شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

راهنمایی برای نتیجه آزمایش ادرار و خون

1. سلام
    من چند ماه قبل به علت ورم پاهام و تعریق بیش از حد و افزایش وزنم به دکتر مراجعه کردم..برام سونو و آزمایش خون و ادرارنوشتن همه چیز عادی بود (ادرار ۲۴ ساعته ندادم).. فشار خونم ندارم..ورم پاها رو گفتن از نشستن زیاد هم میشه باشه.. چون واسه کارم روزانه ۹ ساعت پشت میزم…..

هفته قبل با پزشک محل کارم صحبت کردم یه سری آزمایش نوشتن که یه سری از مواردش نرمال نبودن.. چیزایی که به نظرم مهمه رو مینویسم.
    --------—-
    fasting serum glucose 95
    urea 14
    creatinine 3.1
    sodium 136
    potassium 4.5
    iron 70
    tibc 385
    ast (sgot) 26
    alt (sgpt) 29
    alkaline phosphatase 228

——–
    t4   8.0
    t3-uptake    26
    fti    2.08
    total   t3 87
    tsh     2.9
    ferritin   13.8
    ———–
    color yellow
    appearance semiclear
    special gravity 1.030
    ph 5
    protein negative
    blood positive (+)
    wbc/hpf 3-4
    rbc/hpf 3-4
    bacteria moderate
    سایر مواردش منفی بودن.
    —–
    protein 24h 300
    urine volume/24h 1500
    —–
    فشار 11/6
    ---------
    لازم به ذکر است که ۲۶ سالمه..
    مدتیه که سوزش ادرار دارم.. موقع جمع آوری ادرار ۲۴ ساعته، نمونه اول رو هم توی ظرف ریختم!( چیزی بهم نگفتن راجع به نحوه جمع آوری). ظرف نمونه رو هم توی حمام گذاشته بودم.
    سرماخوردگی شدید دارم که دو هفته است طول کشیده و گلوم چرکی شده و سرفه مداوم و خلط سینه دارم. نمونه ادرارم بعد از زمان پریودم بود که معمولاً لکه بینی دارم.
    متخصص کلیه آزمایشم رو دید گفت همخونی نداره!.. دفع پروتئین 24 ساعته بالاست ولی توی نمونه ادرارم منفی!.. کراتی نین بالا ولی اوره پایین!.. واسه ام سیپروفلوکساسین نوشت که چند روز بخورم و بعد آزمایشا رو تکرار کنم.. ممنون میشم شما هم نظرتون رو بگین.

2. labnews

مدیر آزمایشگاه

مدیر آزمایشگاه
    کلیه شما درست کار نمیکند ضایعه کلیوی در شما با توجه به علائم حتمی است - با توجه به آزمایشات و سن  تا حدودی میشود نوع نفروپاتی شما را حدس زد تکار با داروی یاد شده کارمناسبی است ولی کافی نیست تشخیص نهایی با بیوپسی است موفق باشید

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 4 کاربر ديگر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید