شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل کم کاري تيروئيد و بارداري

1. با سلام

من دچار کم کاري نيروئيد هستم . از قبل از دوران ازدواج  اين بيماري را داشتم. قرص لووتيروکسين را هم هر روز مصرف مي کنم. مدتي بود که به دليل مصرف زياد قرص و عدم مراجعه به دکتر تنظيم تيروئيد به هم ريحته بود. اما در حال حاضر مرتب مصذف مي کنم. 3  ماه است که براي بارداري اقدام مي کنم اما نتيجه اي نگرفته ام. احتمال اينکه به علت تيروئيد باشد چقدر است؟ و اينکه مدتي قرص متفورمين مصرف کردم نزديک 3 ماه و باز هم باردار نشدم. علت چيست ؟ خيلي نگران هستم . لطفا کمک کنيد

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. با سلام و خسته نباشید و تشکر از مطالب خوبتون
    آقای دکتر من دختر مجرد 23 ساله ای هستم که تا حالا هیچ ارتباطی نداشتم که تو آزمایشم tsh=5.99هستش یعنی کمکاری تیروئید دارم
    دوره های عادت ماهانه ی منظمی ندارم یعنی 4 ما مرتب 7 روز شو بصورت خون رقیق دارم یه ماه قطع میشه و ماه دیگه بعد قطعی  قبل و بعد عادت ماهانه ترشحات قهوه ای رنگ دارم که در زمان های دیگر ترشحات عادی بیرنگ و بی بو داشتم که حدود 8 روزه که بعد از تمام شدن عادتم ترشحات بیرنگ و عادیم تبدیل به ترشحات همانند ترشحات عادی ولی به رنگ قهوه ای شدم می خواستم قبل از رفتن به دکتر تقریبا بدونم چه مشکلی برام بوجود اومده ؟آیا عفونت خاصی دارم؟
    خیلی دلهره دارم لطفا زود بهم جواب بدین ممنون می شم

3. hamdam_aseman نوشته است: با سلام و خسته نباشید و تشکر از مطالب خوبتون
    آقای دکتر من دختر مجرد 23 ساله ای هستم که تا حالا هیچ ارتباطی نداشتم که تو آزمایشم tsh=5.99هستش یعنی کمکاری تیروئید دارم
    دوره های عادت ماهانه ی منظمی ندارم یعنی 4 ما مرتب 7 روز شو بصورت خون رقیق دارم یه ماه قطع میشه و ماه دیگه بعد قطعی  قبل و بعد عادت ماهانه ترشحات قهوه ای رنگ دارم که در زمان های دیگر ترشحات عادی بیرنگ و بی بو داشتم که حدود 8 روزه که بعد از تمام شدن عادتم ترشحات بیرنگ و عادیم تبدیل به ترشحات همانند ترشحات عادی ولی به رنگ قهوه ای شدم می خواستم قبل از رفتن به دکتر تقریبا بدونم چه مشکلی برام بوجود اومده ؟آیا عفونت خاصی دارم؟
    خیلی دلهره دارم لطفا زود بهم جواب بدین ممنون می شم

دوست عزيز ...
    تيروئيد بر روي سيكل ماهيانه و ويژگيهاي اون به شدت تاثير ميذاره ....
    نگران نباشيد ...حتما و حتما تحت نظر يك متخصص زنان باشيد ...در مورد مشكل تيروئيدتون حتما ايشون رومطلع كنيد و در مراجعتون آخرين آزمايشتون رو همراه داشته باشين ./.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  4. ma_sky410 نوشته است: با سلام

من دچار کم کاري نيروئيد هستم . از قبل از دوران ازدواج  اين بيماري را داشتم. قرص لووتيروکسين را هم هر روز مصرف مي کنم. مدتي بود که به دليل مصرف زياد قرص و عدم مراجعه به دکتر تنظيم تيروئيد به هم ريحته بود. اما در حال حاضر مرتب مصذف مي کنم. 3  ماه است که براي بارداري اقدام مي کنم اما نتيجه اي نگرفته ام. احتمال اينکه به علت تيروئيد باشد چقدر است؟ و اينکه مدتي قرص متفورمين مصرف کردم نزديک 3 ماه و باز هم باردار نشدم. علت چيست ؟ خيلي نگران هستم . لطفا کمک کنيد

دوست عزيز ...
    همونطور كه در پاسخ دوست ديگرمون گفتم اختلال در هورمونهاي تيروئيد باعث اختلال در سيستمهاي ديگري از بدن هم ميشه و برآيند اين اختلالات ميتونه عدم باروري هم باشه ....
    مصرف متفورمين هم در مواردي جوابگو هست ...البته بستگي داره كه تشخيص مشكل شما چه بوده ....
    پيشنهاد ميكنم تحت نظر يك متخصص باشيد و با برنامه هاي او جلو بريد ....
    حتما و حتما وضعيت همسرتون هم بررسي بشه ...شايد قسمتي از مشكل مربوط به ايشون باشه ....
    مويد باشيد./.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  5. سلام
    من كم كاري تيروئيد دارم ! با اينكه فكر كنم اينجا جاي مناسبي براي طرح اين سوال نباشه اما چون امكان گذاشتن مطلب جديد نبود از اينجا وارد شدم ، سوال من كلا با بقيه فرق داره اميدوارم راهنمايي فرماييد
    من كم كاري تيروئيد دارم تا به حال هم تحت نظر دكتر بودم اما سوالاتي داشتم كه چند دكتر نتوانستند بخوبي منو روشن كنند و من هم با مطالعاتم به نتيجه اي نرسيدم لطفا راهنماييم كنيد .
    من عوارضي داشتم و برام سوال شده آيا اينها مربوط به كم كاري تيروئيده ؟ :
    1- بعد از مدتي دچار افكار منفي و مخرب شدم و نيز دچار اضطراب اجتماعي شدم
    2- خيلييي توان بدني ام كم است و با اينكه داروها را مصرف ميكنم اما به شدت سنگينم و به زور ميتوانم مشغول كاري شوم و وقتي هم دارم كاري انجام ميدهم خيلي ضعف ميكنم و اگر بخواهم به زور خودم را سرپا نگه دارم احساس گيج بودن و سردرگمي ميكنم
    3- وقتي تند راه ميروم نبضم توي گردن شروع به زدن ميكنه و كمي دردناكه و گاهي تير ميكشه
    4-حافظه ام به حدي كم شده كه زندگيمو مختل كرده يعني همه چي رو مدام فراموش ميكنم
    5- حوصله ام كم شده
    6- من قبلا خيلي باهوش بودم و به اين صفت معروف بودم اما الان به كندي ميفهمم و انگار ذهنم براي تجزيه و تحليل كند شده
    7- با توجه به مصرف قرص يبوست دارم .
    طبق آزمايش خون الان تيروئيد من در حالت نرماله اين عوارض براي چيست ؟
    خواهشا به ايميل من نيز پاسخ دهيد
    با تشكر فراوان

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  6. behnooosh نوشته است: سلام
    من كم كاري تيروئيد دارم ! با اينكه فكر كنم اينجا جاي مناسبي براي طرح اين سوال نباشه اما چون امكان گذاشتن مطلب جديد نبود از اينجا وارد شدم ، سوال من كلا با بقيه فرق داره اميدوارم راهنمايي فرماييد
    من كم كاري تيروئيد دارم تا به حال هم تحت نظر دكتر بودم اما سوالاتي داشتم كه چند دكتر نتوانستند بخوبي منو روشن كنند و من هم با مطالعاتم به نتيجه اي نرسيدم لطفا راهنماييم كنيد .
    من عوارضي داشتم و برام سوال شده آيا اينها مربوط به كم كاري تيروئيده ؟ :
    1- بعد از مدتي دچار افكار منفي و مخرب شدم و نيز دچار اضطراب اجتماعي شدم
    2- خيلييي توان بدني ام كم است و با اينكه داروها را مصرف ميكنم اما به شدت سنگينم و به زور ميتوانم مشغول كاري شوم و وقتي هم دارم كاري انجام ميدهم خيلي ضعف ميكنم و اگر بخواهم به زور خودم را سرپا نگه دارم احساس گيج بودن و سردرگمي ميكنم
    3- وقتي تند راه ميروم نبضم توي گردن شروع به زدن ميكنه و كمي دردناكه و گاهي تير ميكشه
    4-حافظه ام به حدي كم شده كه زندگيمو مختل كرده يعني همه چي رو مدام فراموش ميكنم
    5- حوصله ام كم شده
    6- من قبلا خيلي باهوش بودم و به اين صفت معروف بودم اما الان به كندي ميفهمم و انگار ذهنم براي تجزيه و تحليل كند شده
    7- با توجه به مصرف قرص يبوست دارم .
    طبق آزمايش خون الان تيروئيد من در حالت نرماله اين عوارض براي چيست ؟
    خواهشا به ايميل من نيز پاسخ دهيد
    با تشكر فراوان

سلام،
    اگر از لحاظ نرمال بودن تیروئید اطمینان دارید، بهتر است با یک رواپزشک مشاوره کنید، به نظر می رسد دچار افسردگی شده اید!

تشکر شده توسط : 4 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید