شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

اِرب ( قطعی تاندون دست )

1. ali_kh

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    ببخشید مشکلم رو به طور کلی میگم اگه سوالی بود بپرسید ... ممنون
    من زمانی که به دنیا اومدم دکتره با دستهام از شکم مادرم خارجم کرده ( گویا در حال خفه شدن بودم ) و به همین دلیل تاندون دست راستم قطع میشه و تا مدت ها بعد کسی متوجه نمیشه و وقتی که خانواده میفهمن که دست راستم حرکتی نداره میبرنم دکتر و .... عمل جراحی و فیزیوتراپی و ........ تا که مقداری دستم بهبود یافته ولی هنوز هم توی حرکت دادن دستم مشکل دارم به طوری که برای بالا بردن دستم باید یه حالت تکان (در حقیقت کمکش بدم) بدم تا بالا بره ولی توی سطح پایین یعنی تا حدود شکمم مشکلی ندارم . و همچنین در پی چند مرحله جراحیم الان از بالای شونم تا حدود آرنجم عصب بی عصب ! و همچنین خیلی لاغر هست (بقولی پوست و استخوان!!! ) حالا سوالم این هست که برم دنبال درمون امیدی به بهبودی هست ؟ چون که اون موقع گفتن که دیگه از این بیشتر امکان بهبودی نیست !
    و دست چپم هم تاندونش کوتاه شده به طوری که دستم از آرنج راست نمیشه کامل یعنی یه زاویه تقریبا 115 درجه بیشتر راست نمیشه که البته توی حرکت دادنش هیچ مشکلی ندارم و عادیه عادیه و تا حالا هم دنبال درمونش نرفتم . این دستم به نظرتون خوب شدنی هست ؟

ببخشید سرتون رو دردآوردم ( راستش خیلی حالم گرفتس بخاطر این مشکلم چون که روز به روز بزرگ تر میشم و مشکلای دستم نمایان تر ! )
    آها راستی سنم هم 20 سال هست .

پیشاپیش ممنون از راهنماییتون ...

2. درخصوص ترمیم تاندون های آسیب دیده، بستگی به ميزان آسيبی دارد که به بافت‌های دست وارد شده. وقتي صدمه‌ای به اعصاب تاندون‌ها وارد شود برگشت به حالت اوليه دشوار است
    اگر صدمه اوليه شديد باشد بازگشت به حالت اوليه هم ‌طولانی است. ولی اکثراً تا حدود زيادی به حالت اوليه برمی‌گردند. باید امیدوار باشید
    برای معاینه باید به یک جراح ارتوپد یا متخصص جراح پلاستیک ترمیمی مراجعه کنید و با توجه به وضعیت فعلی مشخص میشود با جراحی مجدد آیا امکان بهبودی کامل امکانپذیر است یا خیر
    اگر جراحی نیاز باشد بعد از عمل جراحی اندام فوقانی تا مدتی بی حرکت میشود، سپس حرکات شانه و بازو و تقویت عضلات ناحیه زیر نظر پزشک ارتوپد و فیزیوتراپ الزامی است
    به هرحال از بلند کردن اجسام سنگین اجتناب کنید و فیزیوتراپی برای افزایش دامنه حرکتی و افزایش قدرت عضلات لازم است.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. ali_kh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    مرسی از پاسختون ... ولی اون موقع دکترم گفته بود که فعلا از این بیشتر نمیتونیم کاری کنیم و باید تا زمانی که تقریبا رشد کامل بشه بعد با یه عمل دیگه میشه بهترش کنیم ... با استناد به این حرف میشه گفت که به دلیل اینکه تاندون ها هنوز رشد نداشتن یا ...... نتونستن تا بهبودی کامل پیش برند ؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. علی عزیز سلام.
    من دقیقا از ناحیه دست راست دچار مشکلی شدم که شما توضیح دادید و دقیقا در هنگام تولد. اما بر عکس شما دست چپم سالم است. از همان کودکی زیر نظر اطبا مختلف به فیزیوتراپی پرداختم و یک بار هشت سالگی عمل کردم و انتقال تاندون دادم که اصلا موفقیت آمیز نبود و یک بار هم سال گذشته که مچ دستم را فیوژن ( فیکس) کردم تا بتوانم از انگشتانم استفاده کنم. با تحقیقات گسترده من هنوز علم پزشکی به آن اندازه در زمینه اعصاب دست پیشرفت نکرده که بتوان امیدوار بود به انتقال تاندون و اینگونه حرف ها. من بر عکس شما به جای تفکر به قیافه و ظاهر دستم ( با آنکه دخترم و برایم این مسائل باید مهم تر باشد) به اهداف مهمتری در زندگی ام می اندیشم. از سال گذشته که فیوژن کردم کنار کاردرمانی به ورزش شنا هم پرداختم که بی نهایت در بهبود وضعیت دستم مفید بوده است. حتی می توانم با جرات بگویم که دستم بزرگ هم شده است.
    ناراحت نباشید و به آموختن مهارت های زندگی بپردازید. همه چیز دست نیست.
    راستی تا دو هفته دیگر من وارد 37 سالگی می شوم. به توانایی هایتان فکر کنید نه به نقص جسمی تان........

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. ali_kh

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام فرشته خانوم
    خیلی خیلی متشکرم بابت دلگرمی که بهم میدید ...   
    خدا رو هزار مرتبه شکر گذارم که با این وضعیت توی دوتا شغل نسبتا مشکل که کاملا در تضاد با هم هستند فعالیت دارم (تعمیر موبایل-مکانیک خودرو) و هیچوقت هم ناشکر نیستم ولی خب یه مدته میگم شاید ای ... (که اینم بنا به دلایلی بود که از بیانش معذورم )
    در مورد شنا هم آره منم یه مدت میرفتم واسه یادگیری خیلی خیلی تاثیرش رو احساس میکردم .
    فیزیوتراپی هم به حدی مادرم بردم و آوردم که واسش دوره گذاشتن و فیزیوتراپی رو نشونش دادند ! ولی خب فیزیوتراپی هم تا حدی تونست کمکم کنه ... (خداکنه بتونم به طریقی دل مادرم رو شاد کنم که شاید جبران یکذره از زحماتش باشه     )
    راستی تولد تولد تولدت مبارک بیا شمع ها رو فوت کن که صد سال زنده باشی ...

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید