شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

مشکل تنفسی بعد از برونشیت سال پیش

1. سلام چند وقت پیش دچار سرما خوردگی شدم چون فصل امتحنات بود پیگیری نکردم پس از ان دوره که به پزشک مراجعه کردم دچاز برونشیت شده بودم پزشکم به من سالبتامول لوراتادین انتیبیوتیک و اسپری قرمز+سفید رنگی تجویز کردندکه خوب شدم واثری از اسم در من دیده نمیشد .حال که 1سال از ان بیماری میگذرد وقتی بوهای تند را استنشاق میکنم نمیتوانم نفس بکشم این مشکل زمانی است که در معرض الرجن هستم  من خودسرانه برای ان زمان از2پاف سالبتامول استفاده میکنم .در ضمن زمانی هم ورزش میکنم بعد از اتمام ورزش سرقه های خلط دار میکنم در بالا رفتن از پله ها تپش قلب همراه با  نفس زدن دارم که سرم و گردنم نبض میزند.حال این عوارض سالبتامول است یا بازگشت اسم یا حساسیت
    ممنون از  تبادل نظر شما

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  2. sanaz288 عزیز..اول اینکه از مصرف خودسرانه اسپری دست بردار ودر اسرع وقت به پزشک مراجعه کن وگرنه این حالتا که گفتی در صورت عدم درمان میتونه باعث مشکلات جدی بشه برات...من فکر میکنم شما دچار یه آسم خفیف شدین

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  3. sanaz288 نوشته است: سلام چند وقت پیش دچار سرما خوردگی شدم چون فصل امتحنات بود پیگیری نکردم پس از ان دوره که به پزشک مراجعه کردم دچاز برونشیت شده بودم پزشکم به من سالبتامول لوراتادین انتیبیوتیک و اسپری قرمز+سفید رنگی تجویز کردندکه خوب شدم واثری از اسم در من دیده نمیشد .حال که 1سال از ان بیماری میگذرد وقتی بوهای تند را استنشاق میکنم نمیتوانم نفس بکشم این مشکل زمانی است که در معرض الرجن هستم  من خودسرانه برای ان زمان از2پاف سالبتامول استفاده میکنم .در ضمن زمانی هم ورزش میکنم بعد از اتمام ورزش سرقه های خلط دار میکنم در بالا رفتن از پله ها تپش قلب همراه با  نفس زدن دارم که سرم و گردنم نبض میزند.حال این عوارض سالبتامول است یا بازگشت اسم یا حساسیت
    ممنون از  تبادل نظر شما

با سلام
    دوست گرامی،قطعاً در اولین زمان ممکن باید به پزشک متخصص ریه مراجعه کنید!چون بنا به تجربه،استفاده از اسپرهای اینچنینی،باعث حساس شدن ششها میشه و بدن به سمت ضعف پیش میره!لذا هیچگاه کلاً هر نوع دارو رو سرخود مصرف نکنید!در این مورد هم باید تستهای لازم انجام بشه تا داروی مناسب اون هم تجویز بشه!شاید این داروها دیگه اون اثر قبلی رو با این بیماری نداشته باشه!پس حتماً مراجعه به پزشک رو مد نظر داشته باشید
    موفق و سلامت باشید.

تشکر شده توسط : 1 کاربر
  4. سلام چرا  به  من پس از مراجعه و ازمایش گفتند که دچار اسم مزمن هستید در حالی من در شرایط خاصی تنگی نقس دارم؟توصیه شد که از نظر ورزش کردن فقط در رشته شنا فعال باشم ولی من که نمیتوانم در محیط استحر قرار بگیرم چه کار کنم وروی چه اصلی این رشته به من توصیه شد من که اضافه وزن ندارم؟

5. shoka

کاربر نيمه فعال

کاربر نيمه فعال
    سلام می خواستم بدونم اسپری سالبوتامول با اسپری سالبوترکس چه فرقی داره ایا اثر شون یکیه و ایا استفاده از این اسپری ها باعث وابسته شدن میشه و ایا برای قلب ضرر داره یا نه و سوال دیگه اینکه اگریه بار حالت سرفه بهم دست بده و چند بار سرفه کنم دچار تنگی نفس میشم دکتر قبلا برام حساسیت تشخیص داده بود این حالت بیشتر صبحها بهم دست میده و در طول همه فصول هست ایا این حالت من اسمه یا حساسیت

تشکر شده توسط : 2 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید