شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ایجاد لک و خشکی پوست پس از اپیلاسیون

1. سلام

بعد از اپیلاسیونم که 3 روز پیش بود متوجه شدم الت تناسلیم دچار خشکی شده و طوریه که انگار پوست مرده روش ایجاد شده.البته چیز خیلی قابل رویتی نیست اما اگه اینطوری بمونه خیلی بدتر از این میشه.البته لک هم روش بوجود اومده.کاملآ بر عکس التهاب..
    البته سالنی که میرم  مواد کاملآ بهداشتی و از وسایل یکبار مصرف استفاده میشه..
    دیروز و امروز از ویتامین آ استفاده کردم و خیلی سریع جذب شده..تاحالا اینطوری نشده بودم و نمیدونم باید چیکار کنم؟
    پماد کالاندولا تاثیری داره؟.به نظر شما از چه پمادی استفاده کنم بهتره؟
    ممنون..

2. saghar15 نوشته است: سلام

بعد از اپیلاسیونم که 3 روز پیش بود متوجه شدم الت تناسلیم دچار خشکی شده و طوریه که انگار پوست مرده روش ایجاد شده.البته چیز خیلی قابل رویتی نیست اما اگه اینطوری بمونه خیلی بدتر از این میشه.البته لک هم روش بوجود اومده.کاملآ بر عکس التهاب..
    البته سالنی که میرم  مواد کاملآ بهداشتی و از وسایل یکبار مصرف استفاده میشه..
    دیروز و امروز از ویتامین آ استفاده کردم و خیلی سریع جذب شده..تاحالا اینطوری نشده بودم و نمیدونم باید چیکار کنم؟
    پماد کالاندولا تاثیری داره؟.به نظر شما از چه پمادی استفاده کنم بهتره؟
    ممنون..

دوست عزیز، خشکی پوست بعد از انجام اپیلاسیون معمولاً طبیعیه ، البته شاید شما پوستتون هم کمی خشک باشه ، به هر حال حتی اگر این طور هم نیست همیشه موقع اپیلاسیون چند نکته رو مد نظر داشته باشید:
    بلافاصله بعد از اپیلاسیون بدنتونو نشورید ، بلکه سعی کنید ، از محلول هایی مثل "روغن بچه فیروز" برای چرب کردن پوستتون بعد از اتمام کار اپیلاسیون استفاده کنید، یکم صبر کنید تا روغن تقریباً جذب پوستتون بشه بعد لباستونو بپوشید و حدود یکی دوساعت بعد دوش بگیرید،اینجوری پوستتون خشک نمی شه .بعد از حمام هم با کرم های مرطوب کننده پوستتون رو مرطوب کنید ، حتی می تونید از همون روغن بچه هم استفاده کنید.
    اگر شاغلید سعی کنید وقتتونو جوری تنظیم کنید که بعد از اپیلاسیون به منزل برید و چون بلافاصله دوش نمی گیرید اذیت نشید(اضافه می کنم معمولاً برای از بین بردن چسبندگی موم یا وکس باقی مونده رو بدن از پودر بچه استفاده می کنن، پس نگران چسبندگی لباس به بدنتونم نباشید).
    در نظر داشته باشید گاهی اگر فردی که داره اپیلاسیون براتون انجام می ده خیلی ماهر نباشه و با کمی سستی سلفون یا پد رو بکشه ممکنه پوستتون کبود بشه . پس حتماً سالن هایی رو انتخاب کنید که اولاً معتبر باشند و ضمناً افراد متخصصی این کار رو براتون انجام بدن.
    و مورد آخر اینکه بعد از مدت طولانی اپیلاسیون کردن گاهاً لک هایی در بدن ایجاد می شه که اساساً از عوارض اپیلاسیون هست، اما خیلی نگران کننده نیست، چون مقدارش کم هست.
    یه یادآوری هم می کنم به همه ی دوستانی که از روش اپیلاسیون استفاده می کنن، و اون اینکه بعد از مدتی ممکنه لک هایی روی تنتون ببینید که در واقع لک نیستند بلکه موهایی هستند که زیرپوستی شدن، و با یک روش ساده می تونید از بین ببریدش، و اون هم اینکه هر از گاهی اون قسمت هایی از بدنتون که موهاش زیرپوستی شده رو در حمام خیلی نرم کیسه بکشید تا زیرپوستی ها از بین برن.
    توضیحاتم طولانی شد ، اما نکاتی بودن که فکر می کنم کمکتون می کنه و ارزش دونستن رو دارن

موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 7 کاربر ديگر
  3. ممنون از راهنماییتون..

من همیشه از موم معمولی استفاده می کردم.این بار از موم دائم.همه جور ژل و روغنی رو هم برام زد.همه ی چیزایی که شما گفتید رو من انجام دادم.
    این لک ها هم کبودی یا موی زیر پوستی نیستن..
    حالا من از چه پمادی استفاده کنم بهتره؟

4. saghar15 نوشته است: ممنون از راهنماییتون..

من همیشه از موم معمولی استفاده می کردم.این بار از موم دائم.همه جور ژل و روغنی رو هم برام زد.همه ی چیزایی که شما گفتید رو من انجام دادم.
    این لک ها هم کبودی یا موی زیر پوستی نیستن..
    حالا من از چه پمادی استفاده کنم بهتره؟

دوست عزیز ، به تغییر نوع موم که ربطی نمی تونه داشته باشه .اما توصیه می کنم برای اینکه از نگرانی در بیاید و خیالتون آسوده بشه  به دکتر پوست مراجعه کنید تا با دیدن وضعیت لک روی پوستتون راهنماییتون کنند.
    تجویز و استفاده خودسرانه پماد و بطور کلی دارو کار صحیحی نیست و ممکنه عواقب جبران ناپذیری داشته باشه.
    شاد و سلامت باشید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. به نظرم آب و هوای این روزها بی تاثیر نیست
    همون ویتامین آ-د رو که استفاده می کنید خیلی خوبه
    اما در طول روز چندین بار تکرار کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید