شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

درمان کیست هموراژیک تخمدان و سونوگرافی

1. با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر

من 22 ساله هستم.170 قد و 53 وزن دارم.متاهل هستم.و 13 فروردین به دلیل دل درد شدید به بیمارستان رفته و تشخیص کیست هموراژیک در تخمدان چپم داده اندبه اندازه 86mm*56mm.میخواستند عمل کنند منتها بخاطر اینکه هنوز بچه نداشتم اجازه ندادم.
    2 دوره قرص دیان35 مصرف کردم که هفته گذشته با انجام سونوگرافی در جای دیگه اندازه کیستاینگونه توصیف شد:
    در تخمدان سمت چپ یک کیست به ابعاد 78*53 mm با ضخامت کاملا ضخیم حداکثر 6 میلیمتر به همراه سپتیشن های نا منظم و ضخیم داخلی و اکوهای شناور قابل رویت است.با توجه به سایز و نمای سونوگرافیک یافته های فوق بیشتر به نفع کیستهای کمپلکس مانند کیست آدنوم ویا کیست شکلاتی در آندومتریوز و یا یک کیست درموئید تخمدانی باشد.معهذا کیست هموراژیک هم برای بیمار مطرح است.توده solid یا cystic در آدنکس راست و مایع ازاد در لگن دیده نشد.
    سری قبل با ظاهر هموراژیک دیده شده بود.

دکترم گفتند کیست زیاد فرقی نکرده و این تفاوت به خاطر دستگاه بوده یعنی اگر همان دستگاه سونو بگیرد اندازه کیستم همان است.الان هم از امشب که 6 شب پریودیم است هر شب 1 استکان رازیانه دم میکنم و یک قرص سیپروترون کامپاند میخورم.مشکلی نیست؟

حالا میخواهم بدانم که کیست من آخر چیست؟
    آیا بدون عمل و لاپاراسکوپی قابل درمان است؟
    من الان از نظر مالی شرایطی ندارم که بخواهم عمل کنم،اگر واقعا نیاز به عمل باشد به تعویق بیفتد مشکلی پیش می اید؟
    یکبار در 11 سالگی عمل اپاندیس هم داشته ام و تابحال کیست نداشتم و تمام پریودهایم هم تاکنون همیشه منظم بوده.
    آیا امکان دارد که دیگر بچه دار نشوم؟
    و آیا شما متخصصی در قم میشناسید که با دارو درمانم کند؟اگر نه در تهران چه کسی را معرفی میکنید؟
    اگر مزاحمتی برای شما ایجاد نمیشود جوابها را به ایمیلم بفرستید.از لطف شما ممنون
    عذرخواهی میکنم بابت سوالهای زیادی که پرسیدم.
    سلامتی و موفقیت روزافزون شما را از درگاه حق خواستاریم.
    با کمال تشکر و سپاس فراوان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. solary نوشته است: با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر

من 22 ساله هستم.170 قد و 53 وزن دارم.متاهل هستم.و 13 فروردین به دلیل دل درد شدید به بیمارستان رفته و تشخیص کیست هموراژیک در تخمدان چپم داده اندبه اندازه 86mm*56mm.میخواستند عمل کنند منتها بخاطر اینکه هنوز بچه نداشتم اجازه ندادم.
    2 دوره قرص دیان35 مصرف کردم که هفته گذشته با انجام سونوگرافی در جای دیگه اندازه کیستاینگونه توصیف شد:
    در تخمدان سمت چپ یک کیست به ابعاد 78*53 mm با ضخامت کاملا ضخیم حداکثر 6 میلیمتر به همراه سپتیشن های نا منظم و ضخیم داخلی و اکوهای شناور قابل رویت است.با توجه به سایز و نمای سونوگرافیک یافته های فوق بیشتر به نفع کیستهای کمپلکس مانند کیست آدنوم ویا کیست شکلاتی در آندومتریوز و یا یک کیست درموئید تخمدانی باشد.معهذا کیست هموراژیک هم برای بیمار مطرح است.توده solid یا cystic در آدنکس راست و مایع ازاد در لگن دیده نشد.
    سری قبل با ظاهر هموراژیک دیده شده بود.

دکترم گفتند کیست زیاد فرقی نکرده و این تفاوت به خاطر دستگاه بوده یعنی اگر همان دستگاه سونو بگیرد اندازه کیستم همان است.الان هم از امشب که 6 شب پریودیم است هر شب 1 استکان رازیانه دم میکنم و یک قرص سیپروترون کامپاند میخورم.مشکلی نیست؟

حالا میخواهم بدانم که کیست من آخر چیست؟
    آیا بدون عمل و لاپاراسکوپی قابل درمان است؟
    من الان از نظر مالی شرایطی ندارم که بخواهم عمل کنم،اگر واقعا نیاز به عمل باشد به تعویق بیفتد مشکلی پیش می اید؟
    یکبار در 11 سالگی عمل اپاندیس هم داشته ام و تابحال کیست نداشتم و تمام پریودهایم هم تاکنون همیشه منظم بوده.
    آیا امکان دارد که دیگر بچه دار نشوم؟
    و آیا شما متخصصی در قم میشناسید که با دارو درمانم کند؟اگر نه در تهران چه کسی را معرفی میکنید؟
    اگر مزاحمتی برای شما ایجاد نمیشود جوابها را به ایمیلم بفرستید.از لطف شما ممنون
    عذرخواهی میکنم بابت سوالهای زیادی که پرسیدم.
    سلامتی و موفقیت روزافزون شما را از درگاه حق خواستاریم.
    با کمال تشکر و سپاس فراوان
    سلام،
    با توجه به شرح حالی که ذکر کردید، وجود این کیست می تواند برایتان مشکل ایجاد کند هم از نظر باروری و هم احتمال پاره شدن و به وجود آوردن شکم حاد. همچنین در صورت انجام عمل جراحی ، با توجه به اینکه نمونه آن برای بررسی به پاتولوژی فرستاده می شود، می توان از نوع آن به طور دقیق اطمینان حاصل نمود و در صورت نیاز درمانهای تکمیلی را اضافه نمود. توصیه من پیگیری و درمان توصیه شده توسط پزشکتان و عدم استفاده از درمانها متفرقه می باشد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید