شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

سابقه تنبلی تخمدان و احتمال بارداری با دارو

1. nari

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    با سلام.27ساله ام و2ساله تصمیم گرفتم باردار بشم 20بهمن پریود شدم واز 5تا9 پری شبی3تاکلومیفن خوردم11پری2-3فولیکول16داشتم روز12 دو تا hcgرا با هم زدم وبنا به توصیه دکترم13-14-15-17-19 نزدیکی داشتم.روز18با توجه به درد شدیدی که در تخمدان چپم داشتم دکتر گفت به خاطر تخمک گذاری است البته از 15 شبی یک شیاف پرژسترون استفاده میکنم.امروز27 پری ام است ومن از دیروز دردی شبیه قاعدگی در زیر شکمم گهگاهی احساس میکنم.آیا بارداری صورت نگرفته یااینکه این دردها عادیست.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. nari نوشته است: با سلام.27ساله ام و2ساله تصمیم گرفتم باردار بشم 20بهمن پریود شدم واز 5تا9 پری شبی3تاکلومیفن خوردم11پری2-3فولیکول16داشتم روز12 دو تا hcgرا با هم زدم وبنا به توصیه دکترم13-14-15-17-19 نزدیکی داشتم.روز18با توجه به درد شدیدی که در تخمدان چپم داشتم دکتر گفت به خاطر تخمک گذاری است البته از 15 شبی یک شیاف پرژسترون استفاده میکنم.امروز27 پری ام است ومن از دیروز دردی شبیه قاعدگی در زیر شکمم گهگاهی احساس میکنم.آیا بارداری صورت نگرفته یااینکه این دردها عادیست.

سلام،
    با توجه به درمانی که برای شما انجام شده است، نمی توان این دردها را به بارداری یا عدم بارداری ربط داد؛ سهل ترین راه انتظار تا زمان معین برای شروع خونریزی است؛ اگر خونریزی قاعدگی در زمان مشخص رخ نداد می توانید برای بررسی وجود بارداری از آزمایش خون استفاده کنید.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. سلام من تنبلى تخمدان دارم تخمدان طرف راستم كيستهاى متعدد داره اما طرف جب نداره اقدام به باردارى كردم قائدكى نا منظم دارم صساز روز 2 تا 7 بريودى روزى يك كلوميد خوردم اما روز 13 بزركترين فوليكولم 10 بود اين ماه هم باز به توصيه دكترم كلوميد خوردم كه روز 13 يك فوليكول 18 داشتم همون شب يك امبول hcg  زدم و يك شب در ميان نزديكى داشتم از روز 14 تا الان كه روز 18 بريودى است درد شديدى در طرف جب تخمدانم دارم ....احتمال حاملكى هست يا تخم كذارى؟؟؟؟

4. nari

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    shila24 نوشته است: سلام من تنبلى تخمدان دارم تخمدان طرف راستم كيستهاى متعدد داره اما طرف جب نداره اقدام به باردارى كردم قائدكى نا منظم دارم صساز روز 2 تا 7 بريودى روزى يك كلوميد خوردم اما روز 13 بزركترين فوليكولم 10 بود اين ماه هم باز به توصيه دكترم كلوميد خوردم كه روز 13 يك فوليكول 18 داشتم همون شب يك امبول hcg  زدم و يك شب در ميان نزديكى داشتم از روز 14 تا الان كه روز 18 بريودى است درد شديدى در طرف جب تخمدانم دارم ....احتمال حاملكى هست يا تخم كذارى؟؟؟؟
          سلام دوست عزیز.من هم مشکلم مشابه شماست.این دردی که داری به دلیل تخمکگذاری است.ظهور علایم بارداری در این زمانی که شما در آن قرار داری بسیار زود است علایم بارداری معمولا از هفته5بارداری به بعد خودش را نشان میدهد.برای تشخیص بارداری وقتی که یک هفته قاعدگی ات به تاخیر افتاد میتوانی با آزمایش خون متوجه بارداری یا خدای نکرده عدم بارداری ات شوی.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM
  5. سلام . من اسفند 88 يه سقط داشتم بعد از اون ديگه باردار نشدم . پريودام نا منظم شده حتي ماه قبل با آمپول پروژسترون پريود شدم ، 14 پري رفتم سونو كه دكتر گفت 4 تا فوليكول 17 دارم ، روز 16 پري لكه بيني خفيفي داشتم ، فقط همون روز بود ، ميخام بدونم واسه چي بوده ؟؟؟ ميتونه واسه تخمك گذاري باشه؟؟؟؟

و سوال دومم اينه كه من از وقتي ازدواج كردم 10 روز قبل از پريود سينه هام متورم و دردناك ميشن كه با پري شدن خوب ميشه ولي اين ماه با اينكه الان 29 پري هستم ولي دردي ندارم.دليل درد سينه ها چيه؟؟؟

6. nari

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    asajoon نوشته است: سلام . من اسفند 88 يه سقط داشتم بعد از اون ديگه باردار نشدم . پريودام نا منظم شده حتي ماه قبل با آمپول پروژسترون پريود شدم ، 14 پري رفتم سونو كه دكتر گفت 4 تا فوليكول 17 دارم ، روز 16 پري لكه بيني خفيفي داشتم ، فقط همون روز بود ، ميخام بدونم واسه چي بوده ؟؟؟ ميتونه واسه تخمك گذاري باشه؟؟؟؟

و سوال دومم اينه كه من از وقتي ازدواج كردم 10 روز قبل از پريود سينه هام متورم و دردناك ميشن كه با پري شدن خوب ميشه ولي اين ماه با اينكه الان 29 پري هستم ولي دردي ندارم.دليل درد سينه ها چيه؟؟؟
        سلام دوست عزیزم،لکه بینی شما به خاطر تخمک گذاری بوده و اکر فقط همان روز بوده جای هیچ نگرانی نیست.درد سینه هایتان هم ممکن است به خاطر هورمون هایتان باشد که با پری خوب میشه.

7. asajoon نوشته است: سلام . من اسفند 88 يه سقط داشتم بعد از اون ديگه باردار نشدم . پريودام نا منظم شده حتي ماه قبل با آمپول پروژسترون پريود شدم ، 14 پري رفتم سونو كه دكتر گفت 4 تا فوليكول 17 دارم ، روز 16 پري لكه بيني خفيفي داشتم ، فقط همون روز بود ، ميخام بدونم واسه چي بوده ؟؟؟ ميتونه واسه تخمك گذاري باشه؟؟؟؟

سلام

سوال اولتون:

درد سینه یا ماستالژیا
    مشکل شایعی بین خانمهاست.به طوری که از هر 10 خانم 7 نفر در طول زندگی آن را تجربه می کنند.در واقع در حدود 10 درصد از زنان درد متوسط تا شدید سینه را در حدود 5 روز از ماه تجربه می کنند و در برخی موارد در سرتاسر دوران قاعدگی درد شدیدی وجود دارد.
    علت درد سینه چیست؟(که شما پرسیدین)

بیشتر موارد تعیین علت دقیق درد سینه امکان پذیر نیست. اما علل احتمالی شامل این موارد هستند:

1- هورمونها:(که مورد شما به این مربوط میشه)
    درد سینه اگر به صورت دوره ای باشد و با قاعدگی ارتباط داشته باشد احتمالا با هورمونهای جنسی مرتبط است.کاهش یا از بین رفتن این نوع درد با بارداری یا یائسگی نشان می دهد که احتمالا هورمونها در این مورد نقش دارند.به هر حال مطالعات تا کنون نتوانسته اند اختلال هورمونی خاصی را شناسایی کنند که عامل قطعی ایجاد درد دوره ای سینه ها باشد.

علائم ساختاری،اختلال در تعادل اسید چرب،داروها،اندازه سینه و.... هم میتونن از علل درد سینه باشن .

*****درد سینه معمولا به صورت دوره ای یا غیر دوره ایست.هر نوع از این دردها ویژگیهای مخصوص خود را دارند.  

ویژگی دردهای دوره ای: (که مورد شما به این مربوط میشه)

* ارتباط واضحی با دوره های قاعدگی دارد.

* احساس ناراحتی مبهم،احساس سنگینی یا درد وجود دارد.

* معمولا با تورم یا توده همراهی دارد.

* معمولا درد دو طرفه است و و بیشتر در قسمتهای فوقانی خارجی سینه احساس می شود که به زیر بغل تیر می کشد.

* درد معمولاطی دو هفته نزدیک به شروع قاعدگی شدیدتر می شود و پس از آن تخفیف می یابد.

* معمولا زنانی که در سنین پیش از یائسگی هستند را در سنین 20 تا 30 سالگی د رگیر می کند و همچنین زنانی که به حوالی یائسگی می رسند را در حوالی سن چهل سالگی تحت تاثیر قرار میدهد.

سوال دومتون:

در میانه ی سیکل قاعدگی ، سطح استروژن پایین آمده و در بعضی از افراد ایجاد لکه بینی می کند . این زمان مصادف با تخمک گذاری است . هم چنین بر اثر آزاد شدن تخمک ، دردی در زیر دل به صورت یک طرفه احساس می شود و این نشانه ای برای اقدام جهت بارداری است . اگر لکه بینی ادامه پیدا کرد و یا زیاد شد و به عبارتی تبدیل به خون ریزی شد ، علل دیگری دارد . تشخیص قطعی با متخصص زنان می باشد .

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید