شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

تشخيص نتيجه تيروييد

1. r_p1360

اخطارها : 1 بار

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام اين نتيجه آزمايشهاي هورموني منه ميشه بگيد lym چيه وآيا براي من مشكلي هست يا نه؟
    t4= 8.                          t3   =  1/7.                        tsh = 1                         .prolactin =  5/8.  
    wbc = 6/57.        neu=  3/57 ,54/3%     .lym =  2/66,40/4%.     mono  =  0/134,2/04%.    eos =  /197,3%  .baso =  /015,0/225%.
    rbc =  4/45.         hgb =  12/7.             hct  =38/5.             mcv = 86/5.        mch = 28/5.       mchc=  32/9       rdw =  12/5  
    plt = 260.           mpv=  10/3.                 pct=  /269 %  .       pdw =  19/4

2. سلام اين نتيجه آزمايشهاي هورموني جدید منه ميشه بگيد ایا من کم کاری دارم یا پرکاری؟ با توجه به اینکه من چند ساله که قرص لووتیروکسین مصرف میکنم ودکترم میگفت کمبود ید دارم.

TSH 0.3*      CLIA

Free T4 18.2*    CLIA  

Free T3 4.2*     CLIA

اینا یعنی چی؟ با توجه به اینکه همه ستاره دارم هستن.ممنون میشم بگید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  3. ninazam نوشته است: سلام اين نتيجه آزمايشهاي هورموني جدید منه ميشه بگيد ایا من کم کاری دارم یا پرکاری؟ با توجه به اینکه من چند ساله که قرص لووتیروکسین مصرف میکنم ودکترم میگفت کمبود ید دارم.

TSH 0.3*      CLIA

Free T4 18.2*    CLIA  

Free T3 4.2*     CLIA

مصرف قرص در شما نشون دهنده تشخيص كم كاريه !!! پس ما مجبوريم از بيرون به بدن شما هورمون تيروئيدي بديم .
    نتايجتون .... تحت تاثير داروهاست و نميشه تفسير آزمايشي رو انجام داد كه فقط تحت تاثير شرايط بدنه !!! ( آزمايش الانتون شبيه كسيه كه پركاري داره ...چون تحت تاثير مصرف دارو اين عددها به دست اومده )بايد پزشكي كه آزمايش بيس لاين شما رو ديدن نظر بدن به حد مطلوب رسيدين و ادامه درمان لزومي داره يا نه !

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  4. ninazam نوشته است:

(اما فراموش كردم توضيح قسمت پاياني سوالتون رو بدم ....)

ستاره دار بودن موارد يعني از رنج نرمال و مدنظر خارج هستند .....
    و اينكه اونا يعني چي ؟؟؟   
    تي اس اچ : هورمونيه كه به غده تيروئيد دستور ميده هورمون بساز ....
    تي 3 و تي 4 هم محصولات غده تيروئيد هستند .....
    و حالا بدن هوشمند ما وقتي غده زياد فعال ميشه خود به خود تي اس اچ رو كم ميكنه تا هورمونها متعادل شن ( و برعكس )كه البته گاهي محقق نميشه و با توجه به مطالبي كه گفتم كم و يا پر كاري تشخيص داده ميشه و توسط دارو اصلاح ميشه ./

تشکر شده توسط : ROHAM و 1 کاربر ديگر
  5. r_p1360 نوشته است: سلام اين نتيجه آزمايشهاي هورموني منه ميشه بگيد lym چيه وآيا براي من مشكلي هست يا نه؟
    t4= 8.                          t3   =  1/7.                        tsh = 1                         .prolactin =  5/8.  
    wbc = 6/57.        neu=  3/57 ,54/3%     .lym =  2/66,40/4%.     mono  =  0/134,2/04%.    eos =  /197,3%  .baso =  /015,0/225%.
    rbc =  4/45.         hgb =  12/7.             hct  =38/5.             mcv = 86/5.        mch = 28/5.       mchc=  32/9       rdw =  12/5  
    plt = 260.           mpv=  10/3.                 pct=  /269 %  .       pdw =  19/4

آزمايشون آزمايش هورمونهاي تيروئيدي و كانت كامل سلولهاي خوني و فاكتورهاي مربوطه بود كه با نگاه كلي اي كه انداختم مشكلي نيست ( از لحاظ اعداد مشكلي نيست .بايد شرايط باليني شما هم بررسي بشه و علتي كه اين آزمايش در خواست شده )

ال.واي.ام مخفف نام يك نوع سلول خوني ( يك نوع از گلبولهاي سفيد: لنفوسيت  ) هست ....
    انواع گلبولهاي سفيد بايد با نسبت هاي معيني نسبت هم وجود داشته باشن كه در غير اين صورت اختلال و يا بيماري تشخيص داده ميشه ....
    در صدهاي شما تقريبا نزديك در صدهاي نرمالي هست كه براي فرد بالغ و سالم ذكر شده....
    اگر مشكل باليني مشخصي نداريد اين اعداد مشكل خاصي ندارند .
    شاد باشيد ./.

تشکر شده توسط : ROHAM
  6. من تا حالا نرفتم آزمایش تیروئید بدم اما میدونم بدنم سوخت و سازش زیاده!!
    وزنم نسبت به قدم کمتر هست.اگر تیروئید داشته باشم باید قرص خاصی مصرف کنم؟
    اثر داره مصرف قرص برای کم کار شدنش؟

7. bimar2 نوشته است: من تا حالا نرفتم آزمایش تیروئید بدم اما میدونم بدنم سوخت و سازش زیاده!!
    وزنم نسبت به قدم کمتر هست.اگر تیروئید داشته باشم باید قرص خاصی مصرف کنم؟
    اثر داره مصرف قرص برای کم کار شدنش؟
    سلام،
    نمی دانم دانش شما از زیاد بودن سوخت و ساز چگونه به دست آمده است! اما همه افراد تیروئید دارند! و ممکن است این غده کم کار یا پرکار شود و در نتیجه علایم و عوارضی به وجود آید. به هیچ وجه ، هیچ دارویی را خودسرانه مصرف نکنید. تنها کسی که می تواند برای شما دارویی تجویز کند پزشک است. حتی اگر شما در مورد دارویی اطلاعات بسیاری هم داشته باشید، نمی توانید از آن دارو استفاده کنید چون ارزیابی و دید بالینی که پزشک دارد را نمی توانید داشته باشید! پس ابتدا به پزشک مراجعه کنید، در صورت صلاحدید وی آزمایش عملکرد غده تیروئید را انجام دهید و در نهایت با توجه به نتیجه آن - در صورت وجود مشکل - به مصرف داروهای تجویزی توسط پزشکتان اقدام کنید.

تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید