شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

عدم درمان قطعی عفونت ماه عسل

1. ضمن عرض سلام خدمت همه دوستان

تقریبا 8 ماهی هست که مبتلا به عفونت مجاری ادراری شدم و تا به حال 3تا دکتر عوض کردم.آزمایشاتی که انجام دادم مقدار عفونت رو ناچیز نشون داده اما درد و سوزش به حدی هست که تقریبا منو فلج میکنه

با بررسی های زیاد و خوندن سایتهای پزشکی خارجی درمانهایی مثل خوردن انتی بیتیک بعد از هر بار رابطه جنسی-خوردن محلول آب و جوش شیرین در هنگام درد-خوردن هیوسین برای کاهش درد و جوشنده قره قاط رو انجام میدهم.اما هر از گاهی دوباره عونت بر میگرده و انگار که درمان قطعی نداره
    میخواستم بدونم باید چکار کنم و به همین روش درمان ادامه بدهم ؟ آیا درمان قطعی وجود داره؟؟؟
    پزشکانی که به انها مراجعه کردم همه انتی بیوتیک هایی نظیر سفکسیم و سیپرو فلاکسسین تجویز کردند و جز این روش دیگه ای به من ندادند

لطفا راهنمایی کنید

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. lili_b نوشته است: ضمن عرض سلام خدمت همه دوستان

تقریبا 8 ماهی هست که مبتلا به عفونت مجاری ادراری شدم و تا به حال 3تا دکتر عوض کردم.آزمایشاتی که انجام دادم مقدار عفونت رو ناچیز نشون داده اما درد و سوزش به حدی هست که تقریبا منو فلج میکنه

با بررسی های زیاد و خوندن سایتهای پزشکی خارجی درمانهایی مثل خوردن انتی بیتیک بعد از هر بار رابطه جنسی-خوردن محلول آب و جوش شیرین در هنگام درد-خوردن هیوسین برای کاهش درد و جوشنده قره قاط رو انجام میدهم.اما هر از گاهی دوباره عونت بر میگرده و انگار که درمان قطعی نداره
    میخواستم بدونم باید چکار کنم و به همین روش درمان ادامه بدهم ؟ آیا درمان قطعی وجود داره؟؟؟
    پزشکانی که به انها مراجعه کردم همه انتی بیوتیک هایی نظیر سفکسیم و سیپرو فلاکسسین تجویز کردند و جز این روش دیگه ای به من ندادند

لطفا راهنمایی کنید

سلام

دوست عزیز سوال شما کامل نیست ،

1- شما نگفتین که همسرتونم مشکل سوزش دارن یا نه؟؟؟  چون احتمال داره که عفونت در همسر شما باشه که در حین مقاربت به شما هم منتقل میشه (و اگر عفونت شما سوزاک و سفلیس باشه مقاوم به انتیبیوتیک خواهد بود و به انتی بیوتیک هایی که مصرف میکنین جواب نخواهد داد و برای درمانشونم هر 2 جنس باید به پزشک مراجعه کنن و تحت درمان باشن نه فقط خانم)

2- ایا شما دوش بتادین رو هم انجام دادین؟؟؟

3- تا اون جایی که من میدونم عفونت سوزش و خارش داره نه درد!!! درد زمانی ایجاد میشه که عفونت به مجاری فوقانی ادرار برسه ، حالا که شما(( درد)) دارین یکم جدی تر باید درمان رو پی گیری کنین

4- ایا در ازمایشاتی که از شما گرفته شد ازمایش کشت ادرار و خون هم بود یا فقط نمونه ی ادرار دادین؟؟؟

5- ایا در حالت معمولی هم سوزش و درد رو دارین یا فقط بعد مقاربت و ادرار این ها رو احساس میکنین؟؟

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. lili_b نوشته است: ضمن عرض سلام خدمت همه دوستان

لطفا راهنمایی کنید

خوردن آنتي بيوتيك بعد از هر نزديكي اصولي نيست وباعث ايجاد سويه هاي مقاوم به دارو ميشه
    بايد متخصص كليه ومجاري ادرار يك" كشت همراه با آنتي بيوگرام "برات بنويسه تا نوع انتي بيوتيك موثر مشخص بشه با توجه به اون دارو تجويز بشه . دادن انتي بيوتيك وسيع الطيف با اميد موثر بودن اصولي نيست
    در ضمن هنگام شستن مقعد وآلت تناسلي دست خود را از جلو به عقب بكشيد نه از عقب به جلو كه رايجه و باعث انتقال با كتريها مثل ئي كولاي به مجراي ادراري ميشه

4. سلام

ممنون از دوستانی که پاسخ دادن
    در مورد آزمایشات و کشت ادرار همه و همه انجام شده و نوع انتی بیوتیک هم مشخص شده(همون هایی که در بالا عنوان کردم)

همسرم هنوز ازمایش نداده و چون عفونت مربوط به مجاری ادراری هستش نه واژینال همسر درمانی نداره.
    به هیچ عنوان نلایم سوزش و درد ندارم
    ببینید مشکل من واژینال نیست .مجاری ادراری و مثانه است.تفکیک این دو خیلی مهمه از هم
    درد مثل حالت انفجاری است و تکرر ادرار

5. lili_b نوشته است: سلام

در مورد آزمایشات و کشت ادرار همه و همه انجام شده و نوع انتی بیوتیک هم مشخص شده(همون هایی که در بالا عنوان کردم)

همسرم هنوز ازمایش نداده و چون عفونت مربوط به مجاری ادراری هستش نه واژینال همسر درمانی نداره.
    ببینید مشکل من واژینال نیست .مجاری ادراری و مثانه است.تفکیک این دو خیلی مهمه از هم

سلام منظور من تست آنتي بيوگرام بود نه كشت خالي كه عفونت رو نشون ميده . ديسكهايي از آنتي بيوتيكهاي مختلف مثلا 10 تا در محيط كشت گذاشته ميشه واز روي هاله عدم رشد موثرترين آنتي بيوتيك مشخص ميشه

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. 1984 نوشته است:
    lili_b نوشته است: سلام

سلام منظور من تست آنتي بيوگرام بود نه كشت خالي كه عفونت رو نشون ميده . ديسكهايي از آنتي بيوتيكهاي مختلف مثلا 10 تا در محيط كشت گذاشته ميشه واز روي هاله عدم رشد موثرترين آنتي بيوتيك مشخص ميشه

پس یعنی خودم به دکترم بگم یک تست آنتی بیوگرام بنویسیه؟؟به نظراتون تا حالا ننوشتن؟؟؟ من تاا به حال بیشتر از 4 باز ازمایش ادرار و کشت دادم حالا نمیدونم این ازمایشی که میگید هم جزوش بوده یا نه؟؟؟خودم میتونم از آزمایشگاه بخواهم که واسم انجام بده؟

7. lili_b نوشته است: ضمن عرض سلام خدمت همه دوستان

لطفا راهنمایی کنید

سلام،
    عفونت ماه عسل یک عبارت قدیمی است که به التهاب مثانه به دنبال اولین رابطه جنسی اطلاق می شود و عنوان پزشکی آن سیستیت حاد (التهاب مثانه حاد) می باشد.
    سیستیت حاد به عفونت مجاری ادراری تحتانی (اکثرا مثانه) گفته می شود که در زنان شایعتر است. عامل آن عفونت بالارنده از فلور واژن و مدفوع است. عامل آن اغلب EColi است و دیابت، سابقه طولانی عفونت ادراری عوامل خطرساز آن هستند.
    علایم بالینی عبارتند از
    دیزوری (درد و سوزش هنگام ادرار کردن) ، تکرر ادرار، ناتوانی در نگه داشتن ادرار، درد پشت ، درد زیر شکم، هماچوری (خون در ادرار) ، بوی بد ادرار
    بهترین درمان، درمان 3 روزه است ولی می توان تک دوز هم درمان کرد. آقایان و کودکان و مواردی که نیاز به کشت دارند باید 7 تا 14 روز درمان بگیرند. اگر خانمی با علایم ادراری باشد و درمان مناسب انجام شود ولی بعد از 3 روز علایم برطرف نشود، کشت ادرار گرفته می شود:
    - اگر مثبت شد که طبق آنتی بیوگرام درمان انجام می شود (پس آنتی بیوگرام در موارد کشت مثبت انجام می شود)
    - اگر منفی شد، سندرم یورترال مطرح است و درمان این مورد باید انجام شود.
    - اگر میکروارگانسیم نامتناسب با درمان رشد کرد، تعویض درمان انجام می شود.

در عفونت راجعه تعیین علت بسیار مهم می باشد که می کنند پایدار شدن باکتری Bacterial persistance باشد و یا عفونت مجدد با یک ارگانسیم دیگر که در پایدار شدن باکتری برداشتن منبع عفونت و در عفونت مجدد درمان دارویی پیشگیرانه باید انجام شود.
    آنتی بیوتیک پیشگیرانه با دوز پایین و ادامه دار، عود عفونت ادراری را تا 95% ماهش می دهد.
    اگر عفونت راجعه با فعالیت جنسی فرد ارتباط دارد، با تخلیه مکرر مثانه و مصرف تک دوز آنتی بیوتیک بعد از آمیزش می توان احتمال بروز عفونت را کم کرد.

تشکر شده توسط : 8 کاربر
  8. سلام

ممنونم جناب دکتر از توضیحات کاملتون با این اوصاف درمانهایی که انجام میدهم درسته فقط محبت کنید و بگید آیا سیپرو فلاکساسین جزو آنتی بیوتیک های پیشگیرانه است؟؟؟در غیر اینصورت چندتا را معرفی کنید
    با سپاس فراوان از شما

9. سلام

من اصلا به مسائل پزشکی وارد نیستم اما این علائمی رو که می گی برای منم اتقاق افتاده که دقیقا همون تشخیصی بود که اقای دکتر ذکر نمودن

دکتر من بهم گفت  که مشکلم به خاطر التهاب مثانه است که معمولا برای تازه عروسا اتفاق می افته من اون موقع 2 سال بود که ازدواج کرده بودم اما تقریبا هرروز با همسرم رابطه داشتم به خاطر همین دچار التهاب مثانه شده بودم که دکترم می گفت بر اثر رابطه  زیاد بوجود می یاد بعد چند تا مورد رو به من گفت که من انجام دادم و خوشبختانه مشکلم حل شد برای شما ذکر می کنم شاید که مفید باشه

1-قبل از رابطه باهمسرتون اگه همسرتون دوش نگرفته مطمئن بشید که دست و التشو حتما بشوره
    2 از مقدار رابطه تون تا چند وقت کم کنید مثلا به دو بار در هفته
    3- سعی کنید که بعد از رابطه حتما خودتون رو بشویید
    4 -حتی الامکان بعد از رابطه به دستشویی رفته و ادرار کنید نه قبل از رابطه چون در این صورت اگر عفونتی قصد ورود داشته باشد با ادرار خارج می شود
    5 -2تار در هفته خود را با سرکه سفید شستشو دهید (داخل واژن ) زیرا گاهی برگشت بیماری شما به خاطر عفونتی هر چند ناچیز در واژن است که ممکن است هیچ گونه علائمی نداشته باشد

راستش دکترم به من قرص سیپروفلوکساسین هم داد اما من استفاده نکردم و فقط این موارد را رعایت کردم و مشکلم کاملا برطرف شد امید که برای شما نیز موثرباشد

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  10. mgolrokh نوشته است: سلام

من اصلا به مسائل پزشکی وارد نیستم اما این علائمی رو که می گی برای منم اتقاق افتاده که دقیقا همون تشخیصی بود که اقای دکتر ذکر نمودن

دکتر من بهم گفت  که مشکلم به خاطر التهاب مثانه است که معمولا برای تازه عروسا اتفاق می افته من اون موقع 2 سال بود که ازدواج کرده بودم اما تقریبا هرروز با همسرم رابطه داشتم به خاطر همین دچار التهاب مثانه شده بودم که دکترم می گفت بر اثر رابطه  زیاد بوجود می یاد بعد چند تا مورد رو به من گفت که من انجام دادم و خوشبختانه مشکلم حل شد برای شما ذکر می کنم شاید که مفید باشه

1-قبل از رابطه باهمسرتون اگه همسرتون دوش نگرفته مطمئن بشید که دست و التشو حتما بشوره
    2 از مقدار رابطه تون تا چند وقت کم کنید مثلا به دو بار در هفته
    3- سعی کنید که بعد از رابطه حتما خودتون رو بشویید
    4 -حتی الامکان بعد از رابطه به دستشویی رفته و ادرار کنید نه قبل از رابطه چون در این صورت اگر عفونتی قصد ورود داشته باشد با ادرار خارج می شود
    5 -2تار در هفته خود را با سرکه سفید شستشو دهید (داخل واژن ) زیرا گاهی برگشت بیماری شما به خاطر عفونتی هر چند ناچیز در واژن است که ممکن است هیچ گونه علائمی نداشته باشد

راستش دکترم به من قرص سیپروفلوکساسین هم داد اما من استفاده نکردم و فقط این موارد را رعایت کردم و مشکلم کاملا برطرف شد امید که برای شما نیز موثرباشد

این مورد شماره 5 خیلی موثر هستش
    دیدم که بانوان انجام دادند و نتیجه گرفتند

تشکر شده توسط : 3 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید