شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

کم کاری تییرویید وپرولاکتین

1. سلام اقای دکتر قبلا گفته بودم 5/1یک سال ونیم برای بارداری اقدام کردیم الان بعد از 6ماه که خانمم داستینکس میخورد ازمایش خون رفت پرولاکتین نرمال بود ولیtsh 7/79بود دکتر گفت کم کاری تیرویید داری وقرص لووتیروکسین سدیم 1/روزی نصف قرص 30عدد ایا به خاطر تیرویید پرولاکتین بالا رفته ؟با خوردن این قرصها احتمال بارداری تو این ماه وجود داره ؟الان یک بسته  شو خورده داستینکس هفته ای نصف تا زمانی که قرص میخوره باردار میشه؟ این قرصها مشکلی برای بارداری ایجاد نمیکنه؟

2. سلام من 37 ساله و متاهل و دارای یک فرزند هستم ....از نوجوانی تا الان جوش میزنم یک ماه پیش ازمایش هورمونی دادم پرولاکتین بالا داشتم و کم کاری نیروئید و برام قرص لوتیروکسین روزی یک عدد تجویز کردن ...الان جوشهای صورتم اصلا خوب نشده و اشتهای زیادی هم پیدا کردم که باعث افزایش وزنم شده ...میخواستم بپرسم که میتونم داروی پایین اورنده هورمون پرولاکتین رو استفاده کنم ؟؟؟چون ایران نیستم و دسترسی ندارم به دکترم ممنون میشم راهنمایی کنید اگر مجاز به مصرف هستم لطفا بگید چه قرصی و چه مقدار ؟؟؟؟میزان هورمونم 584بوده ....باز هم ممنونم

3. باسلام
    من آزمايش پرولاكتين دادم78 بود(بالا بود)آزمايش tshدادم7.15 بود كه نرمال آزمايشگاه 5 است دكتر برام داستينكس هفته اي 1عدد تجويز كرده ولي براي تيروئيدم داروئي نداده و گفته است بعدازمصرف قرصها بعد2ماه آزمايش مجددبدهم اگه بازم tshبالا بود دارو براي تيروئيد بدهدماه قبل دوره پريودم 20روز عقب افتاده بود.مي خواستم نظر شما رو بدونم

4. با سلام حدود 4ماه پيش دكتر رفتم وگفت پرولاكتينم بالاست ومدتي بود كه پريوديم قطع شده بود دكتر برام برومو كريپتين با يه قرص تنظيم قاعدگي تجويز كرد استفاده كردم اون مدتي كه قرص تنظيم قاعدگي رو استفاده كردم دو بار بعد از قطع قرص پريود شدم ولي خونريزي خيلي كم بود ولي بعد از اون ديگه پريود نشدم منو راهنمايي كنيد

5. vidaoo نوشته است: سلام من 37 ساله و متاهل و دارای یک فرزند هستم ....از نوجوانی تا الان جوش میزنم یک ماه پیش ازمایش هورمونی دادم پرولاکتین بالا داشتم و کم کاری نیروئید و برام قرص لوتیروکسین روزی یک عدد تجویز کردن ...الان جوشهای صورتم اصلا خوب نشده و اشتهای زیادی هم پیدا کردم که باعث افزایش وزنم شده ...میخواستم بپرسم که میتونم داروی پایین اورنده هورمون پرولاکتین رو استفاده کنم ؟؟؟چون ایران نیستم و دسترسی ندارم به دکترم ممنون میشم راهنمایی کنید اگر مجاز به مصرف هستم لطفا بگید چه قرصی و چه مقدار ؟؟؟؟میزان هورمونم 584بوده ....باز هم ممنونم
    سلام،
    میزان پرولاکتین شما بالاست و می بایست علاوه بر درمان کم کاری تیروئید این مورد هم درمان شود. داروهای پایین آورنده پرولاکتین مشخص هستند؛ بروموکریپتین و داستینکس (کابرگولین). ولی اینکه آیا شما مجاز به مصرف هستید و باید چه میزان مصرف کنید را پزشک معالجتان می بایست مشخص کند. در ضمن در مکانی هم که به سر می برید بعید است که این داروها را بدون تجویز پزشک در اختیارتان بگذارند!

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. manely28 نوشته است: باسلام
    من آزمايش پرولاكتين دادم78 بود(بالا بود)آزمايش tshدادم7.15 بود كه نرمال آزمايشگاه 5 است دكتر برام داستينكس هفته اي 1عدد تجويز كرده ولي براي تيروئيدم داروئي نداده و گفته است بعدازمصرف قرصها بعد2ماه آزمايش مجددبدهم اگه بازم tshبالا بود دارو براي تيروئيد بدهدماه قبل دوره پريودم 20روز عقب افتاده بود.مي خواستم نظر شما رو بدونم

سلام،
    درمان مناسبی برای شما انجام شده است، توصیه های پزشک تان را دنبال کنید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  7. sogol6064 نوشته است: با سلام حدود 4ماه پيش دكتر رفتم وگفت پرولاكتينم بالاست ومدتي بود كه پريوديم قطع شده بود دكتر برام برومو كريپتين با يه قرص تنظيم قاعدگي تجويز كرد استفاده كردم اون مدتي كه قرص تنظيم قاعدگي رو استفاده كردم دو بار بعد از قطع قرص پريود شدم ولي خونريزي خيلي كم بود ولي بعد از اون ديگه پريود نشدم منو راهنمايي كنيد

سلام،
    با توجه به علایمی که دارید به نظر می رسد که درمان به اندازه کافی تاثیر نداشته است و یا مشکل دیگری اضافه شده است؛ به پزشک مراجعه کنید احتمالا می بایست آزمایشها تکرار و یا آزمایشهای جدیدی درخواست شوند.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید