شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

قرمزی پس از لیزر

1. navak

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با عرض سلام و خسته نباشید خدمت آقای دکتر و تشکر بابت سایت مفیدتون
    بیست روزه صورتمو به خاطر فرو رفتگیهای ناشی از جوش توسط متخصص پوست لیزر co2 کردم . چون به روشهای دیگه جواب نداده. هنوز پوستم قرمزه میدونم تا یکی دو ماه این مسئله طبیعیه ولی نگرانیم از این بابته که میترسم جاش به صورت لک باقی بمونه چون از عوارض احتمالی این روش ایجاد لک میباشد البته خیلی مراقبت میکنم و در معرض آفتاب قرار نمیگیرم دو هفته بیرون نرفتم الانم که بیرون میرم کلی ضد آفتاب و ماسک میزنم. میخواستم خواهش کنم اگه شما اطلاعاتی راجع به کارائی این روش دارین در اختیارم قرار بدین. پوستم سفید مایل به گندمیه. آیا برای کار با کامپیوتر هم نیاز به ضد آفتاب هست ممنون

2. دوست عزیز لیزر معمولی انجام دادین یا لیزر فراکسل؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. navak

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ترکیب لیزر co2 و فراکسل

4. دوست عزیز نگرانی بی مورد نداشته باشید معمولا پاسخ درمانی لیزر مورد استفاده شما بعد از 3 - 4 ماه است و در این مدت پوست مشغول ساخت و ترمیم کلاژن ها هستش

البته قرمزی پوست  به تنظیمات دستگاه و و جلساتی که لیزر انجام میشه هم بستگی داره

سعی کنید خیلی کمتر در معرض اشعه خورشید باشید و از کلاه و ضد آفتاب استفاده کنید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. دوست عزیز من هم لیزر فراکسل رو انجام دادم برای جای جوشهام.بستگی به خوش زخو بودنت داره اما حتما از ضد آفتاب استفاده کن.راستی از این کار راضی بودی؟چند درصد فرو رفتگی ها رو ترمیم کرد؟اصلا عمق جای جوشت چقدر بود؟من بخاطر جای جوشهام اعتماد بنفسم رو از دست داد.

6. navak

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    ضمن تشکر از دوست عزیز آقای drprodr
    دکترم پیشنهاد کرده سه جلسه لیزر کنم. اگه من دو جلسه دیگه لیزر کنم بعد از گذشت زمان مورد نظر(برای ساخت و ترمیم کلاژنها)آیا پوستم صاف میشه یا فقط بهتر میشه؟ چون هنوز تغییر چندانی را حس نمیکنم. عمق فرورفتگیها حدوداً 5/0 میلیمتره و بعضیهاشون شاخی شکلند. فاصله بین جلسات چقدر باشه بهتره؟ میشه در مورد نحوه ی عملکرد این روش توضیح بدین؟ آیا فقط باعث تسریع کلاژن سازی میشه یا لایه برداری هم صورت میگیره؟
    در پاسخ به دوست عزیز خانم sirpico باید عرض کنم که من هنوز یک جلسه است که این کارو انجام دادم و فقط حدود بیست روز میگذره و هنوز نتیجه اش را ندیده ام. به نظر من اگه جای جوشهاتون خیلی عمیق باشه فراکسل به تنهائی خیلی مؤثر نیست و بهتره از روشهای ترکیبی زیر نظر یک پزشک متخصص بهره ببرید.

7. دوست عزیز لیزر CO2 از نوع تخریبی هست  این لیزر اغلب برای درمان ضایعات فرو رفته به کار می رود. اين ليزر با برداشت بسیار ظریف لایه های سطحی پوست با دقت میکرون باعث تحریک قسمتهای تحتانی پوست برای تولید کلاژن و در نتيجه درمان اسكار جوشها مي شوند.
    لیزر فراکسل هم نوعی بین تخریبی و غیر تخریبی هستش که در واقع نوعی مکمل است برای لیزر CO2  که انجام دادین درواقع کشیدگی رو در قسمتهای فرو رفته ایجاد میکنه و باعث سفت شدن اون قسمت میشه
    شما برای نتیجه بهبودی زیاد عجله نکنید معمولا بین 3 – 4 ماه تازه آثار بهبودی رو میتونید ببینید
    برای فاصله زمانی هم 1 ماه بین هر لیزر درمانی باشه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  8. navak

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام
    با توجه به اینکه میگین لایه ها با دقت میکرون برداشته میشن می خواستم بدونم تا چند درصد پوستم بهتر میشه؟ آیا این همه دردسر و هزینه ارزشش رو داره؟البته دکترم فراکسل رو برای فرورفتگیهای کم عمق تر استفاده کرد و co2 رو برای جاهای عمیقتر . آیا میتونم فقط co2 رو انجام بدم ؟ تصمیم گرفته ام وقتی جای قرمزیها به رنگ پوستم شد برای جلسه بعد برم. نظر شما چیه؟ آیا هنوز لازمه کرم ترمیم کننده استفاده کنم؟راستی نگفتین برای کار با کامپیوتر هم لازمه ضد آفتاب بزنم؟
    ممنون از اینکه به سوالام پاسخ میدین

9. navak

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    آیا این کلاژن سازی فقط باعث شادابی و جوان سازی پوست میشه یا فرورفتگیها رو هم خوب میکنه؟ آهااااااااااای یکی جوابمو بده یعنی شما هیچکدومتون تا حالا لیزر نکردین؟؟   اگه کسی سایت مفیدی تو این زمینه سراغ داره به من معرفی کنه خودم که سرچ میکنم فقط با سایتهای تبلیغاتی مواجه میشم.

10. دوست عزیزم راستش باید بگم طی این مدتی که من برای درمان جای جوشهام اقدام کردم 2بار عمل درم ابریژن و 2بار سابسیژن و 1بار هم لیزر رو انجام دادم اما باید بگم درسته عملهای جراحی هم هزینه بیشتری داشت هم درد بیشتری اما نتیجش از لیزر بهتر بود این رو خود پزشکم هم تایید کرد اما اینکه تا چه حد پوستت بهتر میشه باید بگم به فکر درمان 100% نباش اینو من از خیلی از پزشکان پرسیدم اما اگه جلسات لیزر یا جراحی رو مرتب ادامه بدی میتونی به بهبودی 50 تا 60 % فکر کنی من خودم با وجود این چندبار عمل بنا به نظر اطرافیان و خودم بهبودی 30 تا 40 % رو کسب کردم البته این بسته به نوع جای جوشهات داره.بهر امیدوارم تونسته باشم کمکت کرده باشم اگه تو هم اطلاعت جدید و خوبی راجع به درمانهای موفق ویا پزشکان متخصص در این زمینه داشتی ممنون میشم به من هم بگی.

11. navak

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام دوست خوبم sirpico
    منظورت از عمل جراحی سابسیژنه؟راستش من قبل از اینکه لیزر کنم دکتر دیگه ای بهم پیشنهاد کرد اول دو جلسه سابسیِژن و بعدش چهار جلسه فراکسل انجام بدم البته متخصص پوست نبود ولی تجربه درمان مشکلات پوستی را داشت ولی دکتر فعلیم پیشنهادش این بود که لیزر co2و فراکسل را انجام بدم که با دو سه جلسه 60تا70 درصد بهتر میشه. طبق تحقیقات و پرس و جوهای خودم  در حال حاضر موثرترین روش برای درمان این مدل جای جوش لیزر co2است. من هم چند سال پیش 5جلسه میکرو درم ابریژن انجام دادم که فقط در حد حدوداً10 درصد بهبودی حاصل شد ولی دکترم قبلش مدعی بود که تا 70 درصد بهتر میشه! البته این روش اون موقعها تازه باب شده بود و امروزه بیشتر برای جای جوشهای سطحی و چروکهائی که خیلی عمیق نیستن و غیره به کار میره چون فقط با لایه ی سطحی پوست سر و کار داره. خودم میدونم  تا صد درصد خوب نمیشه ولی دوست دارم این ادعای دکترم هم مثل ادعای قبلیش غلط از آب در نیاد و بیشتر می خواستم از تجربه ی دوستان استفاده ببرم .

12. دوست خوبم navak
    منظورم ميکرودرم نبود خود عمل درم ابريژن بود که خيلي عميقتره و در واقع تراشيدن سطح روي پوست هستش.که خيلي هم درد داره اما با تکرارش تا حدودي جاي جوش ها کمتر ميشه.راستش من يه مدتي خيلي دنبال درمان بودم چون اعتماد بنفسم رو از دست داده بودم اما الان بعد اين چند جلسه که کمي بهتر شد اميدوار شدم.البته مدتي هست که ديگه هيچ عملي رو انجم ندادم و فقط از کرمهاي لايه بردار استفاده ميکنم.اما هميشه اميدوارم يه روش جدي و خوب پيدا بشه که بهبودي بيشتري داشته باشه و هزينه اش اصلا برام مهم نيست خيلي خوشحالم از اينکه باهات آشنا شدم و ميتونيم با هم تبادل اطلاعات و مشورت کنيم تو اين زمينه.راستي قرمزي جاي ليزر روي صورتت برطرف شد؟

13. navak

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    این درم ابریژن اثرش از لیزر co2قویتره؟ راستی اثر سابسیژن چطوره؟ جای جوشات خیلی عمیقه؟ مال من از حدود یک متری قابل تشخیصه .لیزر co2 خیلی درد نداره و با استفاده از پماد بیحسی موضعی قابل تحمله. راستش مسئله فقط هزینه اش نیست و اگه به یک روشی اطمینان کامل داشته باشم حاضرم چند برابرشم بپردازم موضوع اینه که ارزشش رو داشته باشه. خوشبختانه این موضوع روی اعتماد به نفس من تاثیری  نداشته آخه همه چیز که فقط ظاهر نیست تو حتماً استعدادهای زیادی داری که میتونی با پرورش اونا اعتماد به نفستو ارتقا بدی ولی خوب شخصاً دوست دارم هر کاری از دستم بر میاد انجام بدم تا ظاهر بهتری داشته باشم چون توی روحیه ام خیلی موثره البته از این جور آدمهائی هم نیستم که دم به دقیقه ظاهرشونو تو آینه چک می کنند و با کوچکترین مشکلی می خوان خودشونو به تیغ جراحی بسپرن. قرمزی صورتم خیلی بهتره و هفته دیگه می خوام برای جلسه ی دوم برم.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید