شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

داغی یا التهاب انتهای مجرای ادرار و درمان!

1. با سلام خدمت همگی

پسری 18ساله هستم!
    مشکل من الان 2ساله که هست وخیلی ازارم میده  و هر چیزی رو خوندم و دکتر هم رفتم اما کسی نمی دونست مشکل چیه  امیدوارم شما بدونید و مدیران اینجارو قفل نکنند!

از مهر ماه سال پیش و از دوسال قبل متداول اتفاق میفته که  انتهای مجرای ادرار من خیلی داغ میشه   و جدیدا هم قسمت پرینه ،   طوری که انگار پیشانی تب کرده ،2-3 ماهی خوب شد اما الان باز برگشته و خیلی اعصابم رو خرد کرده 2سال پیش ، پیشــه یه متخصص(که ناپروکسن داد !!) و پارسال هم پیش فوق تخصص کلیه  هم رفتم اما راه درمان رو متوجه نشدند ! تا 5ماه پیش خود ارضایی می کردم اما 5ماهه که ترک کردم!اما تغییری در روند بیماری نکرد!

تکرر ادرار هم دارم اما نه انچنان که هر 5  دقیق برم دستشویی اما تند تند میرم وادرار زیادی نمی یاد ،هر از گاهی (خیلی کم پیش می یاد)هم قطره ی ادرار از مجرا بیرون  می یاد،چند روزی هم هست که در قسمت پرینه درد خفیفی احساس میکنم(که فکر میکنم شاید به خاطر زیاد نشستنه یا شاید هم از علائم هستش) پارسال  آزمایش خون و سونوگرافی مجاری ادرار و کلیه و بیضه رو دادم که فقط در اون گفته شد که واریکسول خفیف وجود داره!من فکرم به پروستات رفت اما عفونتی که نداشتم ،میشه التهاب پروستات که مزمنــه و  خیلی جاها نوشته که در جوانان خیلی نادرــه و به دکتر هم گفتم که گفت هنوز بچه ای در ضمن با حموم رفتن هم یا بهترمیشه یا فرقی نمیکنه!هیچ گونه زگیل و ...هم ندارم و پوست پوست شدن و..هم وجود نداره ،طبیعی !همچنین از فلفل .هم در غذا استفاده نکردم چند ماهی و همچنین از صابون در حمام استفاده نکردم  اما باز برگشت!

حالا نمیدونم این حالت التهاب در قسمت انتهای مجرای ادرار(چسبیده به بدن)  ودر  خیلی موارد  کم در کل مجرای ادرار و پرینه و بر اثر اونها بیضه ها  چی هست؟!
    در ضمن من تا 2ماه دیگه نمی تونم دکتر برم و گواتر هم دارم البته !
    1-ایا پروستاتیت هستش که تو علایمش من جایی رو نخوندم که باعث داغی و التهاب در قسمت الت یا مجرای ادرار بشه؟!!
    2-با توجه به سنم ممکنه چه چیزهایی باشه؟!!پروستات احتمالش هست؟!!
    3-درمانی داره ؟!حداقل این داغی رو از بین ببرم!

خیلی اذیتم میکنه ممنون میشم رراهنمایی کنید اعصابم رو ریخته به هم، تقریبا داره افسردگی بهم دست میده هر موقع این اتفاق میفته دوست دارم همش گریه کنم !
    از این می ترسم که راه درمانی نباشه و من هم نمی تونم اینو تحمل کنم!

برای بهتر متوجه شدن عکسی از اون قسمتهایی که بیشتر التهاب و داغی وجود داره (که با  رنگ قرمز مشخص شده ) گذاشتم تا بهتر متوجه بشید:

- توجه: تصویر کوچک شده است،
    برای دیدن تصویر در اندازه واقعی روی آن کلیک کنید!

2. من با یک سرچ کوچولو به این نتیجه رسیدم اگه این علایم رو دارین به پزشک مراجعه کنید:
    علائم UTI

شامل:

فشار در قسمت تحتانی لگن

درد یا سوزش حین ادرار کردن

نیاز مکرر یا اضطرار به ادرار کردن

نیاز به دستشویی در شب

ادرار کدر

خون در ادرار

بوی بد یا شدید ادرار

اطفال کم سن با UTI  ممکن است فقط تب داشته باشند، یاحتی اصلاً علامتی نداشته باشند.

سایر علائم شامل:

مقاربت جنسی دردناک

درد آلت مرد

درد پهلو،استفراغ،یا تب و لرز(ممکن است نشانه درگیری کلیه باشد)

تغییرات ذهنی یا گیجی(در افراد مسن،تغییرات ذهنی یا گیجی اغلب تنها علامت یک عفونت سیستم ادراری است؛انتشار احتمالی به خون باید در نظر گرفته شود)

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. من این علائم رو غیر از یک مورد هیچ کدوم ندارم !

4. سلام،
    با توجه به شرح حالی که ذکر کردید، به نظر می رسد شما به پروستاتودینیا (prostatodynia) یا به عبارت دیگر Chronic nonbacterial prostatitis or chronic prostatitis/chronic pelvic pain syndrome مبتلا هستید.
    در این بیماری علایم به صورت درد در ناحیه پرینه بدون وجود علایم عفونت ادراری که بیش از 3 ماه وجود داشته باشد، مشخص می شود. درد ممکن است خفیف و یا شدید و یا حتی ناتوان کننده باشد. درد ممکن است به کمر و رکتوم انتشار داشته باشد و نشستن را سخت کند. علایمی همچون سوزش ادرار، درد مفاصل، درد عضلات، خستگی بی دلیل، درد شکم، درد سوزشی مداوم در آلت تناسلی ممکن است وجود داشته باشد. تکرر ادرار و نیاز به مراجعه سریع به دستشویی ممکن است سیستیت بینابینی را نشان دهد (وجود التهاب در مثانه به جای پروستات). درد بعد از انزال که توسط اعصاب و عضلات ایجاد می شود، نشانه مهمی است.

علل این بیماری عبارتند از:
    - اعصاب، استرس و هورمونها (اختلالات روانی، اختلال سیستم ایمنی، سیستم عصبی و عذذ درون ریز)
    - عفونتها (غیرباکتریال ، ویروسی)
    - آب و هوا (سرما)

درمان:
    - درمانهای غیر دارویی/غیر تهاجمی : درمان فیزیکی و درمان روانپزشکی
    - بیوفیدبک
    - اجتناب از غذاهای آلرژن
    - درمانهای دارویی: آنتی بیوتیک، هپارینوئید، آلفا بلاکر
    - فیتو تراپی
    - جراحی

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  5. ممنون

1-ایا همین التهاب یعنی احساس گرمای شدید در الت و پرینه  نیز  در بیماران مبتلا به این نوع بیماری ها وجود داشته؟!چون در علائمی که شما دکر کردید التهاب و داغی در الت و یا مجرا ندیدم؟!

2-در این سن شایع است؟! درمان پذیر است یا تا اخر عمر باید با این بیماری دست و  پنجه نرم کنیم؟!و اینکه در صورت دسترسی  باید به دکتر ارولوژیست مراجعه کنم؟!!چون پارسال که رفتم تشخیصی ندادند!

می توانید داروهایی که بدون نسخه می توان خرید را بگویید!ییکجا ایبوبروفن را  خواندم که خوب است اما ان را می خورم کمی بهتر می شود نه کامل!درمان موقتی نمی توان انجام داد؟!

در انتها پیشنهاد شما چیست؟!؟

6. h_loyali نوشته است: ممنون
    1-ایا همین التهاب یعنی احساس گرمای شدید در الت و پرینه  نیز  در بیماران مبتلا به این نوع بیماری ها وجود داشته؟!چون در علائمی که شما دکر کردید التهاب و داغی در الت و یا مجرا ندیدم؟!

سلام،
    بله، منظور همین احساس داغی و گرما است که می تواند نشاندهنده التهاب باشد.

h_loyali نوشته است: 2-در این سن شایع است؟! درمان پذیر است یا تا اخر عمر باید با این بیماری دست و  پنجه نرم کنیم؟!و اینکه در صورت دسترسی  باید به دکتر ارولوژیست مراجعه کنم؟!!چون پارسال که رفتم تشخیصی ندادند!

بله، باید به اورولوژیست مراجعه کنید. معمولا تشخیصهای شایع تر ابتدا گذاشته می شود مثل عفونت و بعد به این مورد میرسند. باید درمان را پیگیری کنید و نتیجه را با همان پزشک درمان کننده در میان بگذارید تا قدمهای بعدی برداشته شود.

h_loyali نوشته است: می توانید داروهایی که بدون نسخه می توان خرید را بگویید!ییکجا ایبوبروفن را  خواندم که خوب است اما ان را می خورم کمی بهتر می شود نه کامل!درمان موقتی نمی توان انجام داد؟!
    در انتها پیشنهاد شما چیست؟!؟

اینجا قرار نیست که درمان از راه دور انجام شود، تنها به تشخیصهای احتمالی اشاره شده و بیمار در مسیر بهتری قرار داده می شود. شما به پزشک خود مراجعه کنید و درمان را زیر نظر یک پزشک ادامه دهید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید