شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ایجاد تاخیر در پریودی

1. دخترم روز 7 تیر کنکور دارد. اولین روز آخرین پریودی او در اول خرداد بوده و معمولا دوره پریودی او بین 30 تا 37 روز است. چون پریودی او با درد همراه است نگرانم که روز کنکور پریود شود و درد داشته باشد. خواستم ببینم
    1- خوردن قرص مدروکسی پروژسترون شبی 2 عدد از کی باید شروع شود؟
    2- آیا عوارضی مثل سرگیجه و حالت تهوع و یا ضعف و کاهش هوشیاری دارد؟
    3- اگر خوردن قرص ها را شروع کرد و بدلیل داشتن عوارض بالا مجبور به قطع آن شد چه اتفاقی می افتد و چه اثری بر روی وضعیت جسمی و روحی او دارد؟

از آنجا که فرصتی به کنکور نمانده خواهش می کنم که هر چه سریعتر پاسخ دهید.
    با تشکر از لطف و راهنمایی شما

2. s_soheila نوشته است: دخترم روز 7 تیر کنکور دارد. اولین روز آخرین پریودی او در اول خرداد بوده و معمولا دوره پریودی او بین 30 تا 37 روز است. چون پریودی او با درد همراه است نگرانم که روز کنکور پریود شود و درد داشته باشد. خواستم ببینم
    1- خوردن قرص مدروکسی پروژسترون شبی 2 عدد از کی باید شروع شود؟
    2- آیا عوارضی مثل سرگیجه و حالت تهوع و یا ضعف و کاهش هوشیاری دارد؟
    3- اگر خوردن قرص ها را شروع کرد و بدلیل داشتن عوارض بالا مجبور به قطع آن شد چه اتفاقی می افتد و چه اثری بر روی وضعیت جسمی و روحی او دارد؟

از آنجا که فرصتی به کنکور نمانده خواهش می کنم که هر چه سریعتر پاسخ دهید.
    با تشکر از لطف و راهنمایی شما

سلام،
    با توجه به وضعیتی که دختر شما دارد و در این فاصله زمانی من توصیه نمی کنم که از قرص های هورمونی استفاده نمایید. اگر مصرف قرصها را پس از آخرین خونریزی شروع کرده بودید (همانند مصرف برای جلوگیری از بارداری) می توانستید تا زمانی که می خواهید به خوردن قرصها ادامه دهید (مثلا پس از روز کنکور) و سپس آن را قطع کنید تا خونریزی شروع شود. ولی در حال حاضر ممکن است با به هم ریختن تنظیمات هورمونی در این فرصت زمانی کم، فقط عوارض جانبی مثل تهوع و ... را به وجود آورید. به نظر من اگر فقط مشکل درد است و احتمال می دهید که در روز کنکور مشکل ایجاد کنید از 2 - 3 روز قبل از آن، استفاده از داروهای ضد درد NSAID (مثل مفنامیک اسید، ایبوپروفن و ...) را شروع کنید تا درد را به حداقل برسانید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید