شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مردن بچه قبل از زایمان

1. سلام
    یکی از دوستام 5 ماهه حامله بوده و بچه اش 2 قلو بوده ولی وقتی برای سونو گرافی رفته بود گفتن یکی از بچه ها مدت 3 هفته است که مرده.و دکتر گفته که باید بچه باشه تا وقت زایمان.حالا این بچه مرده برای اون یکی مشکلی بوجود نمیاره.؟مانع رشدش نمی شه؟ ممکنه باعث مرگ اون یکی بشه؟
    برای خود مادر مشکلی بوجود نمیاره؟
    ممنون میشم اگر توضیح بدید

2. hasty نوشته است: سلام
    یکی از دوستام 5 ماهه حامله بوده و بچه اش 2 قلو بوده ولی وقتی برای سونو گرافی رفته بود گفتن یکی از بچه ها مدت 3 هفته است که مرده.و دکتر گفته که باید بچه باشه تا وقت زایمان.حالا این بچه مرده برای اون یکی مشکلی بوجود نمیاره.؟مانع رشدش نمی شه؟ ممکنه باعث مرگ اون یکی بشه؟
    برای خود مادر مشکلی بوجود نمیاره؟
    ممنون میشم اگر توضیح بدید

سلام،
    درباره موردی که ذکر نمودید، مطالعات زیادی صورت گرفته و علل آن مورد بررسی قرار داده شده است. برای اظهارنظر دقیق می بایست علت مشخص شود. مثلا در یکی از مواردی که این حالت به وجود می آید، بین قلها ارتباط خونی برقرار شده و انتقال خون بین قلها انجام می شود که به آن Twin to Twin Transfusion Syndrome یا به اختصار TTTS گفته می شود. قل دهنده معمولا ضعیف تر بوده و نسبت به سن حاملگی کوچکتر است و قل گیرنده دارای سلامتی کامل بوده و نسبت به سن حاملگی بزرگتر می باشد. این حالت در مواردی که حاملگی دوقلویی مونو زیگوت مونو کوریونیک به وجود می آید.

3. سلام
    ممنون از توضیحی که دادید.ولی من علتش رو نمی دونم فقط میدونم که دکترش گفته این بچه خودش جذب میشه من فقط می خوام بدونم برای مادر وجود یه بچه مرده ضرری نداره تا وقت زایمان؟
    با تشکر

4. hasty نوشته است: سلام
    ممنون از توضیحی که دادید.ولی من علتش رو نمی دونم فقط میدونم که دکترش گفته این بچه خودش جذب میشه من فقط می خوام بدونم برای مادر وجود یه بچه مرده ضرری نداره تا وقت زایمان؟
    با تشکر

سلام،
    دانستن علت و نحوه قرار گیری جنین در رحم (نوع جفت و ...) برای ارزیابی و تعیین پیش آگهی برای مادر و جنین باقی مانده مهم است. به نظر من به پزشک معاینه کننده اعتماد نمایید زیرا وی با استفاده از معاینه و پاراکلینیک (سونوگرافی و ...) بهترین نظر را می تواند بدهد.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید