شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مدت زمان قاعدگی

1. سلام
    می خواستم بدونم چرا مدت زمان قاعدگی در افراد مختلف متفاوته یعنی بعضیا 7 روز بعضیا 5 روز و بعضی 3 روزن.
    کدومش طبیعی تره...

2. sagharjon نوشته است: سلام
    می خواستم بدونم چرا مدت زمان قاعدگی در افراد مختلف متفاوته یعنی بعضیا 7 روز بعضیا 5 روز و بعضی 3 روزن.
    کدومش طبیعی تره...

سلام
    تا اونجایی که من می دونم نرمال و طبیعیش 7 روزه که در روزای 3 تا 5 بیشترین مقدارشو داره

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. sagharjon نوشته است: سلام
    کدومش طبیعی تره...

سلام

مدت زمان  3 تا 7 روز برای خونریزی قاعدگی طبیعی است که 70 درصد خونریزی در 2 روز اول رخ می دهد و اگر فردی به طور متوسط یک بسته نوار بهداشتی معمولی در یک سیکل قاعدگی مصرف کند، خونریزی متوسط دارد و اگر بیش از 2 بسته تامپون نیاز دارد، خونریزی او غیر طبیعی است. و در افراد مختلف به دلایل متعدد از جمله  سطوح هورمونی ، نوع تغذیه ، میزان فعالیت ،شرایط روحی و ... این مدت زمان متغیر است اما چیزی که مهمه اینه که  تداوم خونریزی بیش از 7 روز به دلیل مسائلی مانند فیبروم یا میوم زیر مخاطی، آدنو میوز، عوارض حاملگی، تومورها و نامنظمی هورمونی(هیپر منوره) باید بررسی شه .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  4. سلام.من مدت قاعدگیم 7 روزه اما در دو روز اول خونریزیم خیلی زیاد هست و 2 بسته نوار مصرف میکنم و بقیه روزها یک بسته کمتر.آیا مشکل دارم؟

5. bimar2 نوشته است: سلام.من مدت قاعدگیم 7 روزه اما در دو روز اول خونریزیم خیلی زیاد هست و 2 بسته نوار مصرف میکنم و بقیه روزها یک بسته کمتر.آیا مشکل دارم؟

سلام
    دوست عزیز کاملا طبیعیه که میزان خونریزی شما در 2 روز اول قاعدگی زیاد باشه ولی نه در حد 2 بسته تامپون ! البته امکانش هم هست که شما خیلی زود به زود تامپون رو تعویض میکنید !؟ کلا مقدار خونریزی طبیعی معمولا 35 میلی لیترو حداکثر 80 میلی لیتر است.( یک استکان معمولی 80 میلی لیتر ظرفیت دارد.) واگه مقدار خونریزی قاعدگی بیش از 80 میلی لیتر باشه منوراژی نامیده میشه که دلایلش مانند دلایل هیپر منوره است و جز الگوهای خونریزی غیر طبیعی رحمی Abnormal uterine bleeding  محسوب میشه پس اگه به دلیل وسواس شخصی تعداد مصرف تامپونتون زیاد نیست باید سریعا به متخصص زنان مراجعه کنید .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید