شما در بخش انجمنهای گفتگو سایت دکتر رهام صادقی هستید، برای آشنایی با امکانات متنوع دیگر سایت اینجا کلیک کنید

به اينستاگرام سايت بپيونديد

خارش و بوی نامطبوع بین پا

1. با سلام خدمت عزیزان

بنده از چند سال پیش ناحیه بین پاهام ( بین مقعد و بیضه هام) لکه ای ایجاد شده بود که رنگ روشن تری نسبت به اطرافش داشت. این لکه در مواقع عرق کردن و یا خیس شدن خارش داشت. متاسفانه اون موقع نرفتم پزشک و ... . هنوز هم اون لکه رو دارم که هر از گاهی کوچک و بزرگ میشه و خارشش بستگی به هوا و شرایط لباس زیرم داره که اونم کم و زیاد میشه طوری که تابستون امسال ترک های ریزی که داشت با کوچکترین عرق یا رطوبتی علاوه بر خارش، سوزش نیز داشت. بنده از پماد ویتامین آ و پماد کلوتریمازول استفاده کردم.

مساله ای که دارم اینه که اگر یک روز نتونم لباس زیرم رو عوض بکنم و دوش بگیرم بوی نامطبوعی ایجاد میشه.(یک بویی تندتر از بوی عرق) میخواستم بدونم از اون مسئلم هستش یا نه؟ برای درمان اون لکه چیکار کنم؟ میدونم بهترین راه معاینه حضوری هست.

تشکر شده توسط : 2 کاربر
  2. سلام
    اون لک میتونه قارچ باشه چون خارش و سوزش داره. شما که خودتون جواب خودتون رو دادین دوست عزیز! شما باید حتما به متخصص پوست یا اورورلوژیست مراجعه کنید تا معاینه دقیق صورت بگیره. اینم که من کفتم ممکنه قارچ باشه فقط یه حدس از روی علائمتونه و تشخیص و درمان قطعی حتما باید با نظر پزشک باشه.
    موفق باشید...

این پست توسط دکتر رهام صادقی (مدیریت سایت) تایید شده است
    تشکر شده توسط : ROHAM و 2 کاربر ديگر
  3. با سلام
    دوست عزیز این که شما میگید فقط همون لکه هست؟ یا مثل یک جوش کوچک یا...نیست؟چون در بعضی موارد غده های کوچک که در درون بدن رشد کرده و بزرگ میشوند و اصطلاحا به انها کیست میگویند شرایطی نظیر همین موردی که گفتید رو میتونه داشته باشه با این تفاوت که اونها لک نیستند و ابتدا مانند یک جوش کوچک هستند (البته باز هم میگم نمیدونم درباره شما هم همینطور هست یا نه؟) پس حتما همونطور که خودتون هم گفتید سریعا به پزشک متخصص مراجعه کرده.
    موفق باشید.

4. yourmani نوشته است: با سلام خدمت عزیزان

بنده از چند سال پیش ناحیه بین پاهام ( بین مقعد و بیضه هام) لکه ای ایجاد شده بود که رنگ روشن تری نسبت به اطرافش داشت. این لکه در مواقع عرق کردن و یا خیس شدن خارش داشت. متاسفانه اون موقع نرفتم پزشک و ... . هنوز هم اون لکه رو دارم که هر از گاهی کوچک و بزرگ میشه و خارشش بستگی به هوا و شرایط لباس زیرم داره که اونم کم و زیاد میشه طوری که تابستون امسال ترک های ریزی که داشت با کوچکترین عرق یا رطوبتی علاوه بر خارش، سوزش نیز داشت. بنده از پماد ویتامین آ و پماد کلوتریمازول استفاده کردم.

مساله ای که دارم اینه که اگر یک روز نتونم لباس زیرم رو عوض بکنم و دوش بگیرم بوی نامطبوعی ایجاد میشه.(یک بویی تندتر از بوی عرق) میخواستم بدونم از اون مسئلم هستش یا نه؟ برای درمان اون لکه چیکار کنم؟ میدونم بهترین راه معاینه حضوری هست.

با سلام
    دوست عزیز، بااینکه حتماً مراجعه به متخصصین پوست و احتمالاً اورولوژیست باید مدنظرتون باشه!!امامنهم معتقدم احتمال قارچ بودن این ضایعه  وجود داره!! اماتا مراجعه به پزشک چند توصیه:
    1- این ناحیه رو حتماً خشک نگه دارید!! یعنی در اجابت مزاج و حمام رفتنها ، خوب این موضع رو تمیز و خشک کنید
    2- البسه زیرتونو زود به زود تعویض کنید!! ضمناً از البسه زیر، نخی استفاده کرده و به هیچ عنوان از نوع پلاستیکی اون مصرف نکنید!
    3- تا حد ممکن در شبها، بدون لباس زیر بخوابید!!
    4- در شستشوها،از مواد بهداشتی استاندارد غیر معطر استفاده کنید!!
    5- از مصرف خوراکیهای تند و گرم بکاهید!
    6- این ناحیه رو از موهای زائد ،پاک کنید!
    7- سعی کنید این ناحیه در معرض گردش هوای آزادقرار گیرد!!
    8- ازپوشیدن البسه بسیار تنگ خودداری کنید!!
    و....
    موفق باشید.

تشکر شده توسط : 5 کاربر
  5. سلام.اميدوارم قارچ باشه و ترشح نداشته باشه چون اگه ترشح داشته باشه يعني مو برگشته توي بدنتون و عفونت كرده و بايد تخلييش كنيد.يعني نمي خواي روزي يه بارم لباس زيرتو عوض كني؟اگه مشكل بو داري بايد روزي چند بار شستشو بدي و لباس عوض كني.

6. دوست عزیز سریعا به پزشک مراجعه کنید

تشکر شده توسط : 3 کاربر
  7. سلام
           بنظر من بهترين راه مراجعه به متخصص پوسته اگر عفونت قارچ باشه بهترين دارو كالايمين دي هستش

8. yourmani نوشته است: با سلام خدمت عزیزان

دوست من با توجه به علا مت های گفته شده احتمالا قارچ هست
    شما با صابون انتی بکتریال هروز ان محل را شستشو داده و به پزشک مرا جعه کنید

تشکر شده توسط : 1 کاربر
تمام زمانها بر حسب GMT + 3.5 Hours می‌باشند
صفحه 1 از 1

پرش به:  

شما نمی توانید در این بخش موضوع جدید پست کنید
شما نمی توانید در این بخش به موضوعها پاسخ دهید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش ویرایش کنید
شما نمی توانید موضوع های خودتان را در این بخش حذف کنید
شما نمی توانید در این بخش رای دهید