شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

بهترین راه برای از بین بردن اثر آبله مرغان چیست؟

1. با سلام
    من یک فرورفتگی کوچک که اثر آبله مرغان 5-4 سال پیشه رو  روی گونه ام دارم. جای آبله مرغانم چندان مشهود و خیلی گود رفته نیست و خیلی جلب توجه نمی کنه. در تمام این 5-4 سال هم بنا به توصیه ی پزشکم بطور مرتب از لایه بردار و ماسک برای محو تر شدنش استفاده کرده ام. برنامه ام این بود که لیزرش کنم اما حقیقتش احساس می کردم که لیزر در مورد اطرافیانم که خالی رو برداشته بودند یا لک آکنه رو از بین برده بودند چندان کارآمد نیست و اثر اونها رو کامل برطرف نمی کنه. مضاف بر اینکه پوست بشدت حساسی هم دارم و سری قبل هم که برای موهای زائد لیزر کردم هم پوستم وحشتناک ملتهب شد و هم به تمام داروهای بعد از لیزر، اعم از پمادهای ضد التهاب و ضد آلرژی حساسیت دادم. تا اینکه امروز از کسی چیزهایی درمورد رژودرم شنیدم. تحقیق کردم و دیدم که رژودرم هم خوبه اما در مورد اسکارهای برجسته نسبت به اسکارهای فرو رفته موفق تره. می خواستم بدونم این کمتر موفق بودن به چه معناست؟ و از بین لیزر درمانی، استفاده از رژودرم یا راه حل های پیشنهادی دیگه کدوم یک برای برطرف کردن جای آبله مرغان مناسب تره؟
    سپاسگزارم

2. simia نوشته است: با سلام
    من یک فرورفتگی کوچک که اثر آبله مرغان 5-4 سال پیشه رو  روی گونه ام دارم. جای آبله مرغانم چندان مشهود و خیلی گود رفته نیست و خیلی جلب توجه نمی کنه. در تمام این 5-4 سال هم بنا به توصیه ی پزشکم بطور مرتب از لایه بردار و ماسک برای محو تر شدنش استفاده کرده ام. برنامه ام این بود که لیزرش کنم اما حقیقتش احساس می کردم که لیزر در مورد اطرافیانم که خالی رو برداشته بودند یا لک آکنه رو از بین برده بودند چندان کارآمد نیست و اثر اونها رو کامل برطرف نمی کنه. مضاف بر اینکه پوست بشدت حساسی هم دارم و سری قبل هم که برای موهای زائد لیزر کردم هم پوستم وحشتناک ملتهب شد و هم به تمام داروهای بعد از لیزر، اعم از پمادهای ضد التهاب و ضد آلرژی حساسیت دادم. تا اینکه امروز از کسی چیزهایی درمورد رژودرم شنیدم. تحقیق کردم و دیدم که رژودرم هم خوبه اما در مورد اسکارهای برجسته نسبت به اسکارهای فرو رفته موفق تره. می خواستم بدونم این کمتر موفق بودن به چه معناست؟ و از بین لیزر درمانی، استفاده از رژودرم یا راه حل های پیشنهادی دیگه کدوم یک برای برطرف کردن جای آبله مرغان مناسب تره؟
    سپاسگزارم

سلام

دوست عزیز,وقتی که اثر فرورفتگی در صورت شما خیلی مشهود نیست و از طرفی پوست شما به لیزر حساسیت دارد بهتره که اون فرورفتگی رو با کرم پوشش بدید و خیلی حساسیت نشون ندید اما اگر به هر دلیلی میخواین لیزر درمانی کنید توجه داشته باشین که با توجه به عوارض احتمالیه لیزر درمانی(لیزر هم مثل سایر متدهای درمانی یه درمان با عارضه هست بویژه اینکه این درمان میخواد رو پوست صورت شما انجام بشه) بعد از تصمیم جدی حتما در مراکز معتبر اقدام به این عمل نمائید(مراکز لیزر درمانی زیبایی در ایران که در سطح قابل قبول باشن معدوده و این خودش یه ریسک فاکتوره) اینم مد نظر داشته باشید که لیزر یک درمان مادام العمر نیست و چون بدن در حال تغییر و تحوله امکان داره در سنین بالا مجددا این اسکار خودشو نشون بده.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  3. simia نوشته است: با سلام
    سپاسگزارم

براي اسكار برجسته از پانسمان با لايه ژلاتيني /وبراي اسكار فرو رفته از روش لايه برداري ميكرودرم ابريشن كه نوعي سائيدن پوست با دستگاه بخصوصه استفاده ميشه.و يا لايه برداري ضخيم رو كه متخصص در مطب  خودش انجام ميده .اگه از متخصص پوست بپرسيد روش مناسب رو بهتون ميگه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید