شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

كهير پوستي

1. اقاي دكتر سلام
    من يك دختر دارم كه الان 14 ساله است اما از سن 45 روزه گي بعد از تولد پس از خوردن داروي گرد سفالكسين دچار بيماري پوستي همراه با خارش شديد وخالهاي قهوه اي رنگ در سرتاسر بدن نمايان شد وپس از مراجعه به حدود15 فوق تخصص پوست در شيراز وتهران از جمله دكتر صديفي -شهناز صميمي-مرادي و.........وحتي كلينيك آلرژي شهرك غرب تهران وهمگي گفتند كه بيماري كهير است و بعداز 10 الي 15 سال خوب ميشود اما الان بعداز 14 سال هنوز آثار خالهاي قهوه اي شبيه رنگ پوست هنوز بر كل بدنش نمايان است اما ديگر خارش ندارند و موردي است كه گاهي خارش داشته باشند.
    آقاي دكتر نظر جنابعالي در اين مورد چيست ؟و به نظر شما تا كي اين آثار خالهاي قهوه اي بر بدن ايشان ميماند ؟ممنون هستم از جنابعالي و سايت بسيار مفيدتان..

2. niknam598 نوشته است: اقاي دكتر سلام
    من يك دختر دارم كه الان 14 ساله است اما از سن 45 روزه گي بعد از تولد پس از خوردن داروي گرد سفالكسين دچار بيماري پوستي همراه با خارش شديد وخالهاي قهوه اي رنگ در سرتاسر بدن نمايان شد وپس از مراجعه به حدود15 فوق تخصص پوست در شيراز وتهران از جمله دكتر صديفي -شهناز صميمي-مرادي و.........وحتي كلينيك آلرژي شهرك غرب تهران وهمگي گفتند كه بيماري كهير است و بعداز 10 الي 15 سال خوب ميشود اما الان بعداز 14 سال هنوز آثار خالهاي قهوه اي شبيه رنگ پوست هنوز بر كل بدنش نمايان است اما ديگر خارش ندارند و موردي است كه گاهي خارش داشته باشند.
    آقاي دكتر نظر جنابعالي در اين مورد چيست ؟و به نظر شما تا كي اين آثار خالهاي قهوه اي بر بدن ايشان ميماند ؟ممنون هستم از جنابعالي و سايت بسيار مفيدتان..

سلام،
    به وجود آمدن بثورات پوستی بعد از مصرف داروها که به آن Drug Eruption گفته می شود انواع مختلفی دارد و هر نوع به واسطه مصرف نوع خاصی دارو به وجود می آید. داروهای دسته پنی سیلینها از سایع ترین داروها هستند که چنین واکنشهایی را به وجود می آورند. در درمان، این گونه ضایعات معمولا پس از قطع مصرف دارو از بین می روند و نیازی به درمانهای بعدی وجود ندارد. در صورت خارش می توان از آنتی هیستامینها بهره گرفت. موارد شدید نیز با استفاده از کورتیکواستروئیدها درمان می شود.
    مطالب بالا کلیات نحوه برخورد با اینگونه ضایعات است. با توجه به مراجعات مکرر به پزشکان متخصص و مشاهده ضایعات، به نظرم اطمینان به نظرات پزشکان و صبر و حوصله بهترین گزینه می باشد.

3. سلام
    دختري 24 ساله هستم از سن 12سالگي دچار بيماري شدم كه تا 4سال اول فقط زانوها ورم ميكرد و بعد كهير در مفاصلم مشهود شد و بعد از آن در سرتاسر بدنم (حتي لب ها، زبان ،لوزه و غيره)عارض شد.در اثر فشار و ضربه نيز دچار كهير ميشوم.كهير ها همراه با ورم و دردو سفت شدن ماهيچه ها ميباشد.در اثر زدن آمپول بتامتازون ابتدا 24 ساعت هيچ عارضه اي در بدنم وجود ندارد ولي بعد از آن به شدت دچار كهير مي شوم كه گاهي باعث خفگي و افت فشار و تب و لرز مي شوم.از انجام هر كاري حتي مطالعه كردن ناتوان شده ام.از داروهاي هيدروكسيزين،لوراتادين،زاديتن و غيره استفاده كردم در دوره هاي طولاني .

4. mojebisahel نوشته است: سلام
    دختري 24 ساله هستم از سن 12سالگي دچار بيماري شدم كه تا 4سال اول فقط زانوها ورم ميكرد و بعد كهير در مفاصلم مشهود شد و بعد از آن در سرتاسر بدنم (حتي لب ها، زبان ،لوزه و غيره)عارض شد.در اثر فشار و ضربه نيز دچار كهير ميشوم.كهير ها همراه با ورم و دردو سفت شدن ماهيچه ها ميباشد.در اثر زدن آمپول بتامتازون ابتدا 24 ساعت هيچ عارضه اي در بدنم وجود ندارد ولي بعد از آن به شدت دچار كهير مي شوم كه گاهي باعث خفگي و افت فشار و تب و لرز مي شوم.از انجام هر كاري حتي مطالعه كردن ناتوان شده ام.از داروهاي هيدروكسيزين،لوراتادين،زاديتن و غيره استفاده كردم در دوره هاي طولاني .

سلام،
    به نظر می آید که شما به آنژیوادم مبتلا هستید، برای ارزیابی علت آن که می تواند ارثی هم باشد باید بررسی های بیشتر انجام شود.

5. سلام
    با سپاس از پاسخ شما
    من آزمايش اينهيبيتور دادم و بيماريم اكتسابي است.در اين صورت اين بيماري قابل درمان است؟در صورت درمان به كجا مراجعه كنم؟
    با تشكر از شما

6. mojebisahel نوشته است: سلام
    با سپاس از پاسخ شما
    من آزمايش اينهيبيتور دادم و بيماريم اكتسابي است.در اين صورت اين بيماري قابل درمان است؟در صورت درمان به كجا مراجعه كنم؟
    با تشكر از شما

سلام،
    رکن اصلی در درمان شما تشخیص و حذف علتی است که باعث برانگیخته شدن این واکنشها می شود. از درمانهای دارویی مثل دانازول یا استانازول هم می توان کمک گرفت.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید