شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قابلیت بازگشت وازکتومی 5 سال پیش

1. باسلام .آقای دکتر شما در مورد وازکتومی خیلی عالی توضیح دادین ولی در مورد باز کردنش فقط نوشتین که عمل سخت وپر هزینه ای است.من می خوام از شما بپرسم که اگر آقایی 32ساله پنج سال پیش وازکتومی انجام داده باشه آیا قابل برگشت هستش؟تاچند درصد حدودا چقدر هزینه می بره وآیا روش دیگری برای بچه دار شدن هستش البته با اسپرم همان فرد خیلی ممنونم .لطفا جواب بدی چون خیلی ضروریه.

2. باسلام، در مورد بازکردن مجرای وازدفران، باتوجه به اینکه به مرور زمان افزایش فشار مجاری اسپرم، به تدریج منجر به تخریب بافت مجاری و لوله‌های اسپرم ساز می شود، رفع عمل انجام شده در وازکتومی و یا همان بارکردن لوله های بریده و بسته شده در وازکتومی عمل دشواری است و درصد موفقیت باز کردن مجدد وازدفران قطعی و ۱۰۰ درصد نیست.

هرچه فاصله زمانی بین انجام وازکتومی و جراحی باز کردن لوله کمتر باشد و تکنیک انجام جراحی بهتر باشد، شانس موفقیت عمل بیشتر خواهد شد.
    بهترین زمان کمتر از ۲ سال فاصله زمانی و در فردی که بیش از ۱۰ سال از وازکتومی گذشته باشد کمترین درصد موفقیت انتظار می‌رود.
    به هرحال شانس موفقیت برای برگشت به حالت اولیه برای مردی که 5 سال از زمان وازکتومی گذشته است 80درصد تخمین زده میشود.

بر خلاف وازکتومی که اقدامی ارزان قیمت، سریع و از نظر تکنیکی آسان می‌باشد، باز کردن آن روشی مشکل، زمان‌بر، و گران‌قیمت است.
    بهترین روش انجام به روش میکروسرجری ( استفاده از میکروسکوپ و بزرگنمایی حین جراحی) است و دقت و ظرافت حین جراحی تعیین کننده می باشد.
    در این روش لوله وازدفران که قطر بیرونی حدود 1/5 میلیمتر و قطر لومن داخلی آن حدود ۱/۰ می‌باشد بوسیله نخ‌های جراحی بسیار باریک که به سختی با چشم قابل مشاهده می‌باشد از طریق دید میکروسکوپی در ۲ تا ۳ لایه، عمل پیوند دو سر لولۀ وازدفران انجام می گیرد

هزینه عمل بستگی به دستمزد پزشک، سابقه پزشک، ویزیتهای بعدی و هزینه کلینیک دارد.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. سلام آقای دکتر
    2 تا سوال دارم جدیدا من 2 مشکل پیدا کردم اول اینکه موقع دفع ادرار ادرا به سمت راست منحرف میشه و دومیش اینه که وقتی انزال صورت میگیره احساس میکنم چیزی مانع خروج منی میشه و منی جهش لازم رو نداره و به سختی و با فشار کم خارج میشه ممنون مسشم توضیح بفرمایین

4. mami_baghi نوشته است: سلام آقای دکتر
    2 تا سوال دارم جدیدا من 2 مشکل پیدا کردم اول اینکه موقع دفع ادرار ادرا به سمت راست منحرف میشه و دومیش اینه که وقتی انزال صورت میگیره احساس میکنم چیزی مانع خروج منی میشه و منی جهش لازم رو نداره و به سختی و با فشار کم خارج میشه ممنون مسشم توضیح بفرمایین

سلام
    دوست عزیز شما باید توسط متخصص اورولوژی معاینه شوید
    اگر این مشکل تازه بوجود آمده احتمال عفونت  و التهاب مجاری ادراری وجود دارد

تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. mami_baghi نوشته است: سلام آقای دکتر

در مورد درمان انحراف ادرار باید بررسی شود خود آلت هم انحراف دارد یا خیر . چون ممکن است در ساعات طولانی دراز کشیده باشید بطوری که باعث خمیدگی آلت شده که در نتیجه منجر به انحراف موقت ادرار میشود و پس از ساعاتی برطرف میشود.
    اما درصورت مشاهده بيماری پيرونی (که منجر به انحراف تدريجي آلت ميشود) درمانهای دارويی مشخصيی برای درمان انحراف آلت پيشنهاد نشده است اما روش جراحي خوب و نسبتا بي خطري براي درمان اين مسئله وجود دارد که Corporeal Plication نام دارد. در اين روش با ايجاد بخيه های طولي "چين دار" روي سپيدلايه (غشاء پوشاننده آلت) در حالت نعوظ مصنوعي (با تزريق دارو در آلت) سعي ميکنند خميدگي آلت را اصلاح کنند. در اين روش با استفاده از نخ نايلون 0-2 در قسمت محدب خميدگي آلت آنقدر فشار می آورند تا خميدگي به حداقل ممکن برسد.

ولی در مورد احساس مانع خروج منی، این نوع انزال می تواند در نتيجه صدمه ديدگي عصب ها و يا ماهيچه هاي زيرگردنه مثانه  (جايي كه مجراي ادرار به مثانه وصل مي شود) اتفاق مي افتد. در لحظه انزال، ماهيچه هاي زير گردنه مثانه منقبض شده و مانع ورود اسپرم به مثانه مي شوند. در نتيجه اسپرم و منی وارد مجرای ادرار شده، به نوك آلت رسيده و به آهستگی خارج می شوند. صدمه ديدگي عصب ها و يا ماهيچه هاي زير گردنه مثانه باعث می شود كه در لحظه انزال، دهانه مثانه بسته نشده و اسپرم به جاي ورود به مجراي ادرار، وارد مثانه شود. در اين حالت هر چند احساس انزال را تجربه می كنید، ولی مقدار ناچيزی به بيرون درز مي كند .
    علت این عارضه می تواند ناشی از اختلال پروستات یا عمل جراحی مربوط به آن، آسیب نخاعی، دیابت، اختلال فشار خون یا موارد دیگری که بر حسب نوع آزمایش معلوم می شود تشخیص داده شود.
    اگر پس از آزمایش در داخل ادرار، اسپرم يافت شود، ممکن است شما انزال معکوس داشته باشید. انجام مقاربت با مثانه پر و در حالت ايستاده و همچنين مصرف برخی از داروها که پزشک تجویز می کند به بسته ماندن دريچه عضلانی مثانه به پيشابراه كمك می‏ كنند.

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  6. باتشکر از دوستان عزیز به نرتون مشکل از پروستات نیست ؟ چون مشکلاتی که

Hamshahri   عزیز نوشتن رو ندارم

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید