شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اثر جانبی فلوکستین در میل جنسی

1. با سلام خدمت همه دوستان
    چندی پیش به دلیل درد در هر دو دستم که از گردن شروع می شد و تا نوک انگشتانم ادامه پیدا می کرد به دکتر مراجعه کردم. بعد از انجام یکسری آزمایشات مفصل دکتر تشخیص داد که مشکل جسمی وجود نداره. گفت علت درد عصبی هست و همینطور بهم داروهای ضدافسردگی(کپسول فلوکستین20) داد. بعد از مصرف 15-16 کپسول دچار اختلال در کارکرد جنسی شده ام. به این معنی که میل جنسی ام کم نشده اما اصلا موفق نمیشم ارضا بشم.
    این موضوع هم من و هم همسرم رو آزار میده به همین دلیل تقریبا یک هفته اس که دارو رو قطع کردم!
    می خواستم بدونم آیا اختلال در کارکرد جنسی از آثار جانبی حتمی فلوکستین هست؟ داروی جایگزینی وجود داره که این اثر جانبی رو نداشته باشه؟ اصلا به نظرتون تشخیص دکتر درست بوده؟!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. سلام
    گردن دردهایی که حتی به نوک انگشتان هم سرایت می کند ناشی از ناراحتی اعصاب است.
    در مراحل خفیف فقط گرفتگی عضلات گردن وجود داره. درصورت عدم تسلط بر اعصاب، درد به ناحیه کتف، بازو و انگشتان هم سرایت می کنه.
    بیشترین علت گرفتگی عضلات گردن همون ناراحتی اعصابه و همین به تنهایی باعث تغییر در رفتار جنسی میشه.
    برای تسکین درد و برطرف شدن گرفتگی عضلات گردن، با نظر پزشک از قرص ناپروکسن هم استفاده می کنند ولی این دارو نباید بدون تجویز پزشک مصرف شود.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. kimiya_mf نوشته است: با سلام خدمت همه دوستان
    چندی پیش به دلیل درد در هر دو دستم که از گردن شروع می شد و تا نوک انگشتانم ادامه پیدا می کرد به دکتر مراجعه کردم. بعد از انجام یکسری آزمایشات مفصل دکتر تشخیص داد که مشکل جسمی وجود نداره. گفت علت درد عصبی هست و همینطور بهم داروهای ضدافسردگی(کپسول فلوکستین20) داد. بعد از مصرف 15-16 کپسول دچار اختلال در کارکرد جنسی شده ام. به این معنی که میل جنسی ام کم نشده اما اصلا موفق نمیشم ارضا بشم.
    این موضوع هم من و هم همسرم رو آزار میده به همین دلیل تقریبا یک هفته اس که دارو رو قطع کردم!
    می خواستم بدونم آیا اختلال در کارکرد جنسی از آثار جانبی حتمی فلوکستین هست؟ داروی جایگزینی وجود داره که این اثر جانبی رو نداشته باشه؟ اصلا به نظرتون تشخیص دکتر درست بوده؟!

سلام،
    اختلال عملکرد جنسی می تواند به دلیل فلوکستین باشد و کلا داروهای SSRI که فلوکستین هم جزو آنهاست این عارضه جانبی را دارند. با توجه به اینکه پزشم معاینات و آزمایشهای لازم را انجام داده پس نمی توان تشخیص را زیر سوال برد. داروهای ضد افسردگی از دسته های دیگر وجود دارند که این عارضه را ندارند، برای تجویز این داروها با پزشکتان مشورت نمایید.

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید