شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

ریزش شدید موی سر در سن 20 سالگی !

1. با سلام
    پسری هستم 20 ساله که حدود یکسال هست دچار ریزش شدید موی سر و پلک هایم شدم !
    ریزش موی بنده به قدری شدید هست که با تکان دادن سرم موهام شروع میکنه به ریختن !
    متاسفانه در شهر ماه فقط یک متخصص پوست و مو هست که بنده با مراجعه به ایشون و در عرض چند دقیقه
    بدون معالجه و یا تجویز آزمایشی که نشون بده ریزش موهای بنده به چه دلیل هست ایشون برای بنده قرص فیناستراید و
    محلول ماینوکسیدیل رو تجویز فرمودند که بنده با وجود اینکه دو ماه هست از قرص فین پشیا و حدود یک هفته از محلول ماینویکسیدیل استفاده میکنم هنوز هیچ فرقی نکردم و دیگه واقعا دارم موهام رو از دست میدم بدون اینکه بدونم دلیل ریزش موهام از چی هست ؟
    تا بحال سابقه استفاده از هیچ دارویی و مواد آرایشگاهی رو نداشتم و وزنم هم 95 کیلو گرم هست ، پوست سرم هم خیلی زود چرب میشه !
    ممنون میشم بفرمائید چه آزمایشاتی جهت فهمیدن اینکه ریزش موی بنده از چی هست باید انجام بدم و اینکه راهنمائی بفرمائید جهت جلوگیری از ریزش موهایم باید چیکار کنم ؟
    بغیر از اون دکتر که ذکر کردم جای دیگه ای ندارم که مشکلم رو طرح کنم .
    با تشکر

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. Mbb1370 نوشته است: با سلام
    متاسفانه در شهر ماه فقط یک متخصص پوست و مو هست که بنده با مراجعه به ایشون و در عرض چند دقیقه
    بدون معالجه و یا تجویز آزمایشی که نشون بده ریزش موهای بنده به چه دلیل هست ایشون برای بنده قرص فیناستراید و
    محلول ماینوکسیدیل رو تجویز فرمودند که بنده با وجود اینکه دو ماه هست از قرص فین پشیا و حدود یک هفته از محلول ماینویکسیدیل استفاده میکنم هنوز هیچ فرقی نکردم و دیگه واقعا دارم موهام رو از دست میدم بدون اینکه بدونم دلیل ریزش موهام از چی هست ؟
    تا بحال سابقه استفاده از هیچ دارویی و مواد آرایشگاهی رو نداشتم و وزنم هم 95 کیلو گرم هست ، پوست سرم هم خیلی زود چرب میشه !
    ممنون میشم بفرمائید چه آزمایشاتی جهت فهمیدن اینکه ریزش موی بنده از چی هست باید انجام بدم و اینکه راهنمائی بفرمائید جهت جلوگیری از ریزش موهایم باید چیکار کنم ؟
    با تشکر

ازمايش خون وسنجش ميزان هورمونهاي تيروئيد / و تستوسترون  كه اگه همگي طبيعي باشن ريزش موي ارثي يا اندروژنيك به تشخيص پزشكت داري و همون داروها رو بايد مصرف كني تاثيرات فيناسترايد بعد از 3 تا 6 ماه شروع شده و تا 12 ماه طول ميكشه تا تكميل بشه ضمنا توصيه ميكنن نوع هندي اون رو مصرف نكنيد چونكه كيفيت پايين تري از نوع ايراني - ساخت سها يا مهر دارو - داره

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. سلام و با عرض خسته نباشید .
    بنده در شرف 20 سالگی هستم و متاسفانه دچار بیماری خودارضائی نیز میباشم ... ( مجرد میباشم )
    با توجه به اینکه ریزش مو هم پیدا کردم و پزشک برای بنده داروی فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل تجویز کردن حدود 1.5 ماه هست از داروی فیناستراید ( فین پشیا = هندی ) بصورت روزانه استفاده میکنم ...
    مشکلی که چند روز هست ( 3 روز ) برای بنده اتفاق افتاده این هست که در هنگام خواب بصورت ناخودآگاه و بدون دیدن هیچ خواب و تحریک جنسی یک قطره منی از من خارج میشه !
    مایع خارج شده بصورت شفاف و چسبناک هست که نمیدونم آیا حکم منی رو داره یا خیر و احتیاج به غسل در این چند روز دارم ؟
    البته خودم هم شک دارم آیا این واقعا منی هست یا چیز دیگه ای که بدون هیچ اتفاقی و در این چند روز بصورت پیاپی برای من اتفاق میفته ! و آیا دلیلش این قرص فین پشیا هست ؟
    ممنون میشم راهنمائی بفرمائید .

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام
    با تشکر از پاسختون .
    در حال حاضر بنده بصورت روزانه از یک عدد قرض فین پشیا و یکبار از محلول ماینوکسیدیل بروی سر استفاده میکنم .

پس برای شناسائی نوع بیماری ( نوع ریزش ) بنده فقط به این آزمایش ها ( خون ، تيروئيد / و تستوسترون ) نیاز هست ؟
    برای تشخیص کمبود ویتامین و آهن بدن آزمایشی نیاز نیست ؟
    و اینکه بنده تحقیق کردم قرص هندی ( فین پشیا ) از قرص ایرانی ( فیناستراید ) بهتره !
    وگرنه قیمت قرص هندی از ایرانی بیشتر هم هست .

5. Mbb1370 نوشته است: سلام
    با تشکر از پاسختون .
    در حال حاضر بنده بصورت روزانه از یک عدد قرض فین پشیا و یکبار از محلول ماینوکسیدیل بروی سر استفاده میکنم .

پس برای شناسائی نوع بیماری ( نوع ریزش ) بنده فقط به این آزمایش ها ( خون ، تيروئيد / و تستوسترون ) نیاز هست ؟
    برای تشخیص کمبود ویتامین و آهن بدن آزمایشی نیاز نیست ؟
    و اینکه بنده تحقیق کردم قرص هندی ( فین پشیا ) از قرص ایرانی ( فیناستراید ) بهتره !
    وگرنه قیمت قرص هندی از ایرانی بیشتر هم هست .

سلام
    بله برای تشخیص تمام مواردی که گفتید آزمایش باید بدید از جمله آزمایش کم خونی و خصوصا تعیین میزان ذخیره آهن خون, تیروئید, میزان هورمون تستسترون و ... که بهتره با پزشکتون مشورت کنید شاید لازم بود آزمایش های دیگه ای هم بدید.
    موفق باشید...

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  6. سلام دوست عزیز.
    این چیزی که شما گفتید نمی تونه جزو عوارض فیناستراید باشه چون عوارض این دارو خلاف این مورده.
    در مورد غسل هم باید بگم این سایت کاملآ پزشکی هست و در مورد این مسایل توش بحث نمی شه.
    در ضمن اینکه شما خواب تحریک کننده ای ندیدید رو نمیتونید با قاطعیت تایید کنید،البته این مساله موضوع بحث جداگانه ای داره که در موردش صحبت نمیکنیم،اما ممکنه به دلیل همین تحریک در خواب باشه.
    اگه خیلی غیر عادی به نظرتون میاد با پزشکتون مشورت کنید.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  7. Mb1991 نوشته است: سلام و با عرض خسته نباشید .
    بنده در شرف 20 سالگی هستم و متاسفانه دچار بیماری خودارضائی نیز میباشم ... ( مجرد میباشم )
    با توجه به اینکه ریزش مو هم پیدا کردم و پزشک برای بنده داروی فیناستراید و محلول ماینوکسیدیل تجویز کردن حدود 1.5 ماه هست از داروی فیناستراید ( فین پشیا = هندی ) بصورت روزانه استفاده میکنم ...
    مشکلی که چند روز هست ( 3 روز ) برای بنده اتفاق افتاده این هست که در هنگام خواب بصورت ناخودآگاه و بدون دیدن هیچ خواب و تحریک جنسی یک قطره منی از من خارج میشه !
    مایع خارج شده بصورت شفاف و چسبناک هست که نمیدونم آیا حکم منی رو داره یا خیر و احتیاج به غسل در این چند روز دارم ؟
    البته خودم هم شک دارم آیا این واقعا منی هست یا چیز دیگه ای که بدون هیچ اتفاقی و در این چند روز بصورت پیاپی برای من اتفاق میفته ! و آیا دلیلش این قرص فین پشیا هست ؟
    ممنون میشم راهنمائی بفرمائید .

مايع خارج شده اگه مثل اب شفافه ترشحات پيش از انزال-از غدد كوپر - است و مني نيست و ربطي به دارو نداره فيناسترايد حجم مايع مني رو كم ميكنه و در بعضي افراد باعث كاهش ميل جنسي ميشه - بعلت مهار انزيم 5 الفا ردوكتاز كه از تبديل تستوسترون به دي هيدرو تستوسترون جلوگيري ميكنه - در مورد خودارضايي جستجو كن و  فقط پست هاي تاييد شده توسط مديريت سايت رو مطالعه كن چون تكراريه

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  8. سلام
    یه سوال دیگه هم برای بنده پیش اومده میخواستم بدونم "ریزش مژه های پلک " هم ربطی به ریزش موی سر داره ؟
    آخه مژه های بنده هم دارن میریزن !

9. Irboy

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    همياري با سايت 1 بار
    ریزش مو|ه هاتون کمه یا زیاد؟البته فکر نکنم مورد ارثی اینقدر حاد خودش و نشون بده اما همونطور که دوستان گفتن باید به یه متخصص مراجعه کنی..راهی که خودم انجام دادم و بهت میگم این کار و حتماً انجام بده پیش یک دکتر عمومی برو و بگو برات یه چکاپ کامل خون بنویسه(تیروئید هم حتما کامل باشه چون بعضی ها آزمایش تیروئید و کامل نمینویسن)بعد جواب آزمایش و ببر پیش متخصص..مشخص میشه که علت هورمونی داره یا نه..چون تا جائی که من میدونم اختلالات تیروئید خیلی تاثیر روی ریزش مو داره(مخصوصاً کم کاریش)
    راستی یه سئوال..از اون زمانی که این مشکل شروع شد مشکلی یا چیزی که باعث ایجاد تنش،استرس،فشار روحی بشه برات پیش نیومده؟یا اینکه از لحاظ خوراک هم بگی تو چه شرایطی هستی بهتره چون این موارد هم تو بعضی از موارد باعث شروع ریزش مو میشه...
    در مورد موژه هم اگر ریزشش کم باشه بی علت با ریزش موهات نیست..اما قبل از مصرف هر دارو بهتره علتش و پیدا کنی که فقط متخصص با جواب آزمایش کامل میتونه به این موضوع دست پیدا کنه

10. sanaz68

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Mbb1370 نوشته است: با سلام
    با تشکر

سلام.
    اگر ریزش موهای سر شما، علت ارٍثی داشته باشد یا به مرور و با افزایش سن دچار آن شده اید و یا  با شستشوی موهای سرتان در حالت ایستاده، آن هم با استفاده از صابون های نامناسب و یا  شامپوهای موجود در بازار باعث ریزش موهای سرتان شده اید، خیلی به رویش مجدد موی سرتان امیدوار نباشید و تنها می توانید با تقویت موهایتان، رعایت بهداشت مو و استفاده از صابون قهوه ای یا صابون زیتون برای شستشوی مو و شستن و شانه کشیدن مو در حالت نشسته، از ریزش بیشتر موی سرتان جلوگیری نمایید.
    ولی اگر ریزش موی سرتان به علت بیماری باشد و به صورت ناگهانی و یا لکه ای دچار ریزش مو شده اید، نسخه  زیر که برای کچلی و تاسی های بیمارگونه می باشد، توصیه می گردد:
    سیر را کوبیده و آب آن را بگیرید و دستور زیر را به مدت 10 شب تکرار نمایید:
    آب سیر را هرشب به سر بمالید و با پارچه ببندید. صبح روز بعد یک لیوان سرکه انگور و یک لیوان شیر را مخلوط کرده و سرتان را با آن بشویید.
    بعد از آن، به مدت 10 روز دیگر، هرشب با دستگاه بخور پر از آب و مخلوط سرکه انگور، قسمت سر را بخور دهید و طی روز گاهی آب نارنج بمالید.
    این نسخه را تا سه دوره تکرار کنید و بین هر دوره 10 روز فاصله بیاندازید (یعنی بعد از اتمام یک دوره با 10 روز فاصله مجدداً نسخه را انجام دهید) تا ان شاء الله نتیجه بگیرید.

11. sanaz68

اخطارها : 2 باراخطارها : 2 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    Mbb1370 نوشته است: سلام
    یه سوال دیگه هم برای بنده پیش اومده میخواستم بدونم "ریزش مژه های پلک " هم ربطی به ریزش موی سر داره ؟
    آخه مژه های بنده هم دارن میریزن !

ربطشو نمی دونم.ولی بهتون پیشنهاد میکنم از این دو ماده واسه رشد مجدد موژه ها و ابروهاتون استفاده کنید.
    تقویت کننده ی موژه و ابروی بلفارول (روغن مورد سبز 3٪) و روغن سدر.

12. میخواستم بدونم درصد احتمالی ریزش مو تو موارد زیر چقدره ؟؟؟
    ارث
    آب و هوا
    سشوار و اتو مو
    مواد آرایشی
    خود ارضایی

یه سوال دیگه اینکه ، چطور می تونم به یه متخصص پوست و مو اطمینان کنم ؟

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید