شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارش ناحیه واژن

1. با سلام
    ایا مصرف قرص لاینسترول با عث ایجاد خارش در ناحیه واژن می شود.من چند روزی است که استفاده میکنم و دجار خارش شدید شدهام.ابتدا فکر کردم عفونت است اما با وجود مصرف کرم واژینال کلوتریمازول هیچ نتیجه ای نگرفته ام...

2. zahramirabian نوشته است: با سلام
    ایا مصرف قرص لاینسترول با عث ایجاد خارش در ناحیه واژن می شود.من چند روزی است که استفاده میکنم و دجار خارش شدید شدهام.ابتدا فکر کردم عفونت است اما با وجود مصرف کرم واژینال کلوتریمازول هیچ نتیجه ای نگرفته ام...

تا مورد بررسی از جانب دکتر متخصص نشوید نمیشه دقیق گفت مشکل چیست
    به متخصص مراجعه کنید تا با انجام آزمایشات مربوطه مشکل برطرف شه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
  3. سلاو و تشكر از سايت خوبتون.من دختري 28 ساله هستم كه چند ماهي از درمان زيگيل در بخش مقعد و بالاي واژنم ميگذره اما مدتي است كه دچار خارش شديد در همان نواحي شدم وخيلي نگرانم حتي خارش را در ابتداي مقعد به سمت داخل هم احساس ميكنم آيا ممكن است مبتلا به سرطان گردنه رحم شده باشم؟

4. sahand_2 نوشته است: سلاو و تشكر از سايت خوبتون.من دختري 28 ساله هستم كه چند ماهي از درمان زيگيل در بخش مقعد و بالاي واژنم ميگذره اما مدتي است كه دچار خارش شديد در همان نواحي شدم وخيلي نگرانم حتي خارش را در ابتداي مقعد به سمت داخل هم احساس ميكنم آيا ممكن است مبتلا به سرطان گردنه رحم شده باشم؟

سلام

دوست عزیز

زگیل تناسلی يكي از شايع ترين بيماري هاي مقاربتي در جهان است كه به آن HPVنيز مي گويند، عامل اين بيماري ويروس پاپيلوماي انسـاني (Human Papillomm Virus) است كه درحال حاضرحدود  60نوع از آن شناسايي شده كه تنها بعضي ازآنها منجربه زگيل پوستي مي گردن وحدود يك سوم ازانواع HPV ازطريق مقاربت جنسي گسترش مي يابد.علايم اين بيماري شامل تومورهاي گوشتي كوچكي هستند كه ممكن است در هر كجا از ناحیه ي تناسلي مرد يا زن پديدار شوند.زگيل ممكـن اسـت روي آلات تناسلي و يا اندام هاي مختلف ماننددستان رشدكنند در ابتدا ممكن است شخص متوجه ظاهرشدن لكه هاي سفيد يا صورتي يا لكه هاي بزرگتري شبيـه گل كلم روي ناحيه تناسلي خود شود.اين نوع زگيل در حوالي ناحيه ي خارجي واژن،پنيس،پوست بيضه،مقعد و يا حتي در روده نيز ديده مي شود. زگيل ها باعث خارش مي شوند ولي بدون درد هستند و اغـلب به جز خارش عارضه ديگري ندارند پس نگران خارش داشتنتون نباشین اما ايـجاد زگيل از عوارض كم خطر اين بيماري است و عوارض پر خطـر آن مي تواند منجر به سرطان سرويكس رحم (گردن يا دهانه ي رحم) و يا ساير سرطان ها شود لازمه بدونید که به طور كلي درمان زگيل به دو روش فيزيكي(سرما درماني(كرايوتراپي)،جراحي و ليزردرماني )و شيميايي تقسيم ميشود كه هر دو روش تخريبي است و ضايعه را از بين مي برد اما عامل بيماري رفع نخواهد شد به همين دليل زگيل تناسلي جزو بيماري هاي غير قابل درمان است و تا زمان بر طرف شدن زگيلها لازم است به طور منظم براي درمان مراجعه كنيد تا پزشك يا پرستار پيشرفت درمان را بررسي كرده و در صورت لزوم تغييراتي در روش معالجه اعمال كند.
    نکته: (شریک جنسی شما  نيز بايد براي معاينه به پزشك مراجعه كند چرا كه ممكن است زگيلهايي داشته باشد كه قابل مشاهده نباشند.)

با مشاوره ی اینترنتی بیشتر از این نمیشه چیزی گفت پس توصیه میکنم هر چه سریعتر به پزشک معالجتون مراجعه کنید.

ان شاالله که مشکلی نیست.

تشکر شده توسط : ROHAM و 5 کاربر ديگر
  5. با سلام .من به پد های بهداشتی حساسیت دارم و بنا بر ضرورت استفاده د ر این دوران دچار خارش های  می شوم . چه کار می توانم بکنم ؟

6. vahid562

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام
    دوست عزيز براي پاك كردن ناحيه واژن واطراف آن كلا استفاده از هرنوع ماده شيميايي باعث حساسيت و خارش ميشود بهترين نوع شوينده استفاده از آب و يا محلول ژل خنثي جهت شستشوي واژن ميباشد .

پيشاپيش سال نو همگي مبارك
    در پناه خدا باشيد

تشکر شده توسط : ROHAM و 3 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید