شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کیست 5 سانتی در تخمدان

1. سلام.خانمی متاهل و 29 ساله هستم.2 سال است ازدواج کرده ام. 5 سال پیش کیست تخمدان تقریبا 5 سانتیمتری در هردو تخمدان داشتم و دکتر معالج لاپراسکوپی انجام داد.از 3 ماه بعد از عمل جراحی هر 3 یا 4 ماه یکبار سو نوگرافی انجام دادم و هر بار کیست داشتم. چند ماه قرص LD و چند بار هم آمپول DEFERLIN زدم ولی خوب نشد .آخرین سونوگرافی تیر ماه 1389 انجام شد و باز هم کیست داشتم تا اینکه هفته پیش پس از 3 ماه مصرف مارولون (تیر 90) سو نوگرافی انجام دادم و کیست نداشتم ولی دکتر معالجم معتقد است تخمدان من کیست زاست و چون عمل جراحی هم انجام دادم حتما باید بچه دار شوم ولی ما فعلا بچه نمی خواهیم. لطفا راهنمایی کنید که چگونه از بروز کیست جدید جلو گیری کنم و آیا واقعا احتمال نازایی دارم. با تشکر

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    درمان ایده آل کیست های تخمدان به میزان سن، اندازه کیست (و تغییر اندازه) و ظاهر کیست بستگی دارد.
    کیست تخمدان در صورتی باعث نازایی میشه که با دارو درمان نشه و انقدر بزرگ شده باشه که با جراحی پزشک مجبور به قطع کامل تخمدان بشه که در اون صورت بازهم اگه فقط 1 تخمدان خارج بشه 50% احتمال بارداری کم میشه.

پیشگیری بدون استفاده از دارو برای کیست تخمدان وجود ندارد. افرادی که از قرصهای ضد بارداری استفاده می کنند، کمتر دچار کیست تخمدان می شوند.
    همچنین گفته شده در حاملگی و شیردهی به علت مهار فعالیت تخمدان، كیست های تخمدان كمتر مشاهده می شود و اگر هم وجود داشته باشد در دوره بارداری و شیردهی خود به خود پس رفت پیدا می كند. معمولاً خانم هایی كه دیر ازدواج می كنند و دیر حامله می شوند، بیشتر در معرض این كیست ها قرار می گیرند.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید