شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

احتمال ابتلا به ایدز با آزمایش منفی

1. سلام.تورو خدا زود جواب بدین دارم میمیرم.من 6هفته پیش رابطه جنسی دهانی داشتم البته منی داخل نشد اما ترشحات حتما برخورد داشته و بوسه عمیق فرانسوی هم بود .رفتم ازمایشhiv(ab+p24)negative
    الان یه حالتایی مثل سرما خوردگی دارم .گلو درد.سردرد.عطسه.ی کم چشم درد البته گاهی . گاهی سرفه تب نمیدونم دارم یا نه اما گاهی احساس داغی میکنم .مهمتر ازهمه بالای گواتر و زیر چانه وقتی دست میزنم برامدگی هایی حس میکنم .میترسم تورم غدد لنفاوی باشه ک از علایم ایدز هست؟لازمه بازم ازمایش بدم؟خیلی میترسم .راستی طی 6 ماه رابطه بوده اما نه دهانی فقط بوسه فرانسوی ک گمان میکنم اب دهانشون قبلا با خونم تماس داشته .بیشتر از رابطه دهانیم میترسم که 6 هفته قبل بوده .اینا علامت ایدز هست؟
    28بهمن تقریبا رابطه بود و 20 فروردین هم رفتم ازمایش.این برامدگی های زیر گردنم طبیعیه؟وای دارم میمیرم .نگین ممکنه ایدز باشهههههههههههههه وایییییییییییییی

2. poona110 نوشته است: سلام.تورو خدا زود جواب بدین دارم میمیرم.من 6هفته پیش رابطه جنسی دهانی داشتم البته منی داخل نشد اما ترشحات حتما برخورد داشته و بوسه عمیق فرانسوی هم بود .رفتم ازمایشhiv(ab+p24)negative
    الان یه حالتایی مثل سرما خوردگی دارم .گلو درد.سردرد.عطسه.ی کم چشم درد البته گاهی . گاهی سرفه تب نمیدونم دارم یا نه اما گاهی احساس داغی میکنم .مهمتر ازهمه بالای گواتر و زیر چانه وقتی دست میزنم برامدگی هایی حس میکنم .میترسم تورم غدد لنفاوی باشه ک از علایم ایدز هست؟لازمه بازم ازمایش بدم؟خیلی میترسم .راستی طی 6 ماه رابطه بوده اما نه دهانی فقط بوسه فرانسوی ک گمان میکنم اب دهانشون قبلا با خونم تماس داشته .بیشتر از رابطه دهانیم میترسم که 6 هفته قبل بوده .اینا علامت ایدز هست؟
    28بهمن تقریبا رابطه بود و 20 فروردین هم رفتم ازمایش.این برامدگی های زیر گردنم طبیعیه؟وای دارم میمیرم .نگین ممکنه ایدز باشهههههههههههههه وایییییییییییییی

دوست عزیز بیماری ایدز بصورت بيماريهاي ريوي ، اسهالهاي شديد و مزمن ،‌ تبهاي طولاني ، کاهش وزن ،‌ اختلالات شخصيتي ،‌ بيماريهاي مغزي وپوستي خود را نشان مي دهند که درنهايت منجر به مرگ فرد مبتلا خواهد شد ...
    مهمترین علائم بيماری ايدز :
    1)      بزرگی غدد لنفاوی بدن
    2)      اسهال و تب بيشتر از يک ماه
    3)      کاهش وزن بيشتر از ده کيلوگرم
    4)      تعريق شبانه، خستگی و بيحالی
    * با اين وجود هيچکدام از علائم فوق به تنهائی جهت تشخيص بيماری ايدز اختصاصی نبوده و ممکن است در ساير بيماری ها نيز ديده شود.
    جدول زیر احتمال انتقال HIV در روابط جنسی محافظت نشده را نشان میدهد:
    <MSTableType>
    احتمال انتقال
    HIV
    در یک رابطه جنسی
    نوع رابطه جنسی

0.82%   (0.24 - 2.76)
    رابطه مقعدی بدون محافظ با مرد آلوده

0.27%   (0.06 - 0.49)
    رابطه مقعدی بدون محافظ با مردی که از نظر آلودگی، نامعلوم است

0.06%   (0.02 - 0.19)
    رابطه مقعدی بدون محافظ مرد با زنی که از نظر آلودگی، نامعلوم است

0.05 - 0.15 %
    رابطه واژینال بدون محافظ یک زن با مرد آلوده

0.03 - 5.6 %
    رابطه واژینال بدون محافظ یک مرد با زن آلوده
    نامعلوم
    رابطه دهانی

Source: German-Austrian recommendations for Post-Exposure Prophylaxis against HIV infection 2002

در آزمايشهاي سرم شناسي و يا آزمايشهاي خون ، خون فرد براي وجود آنتي بادي HIV مورد آزمايش قرار مي گيرد افرادي كه در خون آنها آنتي بايد HIV وجود داشته باشد آزمايشهاي سرم شناسي آنها مثبت مي باشد.
    بنابراين اين افراد به عفونت HIV مبتلا مي باشند ولي افرادي كه آزمايشهاي سرم شناسي آنها منفي باشد در خون آنها آنتي بادي HIV وجود ندارد اين افراد به علت آن كه اخيرا به عفونت HIV مبتلا شده اند آنتي بايد HIV در خونشان افزايش نيافته و براي مثبت بودن آزمايش ، هفته ها و يا شايد هم ماهها زمان نياز مي باشد به همين دليل افراد مشكوك به ابتلا به عفونت HIV اين آزمايشهاي را بايد چند بار تكرار نمايند.
    بنابراین بهتر است شما یک ماه دیگه یه آزمایش دیگه هم بدین.در ضمن شما رابطه دهانی محافظت شده داشتین ؟
    این جدول هم مفید است:
    میزان خطر<xml><o></o>
    نوع رفتار<o></o>
    <o></o>
    پر خطر<o></o>
    تماس خون با خون از هر نوع (انتقال خون) اشتراک ابزار تزریق (سوزن، سرنگ، پمپ ، خالکوبی)<o></o>
    آمیزش جنسی محافظت نشده (از پشت یا جلو)<o></o>
    اشتراک بازیچه های جنسی<o></o>
    استریل نکردن ابزارهای دندانپزشکی و جراحی (شامل ختنه، سوراخ کردن گوش و ...)<o></o>
    خطر متوسط<o></o>
    آمیزش دهانی محافظت نشده<o></o>
    اشتراک تیغ ریش تراشی، مسواک، <o></o>
    کم خطر<o></o>
    آمیزش با کاندوم<o></o>
    کم خطر اما محتمل<o></o>
    ( هر چند این اعمال ۱۰۰ درصد سالم نیستند اما تاکنون موارد انتقال از این راه گزارش نشده است)<o></o>
    بوسه عمیق (فرانسوی) (مرطوب)<o></o>
    استمناء دوجانبه  -
    آمیزش دهانی محافظت شده (با کاندوم یا لفاف)<o></o>
    بی خطر<o></o>
    پرهیز از رابطه جنسی<o></o>
    بوسه معمولی (خشک)<o></o>
    بغل کردن<o></o>
    ماساژ (مشتمال کردن)<o></o>
    هم آغوشی(بدون دخول)<o></o>
    استمناء شخصی (خودارضایی

منبع: http://www.iranhiv.com

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. poona110 نوشته است: سلام.تورو خدا زود جواب بدین دارم میمیرم.من 6هفته پیش رابطه جنسی دهانی داشتم البته منی داخل نشد اما ترشحات حتما برخورد داشته و بوسه عمیق فرانسوی هم بود .رفتم ازمایشhiv(ab+p24)negative

سلام - رابطه جنسي مهبلي با شخص اچ آي وي مثبت ميتونه با احتمال يك به پانصد باعث انتقال ويروس بشه همه مردم كه مثبت نيستن !از كجا ميدوني شريكت مثبت بوده؟ احتمال ابتلاء در رابطه دهاني كمتره و البته به اين سرعت هم خودشو نشون نميده و 2 تا10 سال دوران نهفتگي ويروسه كه شخص علائمي نداره شما بعد از 3 هفته آزمايش آنتي بادي دادي 8هفته زمان ميبره تا ميزان آنتي بادي به حدي برسه كه قابل سنجش باشه وآزمايش دوم 6 ماه بعد براي اطمينان تكرار ميشه . البته ممكنه شما بيماري قابل درمان ديگه اي داشته باشي كه علائم رو پزشك ميتونه تفسير كنه .رابطه دهاني با كاندوم جلوي انتقال ايدز و بيشتر بيماريها مثل سوزاك رو ميگيره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. سلام
    چون نمی شد سوالم رو تو قسمت انجمن مطرح کنم، اینجا مطرح کردم ، آخه به موضوع بحث مربوطه .شرمند.

اگر یک سال باشه که ویروس ایدز وارد بدن شده باشه ، فرد ممکن چه علایمی داشته باشه؟

5. سلام دوباره.3هفته نبود که 6هفته بعد رفتم ازمایش .اخه میترسم .نمیدونم اون ایدز داشته یا نه خودش که میگه نداره.یعنی میتونه یه سرما خوردگی ساده باشه؟رفتم دکتر دکتره فکر میکنه توهم زدم البته نگفتم رابطم دهانی بوده .گفت فقط گلوت کمی متورمه که امپول داد البته دارو سرما خوردگی مصرف نکردم امپولم نزدم. .ولی من هنوز میترسم.تو رو خدا نگین ممکنه ایدز باشه .به نظرتون چقدر احتمال داره ایدز باشه؟علایم سرما خوردگی دارم گلو درد.چشم درد .عطسه و تب و نمیدونم.یعنی 6 هفته کم بوده واسه ادم ضعیفی مثل من که انتی بادی ساخته بشه؟چون گفتن 6 هفته بعد از بیماری علایم سرماخوردگی نشون میده ترسیدم .دارم میمیرممممممممممم .کمککککککککککککککککککککککککککککککک خدایاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ببخششششششششششششششششششششششششش.کاش یکی ی شماره بذاره بتونم باهاش مشورت کنم .تو رو خدا زود جواب بدیییییییین که حالم بدههههه  ببخش واضح توضیح میدم رابطه دهانی محافظت نشده بود البته لیس زدن و ... نبود فقط در حد داخل و خارج شدن بود و بوسه فرانسوی

6. poona110 نوشته است: سلام دوباره.3هفته نبود که 6هفته بعد رفتم ازمایش .اخه میترسم .نمیدونم اون ایدز داشته یا نه خودش که میگه نداره.یعنی میتونه یه سرما خوردگی ساده باشه؟رفتم دکتر دکتره فکر میکنه توهم زدم البته نگفتم رابطم دهانی بوده .گفت فقط گلوت کمی متورمه که امپول داد البته دارو سرما خوردگی مصرف نکردم امپولم نزدم. .ولی من هنوز میترسم.تو رو خدا نگین ممکنه ایدز باشه .به نظرتون چقدر احتمال داره ایدز باشه؟علایم سرما خوردگی دارم گلو درد.چشم درد .عطسه و تب و نمیدونم.یعنی 6 هفته کم بوده واسه ادم ضعیفی مثل من که انتی بادی ساخته بشه؟چون گفتن 6 هفته بعد از بیماری علایم سرماخوردگی نشون میده ترسیدم .دارم میمیرممممممممممم .کمککککککککککککککککککککککککککککککک خدایاااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااااا ببخششششششششششششششششششششششششش.کاش یکی ی شماره بذاره بتونم باهاش مشورت کنم .تو رو خدا زود جواب بدیییییییین که حالم بدههههه  ببخش واضح توضیح میدم رابطه دهانی محافظت نشده بود البته لیس زدن و ... نبود فقط در حد داخل و خارج شدن بود و بوسه فرانسوی

سلام -علائم به هر چيزي بجز ايدز ميتونه مرتبط باشه سرماخوردگي عادي بعد از 5-6 روز خوب ميشه ممكنه عفونت باكتريايي هم روش سوار بشه داروهاي تجويز شده رو مصرف كنيد. چونه هم نزنيد آنتي بادي بعد از 8 هفته جواب ميده -آنتي ژن زودتر- و جواب قطعي بعد از 6ماه مشخص ميشه . اگر شريك شما با زناني كه شركاي جنسي متعدد دارند-شغلشونه- قبلا تماس جنسي داشته آزمايش بديد. رابطه جنسي دهاني - فلي  شيو - و فرنچ كيس مشخصه و تعريف شده . تماس كاربران با هم از 3 طريق انجمنهاي گفتگو / پيام شخصي/ و ايميله وكسي مجاز به گذاشتن شماره نيست

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  7. asalakjoon نوشته است: سلام
    چون نمی شد سوالم رو تو قسمت انجمن مطرح کنم، اینجا مطرح کردم ، آخه به موضوع بحث مربوطه .شرمند.

اگر یک سال باشه که ویروس ایدز وارد بدن شده باشه ، فرد ممکن چه علایمی داشته باشه؟

سلام بعد از يكسال ويروس در دوران نهفتگي وشخص ممكنه كاملا سالم به نظر برسه - بدون علائم غير آزمايشگاهي

تشکر شده توسط : ROHAM
  8. سلام به همگی . من 2هفته پیش یه استرس روحی و عصبی شدید داشتم از1هفته قبل عضله دست چپم دچاردرد شدکه الان بهتره بعد بی اشتهایی شدید و بعدش کم شدن وزنم حدود5 کیلو - دستگاه گوارشم هم اختلال پیدا کرده صدای قارو قور میده ولی اسهال شدید ندارم - احساس خستگی هم دارم.با توجه به اینکه من حدود 4ماه پیش رابطه محافظت نشده داشتم ایا احتمال ایدز هست یا به خاطر فشار روحی اینجوری شدم؟؟ ممنون

9. سلام

-این فکرا استرستونو بیشتر می کنه . در ابتدا توصیه می کنم برای اطمینان آزمایش hiv بدین!

ولی هر کدوم از علایمی که شما دارین می تونه 1001 دلیل داشته باشه.
    درد دست می تونه ناشی از کار و یا ورزش سنگین و یا در خیلی از موارد ععصبی باشه.
    بی اشتهایی هم می تونه با اعصاب در ارتباط باشه .هم ناراحتی معده
    و زمانیکه بی اشتهایی سراغ آدم می یاد  قطعا با کم شدن وزن همراهه.
    و خستگی هم یکی از بزرگترین دلیلهاش می تونه آلودگی هوا باشه و هم چنین نوع خوراک -مقدار فعالیت روزانه-زمان استراحت-مصرف دارو .و ...........

علائم شما بیشتر به فشار روحی می خوره تا ایذز
                                ولی دادن آزمایش ضرر نداره . کار از محکم کاری عیب نمی کنه.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  10. با سلام و خسته نباشيد آيا هر نوع زخمي كه در آلت تناسلي پس از رابطه جنسي بوجودبيايد نشان ايدز است؟ آيا شستن آلت تناسلي با ريكا پس از رابطه جنسي ميتواند باعث بوجودآمدن زخم در ناحيه تناسلي گردد؟

11. سلا فردین
    زخم در محل ناحیه تناسلی شما به احتمال 99% مربوط به استفاده از ریکا میباشد,در استفاده از ریکا برای شستن ظروف به استفاده از دستکش توصیه میشه,حالا اونجا که پوستش حساستره.تازه زخم الت تناسلی اصلا از نشونه های ایدز نیست.

12. با عرض سلام و خسته نباشيد خدمت آقاي دكتر و همه دوستان....من حدود 2 ماه پيش يك رابطه جنسي بدون كاندوم داشتم كه پس از 1 ماه از رابطه جنسي آزمايش ايدز دادم كه خوشبختانه منفي بود پس از يك ونيم ماه دچار خارش شديدي در پاهاي خودم شدم طوري كه پس از خارش لك هاي زير پوستي قرمز ايجاد شد و پس از 3 روز از بين رفت و دانه هاي سفيدي در لب هاي خودم به وجود آمده و حالتهايي شبيه سرماخوردگي در من به وجود اومده و گوشت هاي اضافي در آلت تناسلي ام به شكل عدس گه به رنگ گوشت هستند به وجود آمده وسرفه شديدي هم دارم آيا اين علايم ميتواند نشان HIV باشد لطفا كمكم كنيد؟

13. nazi00

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام .ممنون میشم به سوال من جواب بدین .ایا لیسیدن وبوسیدن لاله گوش باعث انتقال ایدز میشه؟ و ایا بوسیدن صورت وتماس دست به دست؟ممنون میشم دقیق این سوال منو جواب بدین .مخصوصا لیسیدن وبوسیدن لاله گوش رو.

14. nazi00 نوشته است: سلام .ممنون میشم به سوال من جواب بدین .ایا لیسیدن وبوسیدن لاله گوش باعث انتقال ایدز میشه؟ و ایا بوسیدن صورت وتماس دست به دست؟ممنون میشم دقیق این سوال منو جواب بدین .مخصوصا لیسیدن وبوسیدن لاله گوش رو.

با موتردی که گفتید باعث انتقال ویروس ایدز نمیشود

15. nazi00

معلق شده

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام ومن سوالم را کاملتر می خوام بپرسم.اگر شخصی صورت را ببوسد و گوشه لب(خود لب نه) و سریع با دستش پاک کند .و بوسیدن و لیسیدن لاله گوش.تمام این موارد که گفته شد ایا باعث انتقال ویروس ایدز می شود؟ درضمن گوشه لب تبخال زده شد بعد از بوسیدن(البته دارای ویروس تبخال هستش)بعد از 3 تا 4روز هم تبخال خوب شد .ممنون میشم جواب کامل بدین.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 2
رفتن به صفحه 1   

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید