شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

میزان احتمال ابتلا به اچ آی وی

1. سلام

راستش سوالی دارم که ذهنم رو مدتیه مشغول کرده

من حدود 4 سال پیش یکبار توی ارایشگاه صورتم رو با ماشین تراش زدم و حینش حس می کردم که اینکار با فشار زیاد انجام شد و صورتم از شدت فشار قرمز شد ولی خونی نیومد!از اون روز ببعد همش فکرای بد به ذهنم میومد تا اینکه مدتی بعد یه غده ی خیلی کوچیک پشت گوشم پیدا کردم که نمی دونم از قبل بودش یا بعد این اتفاق ایجاد شد!
    پیش یکی از مجرب ترین متخصصین گوش و حلق و بینی شهرمون رفتم و وقتی اون غده رو بهش نشون دادم  گفتم میترسم از اون ماجرای ارایشگاه دچار ویروس اچ آی وی شده باشم و وقتی دستش زد بهم خندید و گفت دیگه این سوال رو پیش هیچ دکتری مطرح نکنم و بهم اطمینان داد که این غده میتونه دلایل خیلی زیادی داشته باشه،از خراش مسواک روی لثه گرفته تا بیماری های مختلف؛گفت خیلی از غدد هستن ممکنه تا اخر عمر بنا به بهانه ای متورم باقی بمونه،البته من در کودکی بیماری توکسی پلاسموز رو بخاطر دست زدن به گربه ی مریض گرفتم و طی اون تمام غدد لنفاویم ورم کرد،گفت حتی ممکنه همون غده مونده باشه،یعنی یادگاری اون بیماری باشه،من هیچ علامت دیگه ای جز این یه غده نداشتم،میخواستم ببینم نظر شما آقای دکتر چیه؟

2. این چیزی که عنوان کردید بسیار نشان دهنده این است که حساسیت بی مورد در مورد موضوعی پیدا کردید
    ویروس اچ آی وی یکی از راهای اتنقالش از طریق زخم هستش  اما نه دیگه به این سادگی
    تازه شما میگید صورتتون قرمز شده یعنی حتی خراشم برنداشتید!!!!
    به تشخیص پزشکتون ایمان داشته باشید و از وسواس فکری در این ضمینه پرهیز کنید
    شما مبتلا نشدید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر

3. سلام من همون پونا110 هستم که پیام راجع به ایدز میذاشتم .من پیش یه دکتر رفتم متخصص عفونی البته نتونستم بگم رابطه دهانی بوده گفتم سرنگ رفته ب دستم ایشون ی ازمایش کامل نوشتن و گفتن الان که 5-6 هفته هست اگر چیزی باشه نشون میده.اما شما گفتین نمیده.من اون پسره هم بردم ازمایش hivab+p24=negative)بود. خودمم رفتم باز منفی بود دکتر هم یه ازمایش کامل نوشت که مینویسمش الان.فقط میترسم اخه غدد لنفاوی گردنم یه کم مورم شده گلوردم دارم دارو برای سرما خردگی داد تمام شده اما هنوز خوب نشده و دهنمم زخم میشه ایا اینا نشونه بدیه؟جواب ازمایشم چه طوره؟
    (wbc:6600
    RBC:4.70
    HEMOGOLOBIN:11.6
    HEmatocrite:36.4
    M.C.V:77.4
    M.C.H:24.7
    M.C.H.C:31.9
    Platelets:287
    E.S.R 1 HRS:10)
    وزده بود
    (NEUtrophils:63%
    Lymphocyte:31%
    monocyte:4%
    Eosinophill:2%)
    و
    c Reactive Protein:negative
    و
    HBS-Ag:negative
    hiv(ab+p24):negative
    Anti HCV:negative
    HBC-Ab:negative
    اخرین رابطم22-23 اسفند و قبل از اون هم 28 بهمن .و تاریخ این ازمایشی که نوشتم 1 اردیبهشت بود یعنی تقریبا 5-6 هفته از اخرین رابطم گذشته بود و 8-9 هفته از قبلیش.ایا جواب ازمایش قابل قبول و خوب است بعد از اخرین رابطه همون طور که دکتر به من گفت؟و تورم غدد لناوی و گلو دردم مال سرما خوردگی هست؟این زخم دهنم چی ؟من غذای داغ و نون خشک استفاده میکنم ممکنهاین تورم لپو از داخل به خاطر خراش از اینا باشه؟جای نگرانی هست؟خیلی میترسم بگین که جواب قابل قبوله؟من 3 بار ازمایش ایدز دادم و همه منفی بود ماله اون اقا هم منفی بود با این وجود علایمی که گفتم نگران کننده نیست؟ لبم(LOP) از داخل مثل زمانی که دندان ابسه میکنه باد کرده ی کم .ایا این همه استرس و نگرانی من با توجه ب این مسایل بیهوده است؟

4. poona695_2_2 نوشته است:

سلام من همون پونا110 هستم که پیام راجع به ایدز میذاشتم .من پیش یه دکتر رفتم متخصص عفونی البته نتونستم بگم رابطه دهانی بوده گفتم سرنگ رفته ب دستم ایشون ی ازمایش کامل نوشتن و گفتن الان که 5-6 هفته هست اگر چیزی باشه نشون میده.اما شما گفتین نمیده.من اون پسره هم بردم ازمایش hivab+p24=negative)بود. خودمم رفتم باز منفی بود دکتر هم یه ازمایش کامل نوشت که مینویسمش الان.فقط میترسم اخه غدد لنفاوی گردنم یه کم مورم شده گلوردم دارم دارو برای سرما خردگی داد تمام شده اما هنوز خوب نشده و دهنمم زخم میشه ایا اینا نشونه بدیه؟جواب ازمایشم چه طوره؟
    (wbc:6600
    RBC:4.70
    HEMOGOLOBIN:11.6
    HEmatocrite:36.4
    M.C.V:77.4
    M.C.H:24.7
    M.C.H.C:31.9
    Platelets:287
    E.S.R 1 HRS:10)
    وزده بود
    (NEUtrophils:63%
    Lymphocyte:31%
    monocyte:4%
    Eosinophill:2%)
    و
    c Reactive Protein:negative
    و
    HBS-Ag:negative
    hiv(ab+p24):negative
    Anti HCV:negative
    HBC-Ab:negative
    اخرین رابطم22-23 اسفند و قبل از اون هم 28 بهمن .و تاریخ این ازمایشی که نوشتم 1 اردیبهشت بود یعنی تقریبا 5-6 هفته از اخرین رابطم گذشته بود و 8-9 هفته از قبلیش.ایا جواب ازمایش قابل قبول و خوب است بعد از اخرین رابطه همون طور که دکتر به من گفت؟و تورم غدد لناوی و گلو دردم مال سرما خوردگی هست؟این زخم دهنم چی ؟من غذای داغ و نون خشک استفاده میکنم ممکنهاین تورم لپو از داخل به خاطر خراش از اینا باشه؟جای نگرانی هست؟خیلی میترسم بگین که جواب قابل قبوله؟من 3 بار ازمایش ایدز دادم و همه منفی بود ماله اون اقا هم منفی بود با این وجود علایمی که گفتم نگران کننده نیست؟ لبم(LOP) از داخل مثل زمانی که دندان ابسه میکنه باد کرده ی کم .ایا این همه استرس و نگرانی من با توجه ب این مسایل بیهوده است؟

سلام . چقدر شما وسواس داريد !! خيالت راحت باشه وقتي پسر اچ آي وي منفيه امكان نداره شما ايدز بگيريد ضمن اينكه ازمايش خودت هم بعد از 8-9 هفته منفي بوده ضمنا هپاتيت بي و سي هم نداري . تورم غدد لنفاوي رو خودت نميتوني تشخيص بدي پزشك بايد معاينه كنه زخم دهان و گلودرد هم به بيمارهاي مختلفي ميتونه مرتبط باشه كه بايد پزشك معاينه كنه وتشخيص بده خلاصه هر چه كه هست ايدز نيست

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. عزیزان پس بنظرتون اون غده ی پشت گوشم چه دلیلی می تونه داشته باشه؟احساس می کنم هر از گاهی کوچیک بزرگ میشه البته بزرگشم خیلی کوچیکه.

6. polite_boy نوشته است: عزیزان پس بنظرتون اون غده ی پشت گوشم چه دلیلی می تونه داشته باشه؟احساس می کنم هر از گاهی کوچیک بزرگ میشه البته بزرگشم خیلی کوچیکه.

سلام،
    همانطور که پزشکتان گفته بود علل مختلفی می توان باعث بزرگ شدن غدد لنفاوی پشت گوشی شوند، اگر برای چندین ماه این مشکل ادامه پیدا کرد تنها راهی که بتوان علت آن را مشخص کرد بیوپسی از آن می باشد.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید