیکم                                             

آزمایش زیر را تحلیل کنید؟ ( با تشکر)

Volume : 2.5                 Liquefaction : 30            Viscosity :Moderate             PH : 7.8  

Total Sperm Count :  Azospermia  10*6/ml (20_80)                                            l

باسلام

اطلاعات کامل آزمایش را باید بنویسی تا بشه نظر داد، از قبیل تحرک، مورفولوژی،....

درمورد تعداد هم متوجه نشدم چنده 10.6 است ؟؟؟ یا 60 که اگه 60 باشه خیلی خوبه

14. سلام لطفا این آزمایش رو  هم تفسیر کنین ولی خواهشن اونایی که سر رشته دارن جواب بدن اگه آقای دکتر خودش جواب بده که نور علی نور میشه :
    volume:1.6     appearance:milky      collection:25 ml      liquefaction:normal      visoosity:normal          ph:7.5       wbc:n.a

مرسی ممنون از لطفتون فقط بی زحمت زئد زود جواب بدین بازم ممنون .

15. لطفا این ازمایش را تحلیل کنیدvolume 3cc    viscosity  increased    color  opague gray      count per ml  52*10^6      motility  60%    semimotility  15%   non motility  25%      rbc  0_1       wbc   0_1         abnormal forms  10%        ph    alk

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 6
رفتن به صفحه : 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید