شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

استفاده از عینک

1. آیا استفاده نامنظم از عینک ( بعضی وقتا استفاده کنی بعضی وقتا نه ) باعث ضعف بیشتر چشم می شه ؟

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  2. تا جایی که می دونم عینک باعث اصلاح دید میشه نه درمان ضعیفی چشم و شما اگه عینک رو به چشم نزنید خوب نخواهید دید و هیچ تاثیری در ضعیف شدن چشم شما نخواهد داشت

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
  3. خدمت دوستان عزیزم

من حدود 6-7 سالی هست که از عینک استفاده می کنم
    چشمم زیاد ضعیف نیست یعنی در حقیقت استفاده از عینک فقط واسه مطالعه و تماشای تلویزیون و اینجور چیزهاست
    مدت یک هفته است پلک بالایی چشم چپم مرتب می پره.. گاهی وقتا خیلی تند به جوری که عصبی می شم و مجبور می شم مدتی چشمام رو ببندم و گاهی خیلی آروم جوری که یادم می ره چشمم می پره!
    می خواستم بدونم دلیلش چیه؟ آیا نیازی هست که به دکتر مراجعه کنم و آیا باید به چشم پزشک مراجعه کنم؟ و آیا این پرش پلک نشونه ی ضعیف تر شدن چشمه؟

ضمنا من گاهی اوقات که چشمم زیاد خسته می شه مثلا بعد از استفاده ی طولانی از تلفن همراه توی یه جای تاریک (منظورم نگاه کردن به صفحه ی تلفن همراهه) و یا درس خوندن طولانی با نور کم بازم توی اتاق تاریک (البته بدون عینک) احساس می کنم مردمک چشم راستم باز تر از چشم چپم می شه.. (چشم راستم از چپی ضعیفتره) مجدد ذکر می کنم فقط وقتی چشمم زیادی خسته می شه اینو متوجه می شم. دلیل این چیه؟

ممنون می شم راهنمایی کنین

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. haale نوشته است: خدمت دوستان عزیزم

من حدود 6-7 سالی هست که از عینک استفاده می کنم
    چشمم زیاد ضعیف نیست یعنی در حقیقت استفاده از عینک فقط واسه مطالعه و تماشای تلویزیون و اینجور چیزهاست
    مدت یک هفته است پلک بالایی چشم چپم مرتب می پره.. گاهی وقتا خیلی تند به جوری که عصبی می شم و مجبور می شم مدتی چشمام رو ببندم و گاهی خیلی آروم جوری که یادم می ره چشمم می پره!
    می خواستم بدونم دلیلش چیه؟ آیا نیازی هست که به دکتر مراجعه کنم و آیا باید به چشم پزشک مراجعه کنم؟ و آیا این پرش پلک نشونه ی ضعیف تر شدن چشمه؟

پرش چشم ربطی به ضعیف شدن چشم ندارد.پریدن پلک ممکن است به دلیل عصبی باشد.یعنی اتفاقی شما را عصبی کرده و باعث شده باد اعصاب در پلکتان باشد.

haale نوشته است: ضمنا من گاهی اوقات که چشمم زیاد خسته می شه مثلا بعد از استفاده ی طولانی از تلفن همراه توی یه جای تاریک (منظورم نگاه کردن به صفحه ی تلفن همراهه) و یا درس خوندن طولانی با نور کم بازم توی اتاق تاریک (البته بدون عینک) احساس می کنم مردمک چشم راستم باز تر از چشم چپم می شه.. (چشم راستم از چپی ضعیفتره) مجدد ذکر می کنم فقط وقتی چشمم زیادی خسته می شه اینو متوجه می شم. دلیل این چیه؟

ممنون می شم راهنمایی کنین

چون نور کافی در اتاق وجود ندارد و چشم شما برای دیدن به نور کافی نیاز دارد باعث میشود مردمک چشمتان بازتر از حد معمولی برای دیدن شود.برای جلوگیری از این کار نور اتاقتان را مناسب کنید نا فشار روی چشم تان نیاید.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید