شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

گرفتگی پا (ران - ساق و کف پا)

1. سلام چند سالی هست که گرفتگی ماهیچه ی پا دارم و خیلی هم درد داره و وقتی می گیره اصلا ً نمی تونم تکونش بدم معمولاً وقتی نشستم در ران گرفتگی هست وقتی دراز می کشم در ساق و وقتی انگشتم رو تکون می دم در کف پام این مشکل رو دارم هر بار هم چند دقیقه طول می کشه چند ماهی بود که این مشکل رو نداشتم ولی تو این چند روزه دوبار این مسأله پیش اومده مطالب سایت رو هم خوندم چیز خاصی متوجه نشدم خواستم علتش رو بدونم

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. reyhaneh919 نوشته است: سلام چند سالی هست که گرفتگی ماهیچه ی پا دارم و خیلی هم درد داره و وقتی می گیره اصلا ً نمی تونم تکونش بدم معمولاً وقتی نشستم در ران گرفتگی هست وقتی دراز می کشم در ساق و وقتی انگشتم رو تکون می دم در کف پام این مشکل رو دارم هر بار هم چند دقیقه طول می کشه چند ماهی بود که این مشکل رو نداشتم ولی تو این چند روزه دوبار این مسأله پیش اومده مطالب سایت رو هم خوندم چیز خاصی متوجه نشدم خواستم علتش رو بدونم

دوست عزيز ...
    اگر اين مشكل ادامه دار شده نياز به پيگيري داره !!!!!
    ...خوب ميتونه علل مختلفي داشته باشه...مثلا يك نوع ضعف عضلاني و يا عدم تعادل برخي الكتروليتها به خصوص منيزيم .....
    اين مسئله احتياج به بررسي و انجام روشهاي تشخيصي مناسب داره ..مثل چك شدن الكتروليتها و.....
    به متخصص ارتوپدي مراجعه كنيد ...كه در صورت لزوم ممكنه به متخصص طب فيزيكي ارجاع داده بشيد ./.

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. با سلام دوست عزیز.
    در ادامه ی صحبتای خانم سپیده باید بگم
    تا اونجایی که متوجه شدم این مشکل توی یک پای شماست. احتمالا همون رگی هستش که از لگن کشیده شده تا پشت قوزک و مچ پا و موقع ماساژ اونو  ماساژ میدن.
    شما اول ببین که این مشکل شما توی چه مواقعی اتفاق میوفته و علل احتمالیش چیه(فصلی،بد نشستن،بد راه رفتن،فعالیت جسمی،نوع کفش).
    و وقتی به یه جمع بندی رسیدی ،اونارو به پزشک بازگو کن تا واسه درمانت بهتر تصمیم گیری کنه.
    در ضمن به نظر من بهترین گزینه مراجعه به طب فیزیکی هست.چون تخصصشون همین موارده.
    انشاالله که مشکلتون زودتر حل بشه...
    دوست من.

تشکر شده توسط : 4 کاربر
  4. سلام با ارزوی سلامتی برای شما احتمال کمبود کلسیم و ویتامین ها و مواد معدنی وجود دارد در پایان ارامش کلید بهبودی  است

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  5. ممنون از همه ی دوستان، بله به این نکته دقت نکرده بودم این مشکل رو در پای راست دارم. پدرمم هم این مشکل رو دارن

6. سلام.مدتی هست که درد شدیدی توی انگشت شصت دست چپم داشتم واین طوری شده بود که اصلا تکونش نمیدادم اصلا خمش نمیکردم.پیش جراح مغز و استخوان رفتم گفت نوار عصب بگیر و با توجه به سن کمم 21 سال میگفت ممکن هست عصبش تحلیل رفته که رفتم اورتوپد گفت پیچ خوردگی هست و گج گرفت.الان دستم تو گچه ولی دارم از درد میمیرم شدیدا با اون حال که تو گچه درد داره من چیکار کنم دکتر؟ من حس میکنم پیج خوردگی نیست و ممگن عصبش باشه؟ گفت باید جراحی کنی.اخه من که کاری نکردم چرا اینجور شده؟

7. ninazam نوشته است: سلام.مدتی هست که درد شدیدی توی انگشت شصت دست چپم داشتم واین طوری شده بود که اصلا تکونش نمیدادم اصلا خمش نمیکردم.پیش جراح مغز و استخوان رفتم گفت نوار عصب بگیر و با توجه به سن کمم 21 سال میگفت ممکن هست عصبش تحلیل رفته که رفتم اورتوپد گفت پیچ خوردگی هست و گج گرفت.الان دستم تو گچه ولی دارم از درد میمیرم شدیدا با اون حال که تو گچه درد داره من چیکار کنم دکتر؟ من حس میکنم پیج خوردگی نیست و ممگن عصبش باشه؟ گفت باید جراحی کنی.اخه من که کاری نکردم چرا اینجور شده؟

سلام،
    نمی توان بدون دسترسی به معاینات و پاراکلینیک ارزیابی دقیقی داشت و در مورد آسیب یا عدم آسیب به عصب و یا مشکل ارتوپدی اظهار نظر کرد، بهترین راهکار پیگیری درمان پزشکان معالج می باشد.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید